Koszyk 0
Opis:
Tym razem opowiadania o paczce kumpli Mikołajka pojawiły się niespodziewanie, odnalezione w szufladzie Goscinny'ego. Te nieznane przygody Sempe zilustrował kolorowymi rysunkami, dzięki czemu historie o Mikołajku nabierają prawdziwych rumieńców. Najsłynniejszy francuski uczeń ma dwie cechy - nigdy się nie zmienia i nigdy się nie starzeje. A pomysłów na przygody nigdy mu nie brakuje. Co obejrzą w telewizji u Kleofasa? Czy uda im się otworzyć własny cyrk? Przekonajcie się sami ... bo Mikołajek długo nie usiedzi w jednym miejscu! Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Znak
 • twarda
Mniej Więcej
 • Rene Goscinny, Jean-Jacques Sempe
 • 2014
 • 1
 • 384
 • 214
 • 153
 • *, 97883-24029358
 • 9788324029358
 • ZBKN6
 • 10-13 lat

Recenzje czytelników

Wracając do dzieciństwa

Ocena:
Autor:
Data:
Mikołajek to postać kultowa wśród bohaterów książek dla dzieci. Do jego zabawnych przygód pozostał mi sentyment z dzieciństwa. Niezmiernie się ucieszyłem, gdy dostałem okazję przeczytania kilku niepublikowanych dawniej historyjek. Humor Goscinnego i ilustracje Sempego - tutaj w kolorze - jak zwykle nie zawodzą.

Książka składa się z dziesięciu opowiadań, w tym z pierwszego kiedykolwiek opublikowanego. Oprócz historyjek i ilustracji Sempego znajdziemy również wstęp od córki pisarza ... mowę od tłumaczki, krótkie biografię autorów oraz, odwracając książkę na drugą stronę, dostajemy wszystko w języku francuskim. Nie lada gratka dla każdego posługującego się tym językiem, a także dla dopiero zaczynających z nim przygodę. Możemy dzięki temu poznać oryginalną historię spod pióra Goscinnego, czemu towarzyszy magiczny klimat i uczucie bliższej relacji z autorem. To naprawdę miły dodatek.

Zawsze przy tego typu książkach - a także innych tekstach kultury - wydanych po śmierci twórcy, wydaje się, że te specjalne edycje, zawierające dodatkowe, niepublikowane wcześniej dzieła, są wydawane tylko dla pieniędzy. Tu tego nie widać: to niesamowity prezent zarówno dla obecnych fanów małego Mikołajka, jak i tych, którzy dopiero poznają jego perypetie. Styl Goscinnego jest tu świetny jak zwykle, historyjki są różnorodne, a czytając Mikołajka po latach zauważam częstą ironię i charakterystyczne dla dziecka postrzeganie świata, których nie byłem w stanie odkryć w dzieciństwie. To tak jakbym poznał Mikołajka na nowo.

Kolejne spotkanie z bohaterem z dzieciństwa i jego przyjaciółmi to cudowne przeżycie. Narracja Mikołajka inspirująco pokazuje zdrowe, beztroskie środowisko dziecięce. Opowiadania bawią za każdym razem, tym razem jednak inaczej niż w dzieciństwie. A po przeczytaniu pozostaje wielki sentyment i przygnębiający niedosyt, gdy zdajemy sobie sprawę, że to ostatnie oryginalne historie napisane przez Goscinnego... Co nie zmienia faktu, że Nieznane Przygody Mikołajka to świetny pomysł na prezent (również dla samego siebie!), który przeniesie nas w radosne chwile dzieciństwa, a najmłodszych w wielu przypadkach na pewno zachęci do częstszego czytania!

http://revievv.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

REWELACJA

Ocena:
Autor:
Data:
Książka świetna przeznaczona dla wszystkich w przedziale wiekowym 6-76 lat i więcej. Cudownie sie czyta, niespodzianką jest to,że książka jest dwujęzyczna. Idealna do nauki francuskiego.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena