Koszyk 0
Opis:
To książka zachęcająca dziecko do różnego rodzaju aktywności,rozwijająca kreatywność, wyobraźnię, pobudzająca do eksperymentowania z technikami i dostarczająca zabawy, a jednocześnie przemycająca odrobinę wiedzy o zwierzętach. W tej książce dzieci poznają zwierzęta, rysują, odwzorowują, tworzą zabawne zwierzaki, kolorują według własnej wyobraźni ... wymyślają fantastyczne stwory, wyklejają kolaże czy dorysowują śmieszne szczegóły. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Dariusz Wanat
  • 2016
  • 1
  • 224
  • 283
  • 206
  • 978837887-196-5
  • 9788378871965
  • ZD8YX
  • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

www.zaraz-wracam.pl

Ocena:
Autor:
Data:
Tytułowy bohater, czyli Profesor Florian zabiera dzieci w niesamowite wyprawy i co najważniejsze uczy je. Książka niezwykle pobudza wyobraźnie dzieci, choćby przez to, że wymaga od nich kreatywności. Oprócz gotowych ilustracji mamy miejsce na rysowanie, wyklejanie czy tworzenie różnymi technikami poszczególnych obrazków. Książka liczy aż 224 strony- każda strona to niesamowita przygoda nie tylko z kredkami, ale także z udziałem naszych dzieci, które chłoną wiedzę jak gąbka ...

Dzięki książce i tej niesamowitej wyprawie każde dziecko pozna nie tylko nazwy zwierząt, ale także ich charakterystyczne cechy oraz dzięki swojej kreatywności stworzy jedyny w swoim rodzaju obraz misia pandy czy krokodyla.

Wspaniała zabawa nie tylko da dzieci, ale także dla ich rodziców.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

https://ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com/

Ocena:
Autor:
Data:
„O cię Florek! Profesor Florian wśród zwierząt” to książka aktywizująca, wymagająca od odbiorcy wkładu, kreatywności oraz staranności. Dedykowana dzieciom, została stworzona tak, by pochwycić ich uwagę i to jak najbardziej autorowi się udało. Każda kolejna strona jest zapowiedzią doskonałej zabawy. Napotykamy tutaj różnorodne zwierzęta, przy których zawsze należy wykonać jakieś sympatyczne zadanie. Dorobić kurze pióra (zebrane wcześniej na podwórku) ... powyklejać borsucze tunele sznurowadłami z butów czy wyczarować termity z maku bądź kaszy. Tutaj aktywność nie ogranicza się wyłącznie do użycia kredki bądź farby, chociaż i takich wyzwań nie zabrakło.

To jednak nie wszystko, ponieważ autor oprócz poleceń, często przytacza jakąś wartą zapamiętania, prawdziwą informację dotyczącą życia danego zwierzątka. Oprócz zabawy, mamy także lekcję przyrody i to znacznie przyjemniejszą od tej szkolnej, ponieważ każde dziecko będzie chciało w niej uczestniczyć.

Od strony technicznej, książka została podzielona na osiem rozdziałów. Każdy z nich wprowadza dziecko w krąg innego środowiska zwierząt, zaczynając od zagrody, łąki czy lasu, kończąc na podróży po różnych kontynentach. To zaś wiąże się nie tylko z ładem panującym na kartach tej publikacji, ale może także odzwierciedlić się w umyśle dziecka, które zapamięta jakie miejsce zamieszkuje poszczególny osobnik. Bo nic nie skutkuje lepiej, niż nauka poprzez zabawę.

Napisana prostym językiem, wyzbytym sztywnych form, za to zachęcającym do podjęcia kolejnych wyzwań. Pomysłowa, edukacyjna, pełna różnorodnych kolorów i wykonana z dbałością o szczegóły. To jednak nie szata graficzna jest największą zaletą tej książki. Korzyści, które można wynieść z przygody spędzonej w jej towarzystwie, jest o wiele więcej. „O cię Florek! Profesor Florian wśród zwierząt” to świetny sposób na nudę, rozrywkę czy na redukcję stresu. Publikacja dodatkowo rozwija zdolności artystyczne, skłania do myślenia, poszerza horyzonty wyobraźni, zachęca do eksperymentowania z różnymi technikami sztuki i uczy. Czego chcieć więcej?

Przyznam szczerze, że jestem tą książką bardzo pozytywne zaskoczona. Zaryzykuję nawet i powiem, że jest to najlepsza publikacja tego typu, z jaką dotąd przyszło mi się zetknąć. Fakt, że została skierowana do dzieci nie przeszkadza mi w wyznaniu Wam tego, że sama chętnie zanurzę się w jej poleceniach, bo kolejne strony aż kuszą do tego, by coś na nich zrobić. Może zainteresuje Was także wzmianka o tym, że dotąd raczej nie przepadałam za książkami, po których się pisze. Ta zdecydowanie ma w sobie coś, co mnie przekonało. Uwielbiam ją i polecam także Wam. Warto kupić ją swoim pociechom, bądź sobie samemu.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena