Koszyk 0
Opis:
"Nieznane przykazanie" odsłania przed czytelnikami wstrząsające fakty z przeszłości kobiet z rodu słynnego amerykańskiego pisarza - skandalisty, którego bestsellerowa powieść uznana została za atak na podstawy Kościoła Katolickiego w świecie, wyjaśniając jednocześnie motywy, które były przyczyną napisania książki. Mieszkający w Boston znany dziennikarz i piękna fotoreporterka, tworząc zlecony im artykuł o rodzicach pisarza, natrafiają na ślad spisku ... którego skutki mogą okazać się nieobliczalne zarówno dla Kościoła jak i dla świata. Bohaterowie toczą śmiertelny bój z pełniącą w nim kluczową rolę, pragnącą ich zniszczyć matką pisarza, Konstancją, wspieraną przez szatana oraz nie cofającego się przed niczym, cynicznego służącego, Leona Moreno. Watykan nie jest zainteresowany pomocą i pomimo wymowy faktów, lekceważy zagrożenie. Czy Markowi i Carli uda się wygrać z bezwzględnym i nie cofającym się przed niczym, przeciwnikiem? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Marek Meissner
  • 2012
  • 0
  • 368
  • 207
  • 144
  • 9788362405251
  • 9788362405251
  • ZAMCU

Recenzje czytelników

przeciek

Ocena:
Autor:
Data:
Z pewnego źrodła - zresztą, starczy przeczytać skrocony opis fabuły, żeby to zauważyć... Polski pisarz dobiera się do skóry "samemu" Danowi Brownowi, kpiąc w żywe oczy z jego rodziny oraz przodków. Agenci D.Browna na razie czekają na książkę. Jeżeli pogloski się potwierdzą, będzie niezła afera!!!
Czy ta recenzja była przydatna?

Walka dobra ze złem

Ocena:
Data:

Parę lat wstecz: Mark Wells jeden z najlepszych dziennikarzy ekonomicznych w kraju (Ameryka), wybitny specjalista, człowiek rozpoznawany w mediach, częsty gość programów na BBC, CNN, CNBC. Mąż pięknej i ponętnej modelki Christine, muzy projektantów. Wiodący wspaniałe i dostatnie życie.
Teraźniejszość: Mark zrezygnował z pracy, przez pewien czas był menagerem swojej żony(która została modelką) następnie nie pracował. Jego życie się posypało, żona odeszła od niego do innego ... on zaczął pić i w stanie upojenia alkoholowego podpisał nieprzemyślaną umowę o pracę na czas dwóch lat. Jego nowy szef myśląc, że wciąż jest w związku ze swoją sławną żoną, dzięki jej znajomością, będą mili dobry start i dobre, sprawdzone informacje dzięki sławnym znajomym modelki . Po dowiedzeniu się, że Mark a rozszedł się z żoną, wścieka się na niego i wraz z redaktorem naczelnym obiecują mu że to będą najgorsze dwa lata jego życia. Mark dostaje do pisania artykuły z nieciekawej tematyki, nic nie wnoszące do gazety a tylko szkodzące jego reputacji. Pewnego dnia jego naczelny każe mu napisać artykuł o pewnym popularnym pisarzu. Dziennikarz myśli, że to kolejny nudny temat, otrzymany za karę. Jedzie porozmawiać z rodzicami pisarza, jednak przez ich lokaja zostaje odesłany z kwitkiem. Natomiast sąsiadka rodziny jest znaczenie bardziej rozmowna, jednocześnie bardzo przerażona i odczuwająca strach przed sąsiadami. Bojąc się, ze jest podsłuchiwana, mówi dziennikarzowi, że ta rodzina ma kontakty z diabłem a pani domu jest czarownicą. Nim Mark zdążył dobrze zastanowić się nad powierzonym tematem, jego przełożony zabiera mu ten temat. To zdarzenie tylko zaintrygowało dziennikarza który przy pomocy młodej reporterki Carli zaczyna dziennikarskie śledztwo. Wydarzenia których oboje będą świadkami, mrożą krew w żyłach, powodując niedowierzanie i strach głównych bohaterów.
,,Nieznane przykazanie” jest książką o bardzo dobrej fabule. Począwszy od wątków z życia głównych bohaterów . Przebieg małżeństwa Marka jego kariera zawodowa, a także życie Carli i tragedii jaka ją spotkała. Jednak największe wrażenie robi wątek główny, tajemnicza rodzina Greenów. Ich historia sięga XVII wieku i jest związana z procesem czarownic w Salem. Założycielka tego rodu Konstancja, zawarła pakt z diabłem co naznaczyło kolejne pokolenia kobiet w tej rodzinie, pozostawiając im obowiązek wykonywania określonych zadań.
Autor napisał dobrą powieść sensacyjną z elementami horroru i romansu. Wydaje mi się, że Marek Meissner pisząc tę książkę inspirował się twórczością Dana Browna oraz twórczością Stiega Larssona . Ponadto autor w dość ciekawy sposób zinterpretował i przedstawił własną koncepcje na temat słynnego procesu z Salem. Dzieje Konstantyny bratającej się z diabłem, rodzącej mu dziecko, doprowadzającej do skazania i zabójstw niewinnych kobiet jest ciekawą interpretacją słynnej historii. Mimo wielu plusów książka ma także kilka mankamentów m.in. nie budzi grozy ani przerażenia a także nie zaskakuje. Rozwiązania wielu wątków można bardzo szybko się domyślić, przez co książka traci dużo na jakości.
,,Nieznane przykazanie” jest debiutem Pana Marka Meissnera, moim zdaniem bardzo udanym i ciekawym. Pokazuje odwieczną walkę dobra ze złem, intrygi i złe uczynki ludzi a także próby przeciwstawienia się nieuczciwości. Książka skłania do refleksji nad życiem, wiarą, historią.
Polecam!
Moja ocena 7/10
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena