Koszyk 0
Opis:
Dziesięć intrygujących kobiet - dziesięć najsłynniejszych femmes fatales przedstawionych na kartach Biblii: Ewa, żona Lota, żona Potifara, Rachab, Dalila, Mikal, Izebel, Safira, Samarytanka przy studni i ewangeliczna Jawnogrzesznica. Czego uczą nas biblijne "niegrzeczne dziewczynki" - jakie wnioski można wysnuć z ich historii? Oto zabawny anty-poradnik bestsellerowej autorki Liz Curtis Higgs.
Mniej Więcej
  • Liz Curtis Higgs
  • 2014
  • 2
  • 360
  • 210
  • 140
  • 9788361097303
  • 9788361097303
  • ZBCO8

Recenzje czytelników

o niekoniecznie grzecznych

Ocena:
Autor:
Data:
Kobiety...piękno kontrastu...Niektóre z nas, będąc złymi, marzą, by choć przez chwilę stać się lepszymi. Inne, te pozornie dobre, w głębi duszy tęsknią za odrobiną szaleństwa i niebezpieczeństwa w ich, dotąd ułożonym, świecie. Jednakże w każdej z nas jest coś niegrzecznego - niegrzeczna przeszłość lub marzenia o niekoniecznie grzecznej przyszłości. Autorka tej książki w niezwykle ciekawy sposób wprowadza nas w niegrzeczny świat niezupełnie dobrych kobiet ... Zabiera nas do tych nieodkrytych miejsc Biblii i w sposób interesujący i wciąż zadziwiający dzieli się spostrzeżeniami odnośnie podobieństwa kobiet z kart Pisma Świętego do mnie, do kobiety współczesnej. Myślę, że nikt nie zaprzeczy temu, że nasze własne błędy uczą nas najbardziej. Jednak warto zaoszczędzić trochę czasu, siły i potarganych emocji, by spróbować nauczyć się czegoś od kobiet z innej epoki. Nawet tych niegrzecznych. Bo przecież tak bardzo się nie różnimy...:) Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

kilka słów o niegrzecznych...

Ocena:
Autor:
Data:
Liz Curtis Higgs opisuje dzieje dziesięciu kobiet. Zaczyna oczywiście od początku, bo zło musi mieć swój początek, czyli od Ewy. Następnie pojawiają się kobiety, które były Zepsute do szpiku kości: Żona Potifara, Dalia i Izebel. Były one wyrachowane, bez skrupułów, nie przejawiały żadnej skruchy czy pragnienia zmiany, żyły jedynie z myślą zaspokajania swoich egoistycznych pragnień – tych cielesnych i materialnych. Inne trzy kobiety to Złe przez chwilę. Żona Lota, Safira i Mikal ... W przeciwieństwie to tamtych trzech, te cechowała znacznie mniejsza inteligencja, a co za tym idzie, mniejsze wyrachowanie. Popełniły jedną kolosalną gafę, jeden ogromny, zmieniający życie błąd, który wzbudził taki alarm, że zapisano go dla przyszłych pokoleń. W sytuacji, w której miały dokonać wyboru, każda z nich z nich pojęła tragiczną decyzję. I na koniec - inna grupa kobiet - Złe przez jakiś czas, ale nie zawsze. Rachab, Samarytanka przy studni i jawnogrzesznica, która namaściła stopy Jezusa łzami. Ich przeszłość była pełna grzechu, ale chciały się zmienić i zostały przemienione.

Liz Curtis Higgs to każdej z tej historii podaje rzeczywisty, współczesny przykład kobiety, czyli poznajemy 10 fikcyjnych Niegrzecznych, a następie pojawia się analogiczna sytuacja zaczerpnięta z „Biblii”. Wszystko po to, aby - być może - czytelniczki utożsamiały się z bohaterkami tych narracji. Ciekawy pomysł, podobał mi się. Jeśli chodzi o język to pisząc o tych poważnych sprawach używa prostego, kolokwialnego stylu (momentami zbyt może kolokwialnego), ale rozumiem, że książka miała trafić do szerszego grona odbiorców. Pojawiają się też porównania do współczesnych ludzi ze świata show biznesu (to już mnie mniej zachwyciło). Summa summarum to pozycja godna uwagi, szczególnie ze względu na poznanie różnych rysów psychologicznych kobiet, ich motywów działania, ich pragnień, żądań i słabości. Wychodzę z założenia, że warto znać archetypy postaci (nie tylko Ewę i Maryję), a że psychika kobiety jest bardzo złożona, takich przykładów jest wiele. Polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena