Koszyk 0
Opis:
Książka opowiada o Batuk, piętnastoletniej, przedwcześnie dojrzałej dziewczynie, która sprzedana w dzieciństwie przez ojca popada w niewolę seksualną. Rzucona w ponurą rzeczywistość Common Street w Bombaju Batuk zaczyna pisać; notuje swoje myśli i obserwacje, tworzy własne fantastyczne opowieści. Pisanie staje się dla niej ucieczką od codziennej egzystencji - w świat marzeń. Ta pięknie napisana powieść, w której tragizm miesza się z humorem, jest zarazem zadziwiająco optymistyczna. Pokazuje ... że nawet w najtrudniejszych warunkach można odnaleźć sens życia, nadać wartość własnemu istnieniu. "Arcydzieło, które każe nam zmienić sposób myślenia o człowieczeństwie i naszym miejscu wśród ludzi." Star Tribune Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • James A. Levine
  • 2012
  • 1
  • 232
  • 205
  • 135
  • Seria z zakładką
  • 978-83-245-7923-5
  • 9788324579235
  • ZAGH4

Recenzje czytelników

Niebieski namiot

Ocena:
Autor:
Data:
Książka ta jest niezwykłą historią nastoletniej dziewczyny,którą los rzucił na głębokie wody odmętów życia. Batuk zostaje sprzedana przez ojca i wówczas zostając nieletnią prostytutką poznaje ciemną stronę życia. Uświadamia sobie jak los potrafi być nieprzewidywalny i w jednej chwili zmienić całe dotychczasowe życie człowieka.Zdaje sobie sprawę,że od teraz jest zdana tylko na siebie i aby przeżyć w tym bezkompromisowym i bezlitosnym świecie zmuszona jest bardzo szybko dorosnąć ... Codzienność dziewczyny to poniżenie, upokorzenie i upodlenie.Nastolatka znajduje jednak sposób na ucieczkę przed szarością dnia codziennego. Odskocznią od tego,co złe i bolesne staje się "Niebieski notatnik". Jest to swego rodzaju pamiętnik, w którym nasza bohaterka szczegółowo opisuje swoje przeżycia,doświadczenia i myśli. Daje upust swoim głęboko skrywanym emocjom.

Jest to powieść poruszająca do głębi, której nie sposób zapomnieć.Muszę przyznać,że historia ta bardzo mnie zaskoczyła.A to dlatego,że pomimo całego smutku i tragizmu cechującego niewątpliwie losy bohaterki na kartach utworu znalazłam dużo humoru i optymizmu.

KSIĄŻĘ TRZEBA KONIECZNIE PRZECZYTAĆ. Jej lektura pozwala czytelnikowi skorygować nasz sposób myślenia o człowieczeństwie, jak również o miejscu każdego z nas wśród społeczeństwa.

Moja ocena to:8/10

Pozdrawiam,
Agnieszka Kaniuk
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena