Koszyk 0
Opis:
Pięcioro Wojowników Nocy, podobnie jak ich przodkowie kilkaset lat wcześniej, musi zmierzyć się z wcielonym złem – Isabel Gowdie, przebudzoną służebnicą szatana. Potężna wiedźma, korzystając z usług Nosicieli, rozprzestrzenia złowieszczą Nocną Plagę, która zagrozi wkrótce wszystkim ludziom. Wojownicy Nocy mają mało czasu, tym bardziej że dwoje z nich również ... zostało zarażonych tą potworną chorobą... Graham Masterton urodził się w 1946 roku w Edynburgu. Pracował jako reporter i redaktor w czasopismach „Mayfair” i „Penthouse”. W roku 1976 debiutował horrorem Manitou, który stał się światowym bestsellerem. Od tego czasu napisał ponad 100 książek, które przełożono na 18 języków i wydano w 27 milionach egzemplarzy. Jego powieści otrzymały wiele międzynarodowych nagród, m.in. Edgar Allan Poe Award, Prix Julia Verlanger i Srebrny Medal West Coast Review. Oprócz horrorów Masterton pisze thrillery, powieści historyczne i romanse. Od lat zajmuje się również seksuologią. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Rebis
 • miękka
Mniej Więcej
 • Graham Masterton
 • 2015
 • 4
 • 304
 • 197
 • 128
 • 9788378187257
 • 9788378187257
 • ZCHAO

Recenzje czytelników

Zanim plaga zaleje świat...

Ocena:
Autor:
Data:
Po książki Grahama Mastertona sięgam w ciemno. Wiem, że nie zawsze trafię na książkę, która mnie zachwyci całkowicie, jednak jego twórczość jest dla mnie odskocznią od dnia codziennego. Tym razem wybór padł na „Nocną plagę”, która teoretycznie jest kontynuacją „Wojowników nocy”, ale nie obawiajcie się - jeżeli nie znacie poprzedniej historii, nie będziecie i tak mieć problemu z rozeznaniem się tutaj. Mimo że nawiązuje do tego, co było, stanowi swego rodzaju odrębną powieść ... a autor umiejętnie wyjaśnia każdą wątpliwość.

Stanley Eisner przybywając do Londynu nie spodziewał się, że pierwszym, co go spotka, będzie napaść. I to nie byle jaka – brutalny gwałt dokonany przez tajemniczą postać w kapturze. Wkrótce okazuje się, że padł ofiarom Nosiciela, jednego z podwładnych potężnej wiedźmy, którą setki lat wcześniej jego przodkowie uwięzili w litej skale. Wszystko wskazuje na to, że wiedźma się przebudziła, ale nie całkowicie. Eisner, wraz ze swoimi towarzyszami, będzie musiał odnaleźć ją, zanim będzie za późno i nocna plaga zaleje świat. W końcu bycie Wojownikiem Nocy zobowiązuje…

Może nie jest to najlepsza powieść Mastertona, ale znowu dałam się porwać. Tak bardzo podoba mi się styl tego autora, że po prostu jego książki pożeram całkowicie. Nawet jeżeli fabuła nie do końca mi podchodzi, chociaż w tym przypadku było zupełnie na odwrót – motyw Wojowników Nocy, Nosicieli, plagi i czarownicy był naprawdę intrygujący. Aż trochę żałuję, że nie znam wcześniejszych elementów tej historii, ale z pewnością to nadrobię. Właściwie widziałam tutaj to, co charakterystyczne dla twórczości Grahama Mastertona – wątki nadprzyrodzone, początkowo niczego nieświadomy bohater, sceny brutalnych ataków i masochistycznego seksu, wprowadzenie postaci dziecka, które ma do odegrania swoją rolę – i mimo tego, że „to już było”, to jednak potrafiłam czerpać przyjemność z lektury. W końcu każdy autor ma swoje „cechy charakterystyczne” i zapewne za to trafiają do szufladki naszych ulubionych autorów.

Akcja toczy się tempem umiarkowanym i przyspiesza w odpowiednich momentach, w których autor chce podsycić naszą ciekawość i wzmocnić napięcie. Dobre zabiegi, które w połączeniu z zaskakującymi i niekiedy wręcz nie do uwierzenia pomysłami autora sprawiają, że książka staje się czymś niepowtarzalnym. Właściwie w każdej książce, która wyszła spod pióra pana Mastertona, znajdę element, który mnie zaskoczy – tak było i tym razem. Jednak co najważniejsze – ja naprawdę uwielbiam jego styl, oryginalność i nieprzewidywalność. „Nocna plaga” była książką, która przypomniała mi, jak bardzo lubię sięgać po książki tego typu. Zagłębiłam się w nią całkowicie i po prostu pożarłam. Nie przeczytałam, tylko pożarłam.

Bohaterów naprawdę da się lubić i z łatwością przychodzi czytelnikowi kibicowanie im. A jak dobrze wiemy, Graham Masterton jest autorem, który niczego nie ułatwia swoim postaciom. Dlatego zanim Stanley i jego towarzysze osiągną postawiony sobie cel, czeka ich mnóstwo trudności i pokus, którym nie mogą się dać zwieść. Postać Isabel Gowdie, czyli potężnej czarownicy, z którą muszą się zmierzyć, jest naprawdę ciekawa, podobnie jak i jej podwładnych – Nosicieli. A dzięki kunsztowi pisarskiemu autora, nie ma najmniejszego problemu, aby kroczek po kroczku wyobrażać sobie każdą sytuację i rozgrywające się sceny.

„Nocna plaga” to bardzo dobra książka, świetnie skonstruowana i wciągająca. Pozwala zapomnieć o otaczającym nas świecie i przeżyć przerażającą, jednak również niesamowitą i interesującą przygodę. Czyta się przyjemnie i z pewnością zapewnia ona rozrywkę na kilka godzin. To ten typ literatury, gdzie nie patrzymy na zegarek, bowiem wchodzimy do wykreowanego przez autora świata i żyjemy w nim, wraz z bohaterami przeżywamy wzloty i upadki, staramy się odkryć tajemnice i czujemy to napięcie oraz niepewność, która im towarzyszy. Dołączcie do Wojowników Nocy i stoczcie niezapomnianą walkę z Isabel Gowdie! Polecam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

"NOCNA PLAGA" GRAHAM MASTERTON

Ocena:
Data:
To trzecia część przygód Wojowników Nocy. Już kolejny raz podróżując po ludzkich snach będą musieli pokonać zło, które czai się tam czai. Tym razem jest ono jeszcze bardziej wyrafinowane i niebezpieczne.

Stanley Esner jest amerykańskim skrzypkiem, który zostaje brutalnie zgwałcony podczas wizyty w Londynie. Sprawcą gwłatu jest tajemnicza postać, która skrywa pod kapturem kredowobiałą twarz. Okazuje się, że gwałciciel nie jest człowiekiem, a sam gwałt miał głębsze znaczenie niż seksualne ... Stanley został bowiem zarażony Nocną Plagą. Choroba ta działa jak AIDS, przyczyniając się do powolnego rozkładu i degeneracji. Celem tej choroby nie jest jednak ciało, a dusza nieszczęśnika, który się nią zaraził.

Człowiek zainfekowany tą chorobą nie może pozbyć się mrocznych i zabójczych myśli, zaczyna popadać w szaleństwo. Podczas rozpadu własnego "ja" Stanley dowiaduje się, że jest potomkiem Wojowników Nocy, a jego przeznaczeniem jest stoczenie walki dobra ze złem. Wraz z grupą pozostałych Wojowników Nocy Stanley musi stawić mu czoła.

Dwoje Wojowników Nocy zachorowało na Nocną Plagę, a czasu zostało coraz mniej. Przebudzona ze swojego kamiennego więzienia najpotężniejsza służebnica Szatana dochodzi do pełni mocy, a jest nią Isabel Gowdie. Sytuacja przybiera dramatycznych obrotów, kiedy okazuje się, że wiedźma ma dziecko z jednym z Wojowników Nocy.

W tej części Graham wprowadza pewne elementy świeżości, które pozwolą inaczej spojrzeć na całą historię, Tutaj to nie bitwy głównych bohaterów są najważniejsze, a wpływ plagi na człowieka - znakomicie przedstawia jego wizje i myśli podczas zarażenia. "Nocna plaga" jest chyba najlepiej napisaną książką z serii.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena