Koszyk 0
Opis:
Wydawałoby się, że Heather ma wszystko: wspaniałego, kochającego męża, mądrego syna, dom w bardzo dobrej dzielnicy i doskonałą sytuację finansową. Jednak od pewnego czasu coś niepokojącego dzieje się w życiu kobiety. Wracają złe wspomnienia z okresu szkolnego. A po letnich wakacjach w towarzystwie dwóch starszych pań i zakonnicy frustracja narasta. Heather czuje, że życie przecieka jej przez palce. Najwyższy czas zrobić coś więcej. Nie daj się zwieść pozorom, czasami trzeba sięgnąć głębiej ... by odnaleźć przeznaczenie. LISA SAMSON (ur. 1964 r.) - autorka ponad 20 powieści dla dorosłych m.in. Odrodzenie May (Wydawnictwo WAM 2012), Namiętności Marii Małgorzaty (WAM 2013), Przytul mnie (WAM 2013) i kilku książek dla dzieci. Laureatka nagrody Christy, okrzyknięta przez Publishers Weekly jednym z najbardziej znaczących głosów wśród pisarzy chrześcijańskich. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • WAM
 • miękka
Mniej Więcej
 • Lisa Samson
 • 2014
 • 1
 • 388
 • 210
 • 136
 • 978-83-277-0060-5
 • 9788327700605
 • ZBEAC

Recenzje czytelników

Ogromne zmiany w życiu

Ocena:
Autor:
Data:
Heather Curridge żyje jak w bajce. Mąż chirurg, który zaspakaja jej wszystkie potrzeby, inteligentny syn, piękny dom i mnóstwo pieniędzy. Jednak wspomnienia związane z czasami szkolnymi wywołują w niej negatywne myśli. Nadchodzą letnie wakacje, zawiera kilka nowych znajomości ale jej samopoczucie coraz bardziej się pogarsza. Wtedy Heather postanawia coś zmienić w swoim życiu...

Nasza bohaterka wiedzie życie jak ze snu i każdy jej tego zazdrości ... Jednak kobieta jest pusta w środku i czuje się jak więzień w złotej klatce. Czuje, że jej życie jest pozbawione celu. Musi się uwolnić, zmienić, oderwać od tego, co ją niszczy wewnętrznie, co powoduje, że jej dusza staje się martwa. Heather jest zmuszona dokonać wielu trudnych wyborów. Zmienić swoje podejście wobec otaczających ją ludzi. Musi być gotowa na walkę. Jednak transformacja nie jest łatwa - zmiany to nie tylko jej wewnętrzny przewrót, ale niekiedy stają się niebezpieczne dla jej otoczenia.

Samson utkała przekonującą, zaskakującą, pełną wiary historię. Podzieliła utwór na trzy części, aby lepiej ukazać przemiany jakie zachodzą w życiu głównej bohaterki. Postacie, które wykreowała są autentyczne. Gdy czytałam o ich losach, zastanawiałam się nad swoim bytem. Czułam jakbym wtargnęła do ich życia. Dzięki tej lekturze stanęłam twarzą w twarz z konsumpcjonizmem, zmusiła mnie do ponownego rozważenia wielu ważnych sytuacji, z którymi zmagałam się w przeszłości. Książka zachęca do wyjścia ze swojej strefy komfortu i ciągłego próbowania niesienia pomocy "zniewolonym" przez uzależnienie, ubóstwo czy przemoc. Otwiera oczy na fakt, że nadal wielu ludzi potrzebuje wsparcia i pobudzenia pokładów swojej wewnętrznej siły, aby usunąć swe "kajdany".

Historia Heather jest bardzo intrygująca. To jedna z tych książek, które są jednocześnie urzekające i wciągające. Nie byłam w stanie odłożyć jej przed ukończeniem. Lektura jest wielowarstwowa, inspirująca. Zmieniła sposób mojego postrzegania rzeczywistości. Pięknie napisana i pełna życiowych mądrości. Wiele razy śmiałam się, jednak były momenty gdy także płakałam. Podsumowując - moje pierwsze spotkanie z twórczością Lisy Samson zaliczam do bardzo udanych. Z pewnością niebawem sięgnę po jej pozostałe książki. Polecam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Zanurz się w książkach rodem z niebios mówi, że...(czyli kilka słów ode mnie)

Ocena:
Autor:
Data:
Czasem dochodzi do sytuacji, gdy życie staje się monotonne. Nic nie byłoby w tym złośliwego, gdyby nie fakt, że jest to proces bardzo uciążliwy. Nikt bowiem nie potrafi żyć, gdy samodoskonalenie się zostaje porzucone. Zaczynają się wtedy kłopoty, by znaleźć choć na chwilę ten sam poryw normalności. Nie każdy jednak potrafi się przełamać i dowieść przed samym sobą, że taka niedogodność istnieje w jego życiu. W najgorszym wypadku, gdy ma się z nią już styczność, biernie się jej opieramy ... Życie posiada się tylko jedno i należy o nie walczyć do samego końca. Nie ważne z czym ta walka będzie stoczona. Ważne by się jej podjąć.


Heather jest kobietą która ma niemal wszystko. Kochający mąż daje jej wszelaką swobodę i radość codziennego życia, zaś syn, nie stwarza jej żadnych problemów. Owszem, jako nastoletni chłopak posiada niemiłe niekiedy niuanse, aczkolwiek żadne nie spędzają sen z powiek, jego rodzicom.

Niestety Heather nie jest kobietą do końca szczęśliwą. Codzienne życie powoduje, że przegrywa ona swe życie z przeszłością i nudną prozą życia. Kobieta nie wie bowiem, jak poradzić sobie z cierpieniem. Czuje się względem niego bezużyteczna. Dopiero przeciwności losu ujawniają jej, do czego jest stworzona.

Heather posiada bowiem naturę wrażliwca. Pragnie, by dawne złe czyny teraz, gdy posiada dość sporo pieniędzy, zostały światu wynagrodzone. Tu właśnie pojawia się jej mania kupowania. Kobieta kupuje nowe rzeczy , stare zaś oddaje potrzebującym. Kobieta za wszelką cenę pragnie czuć się potrzebna. Czy jednak uda się jej zrobić dla świata więcej? Czy oby Heather nie poświęci zbyt wiele? Jakie przygody spotka po drodze? Kogo odnajdzie po wielu latach? Czy widmo przeszłości zostanie pokonane?


Gdy zaczęłam zagłębiać się w tematykę książki zauważyłam, że jest ona dojrzałą pozycją opowiadającą losy praktycznie jednej osoby. Na łamach stron poznajemy bowiem kobietę, która posiada wszystko co może wymarzyć sobie każda istota płci pięknej. Heather jednak przeżywa ból istnienia. Ciągle za czymś tęskni i rozpamiętuje. Najgorszym jednak jest to, że wymyśla coraz to nowe pomysły by umiejętnie wydawać pieniądze męża. To z kolei jemu, jako ciągle zapracowanemu lekarzowi, zaczyna się nie podobać. Czy można powstrzymać się od mani kupowania, gdy jest się względem tego bezradnym?

To co bardzo przykuwa mą uwagę w tej pozycji, to niezwykłe przekonanie o istnieniu Boga. Rodzina Heather, jak i również ludzie przez nią poznani, wykazują bardzo szczególną uwagę co do Jego osoby. Bardzo skupiłam się na tym podczas czytania, gdyż osobiście bardzo lubię gdy płynąca z książki wiara, spoczywa również na moją osobę. Wiele bowiem wniosków wyciągnęłam z tej książki, dzięki fragmentom, gdzie wiara ma wielkie znaczenie. Strona duchowa w tej lekturze, jest bardzo wysoko rozwinięta.

"Jeżeli człowiek przyjmuje zbyt wiele, to wszystko zaczyna się w jego wnętrzu psuć, paraliżując mięśnie, psychikę, nerwy, a nawet duszę."

Lisa Samson jest autorką książek, które mają w sobie wiele przekazu. Tym razem przedstawia nam bohaterkę, która łaknie odrobiny szczęścia. Pozycja ta jest również przykładem, że pomimo tego jak bardzo pragniemy, nie potrafimy mieć wpływu na wszystko co dzieje się we świecie. Dzięki takim fragmentom w książce, czytelnik niekiedy przestaje ją czytać i tak po prostu tkwi przy niej, zagłębiając się we własną duszę.

Jeśli chodzi o samą książkę biorąc pod uwagę styl autorki, muszę powiedzieć że jest on łatwy w odbiorze. Jej indywidualny sposób przedstawienia rzeczywistości, nie powinien nikomu sprawiać problemu. Łatwo jest się w niej odnaleźć, jak i nawiązać bliższe kontakty z bohaterami. ta przypadłość na pewno każdy poczuje do Heather, które jako główna bohaterka jest zarazem narratorem. Wszelakie uczucia i wnioski jakie sporządzi, widnieją przed czytelnikiem w pełnym otworze. Od początku czytania ma się wrażenie, że autorka po prostu wiedziała o kim, jak i co, ma napisać. Historia Heather ujmuje bowiem i wciąga.

"Ludzie, którzy rzeczywiście doświadczają okrucieństwa, nędzy, samotności bardzo często postrzegają Boga w niedostępny nam sposób. Warto się nad tym zastanowić, moja droga koleżanko."

Podsumowując, pragnę powiedzieć, że pozycję tę czytało mnie się dobrze. Zagłębianie się w nią było powolne, lecz miłe. Książkę bowiem nie w sposób jest przeczytać przez jeden wieczór, gdyż tak jak wspomniałam, posiada ona w sobie wiele bardzo cennych rad, które należy od czasu do czasu w ciszy rozpamiętywać. Utwór ten niesamowicie do siebie przyciąga, choć sama nie wiem do końca dlaczego. Myślę, że to po prostu tak, iż daje ona lekcje życia i ukazuje, że pieniądze to nie wszystko. W życiu liczy się niekiedy coś więcej.


Polecam tę pozycję osobom, które lubią lektury, nieco bardziej wymagające. Dodam również, że ta lektura spodoba się tym, którzy czuja pewnego rodzaju wewnętrzną niemoc. Ta pozycja, powinna pomóc Wam otworzyć się na różne perspektywy. Polecam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena