Koszyk 0
Opis:
Czasami miłość jest przekleństwem. Czasami oznacza niebezpieczeństwo. Zwłaszcza miłość między niedoszłą gwiazdą rocka - ćwierćinkubem a syreną i etatową złą dziewczynką. Link, czyli Wesley Lincoln i Ridley Duchannes zdecydowanie nie należą do cukierkowych par ćwierkających o miłości.Ridley zaginęła. Po prostu znikła. Link jest zdecydowany na wszystko ... by ją odnaleźć. Łączy więc siły z kumplami z zespołu, a nawet z tajemniczym Lennoxem Gatesem, który sam pragnie mieć Ridley na wyłączność. Poszukiwania prowadzą ich na Głębokie Południe; trafiają na skrzyżowanie, na którym bluesman Robert Johnson podpisał pakt z diabłem, odkrywają menażerię z Obdarzonymi zamkniętymi w klatkach i zło w Nowym Orleanie, które im wszystkim grozi zniszczeniem.Tym razem miłość może nie wystarczyć.Drugi tom świetnie przyjętej, nowej serii Kami Garcii i Margaret Stohl – autorek bestsellerowych Pięknych istot. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Kami Garcia, Margaret Stohl
  • 2015
  • 1
  • 294
  • 204
  • 143
  • 978837229-470-8
  • 9788372294708
  • ZCRD9
  • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Misja ratunkowa

Ocena:
Autor:
Data:
Utrata kogoś bliskiego zawsze boli. Zwłaszcza, jeśli mogliście temu w jakiś sposób zapobiec. Link, bohater spin-offu Pięknych Istot, wie o tym najlepiej.

Pierwszy tom, Niebezpieczne istoty, zakończył się w kulminacyjnym momencie: zderzeniu Rzęcha Linka z ciężarówką. Przez długi czas zastanawiałam się, czy Link i Ridley przeżyją i co duet Kami Garcia i Margaret Stohl przygotują w następnym tomie. Jak się okazało, przygotowały akcję pełną zwrotów i niebezpieczeństw!

Ridley zniknęła ... a Link cudem przeżył wypadek. Wypadek spowodowany przez jedną z ciężarówek... Silasa Ravenwooda. Teraz jedynym celem Linka jest odzyskanie swojej ukochanej Syreny. Z Necro, Floyd i Sampsonem muszą znaleźć kogoś, kto wie, jak dostać się do rezydencji Ravenwooda. Problemem jest, że nawet jeśli ktoś tam był, to nie zna jej dokładniej lokalizacji. Ale nie tylko Link prowadzi poszukiwania. Na własną rękę Lennox Gates, kierując się poczuciem winy, również szuka Ridley.

Sęk w tym, że Ridley, nawet odnaleziona, może już nie być ta samą osobą.

Jest kilka powodów, dla których Niebezpieczne złudzenie dużo bardziej przypadło mi do gustu. Niebezpiecznie istoty były lekką, miejscami zabawną powieścią, nie zapierającą dechu w piersiach, zaś drugi tom... drugi tom ma wszystko, czego brakowało. Dobrze poprowadzona fabuła pełna jest zwrotów akcji i intrygujących wydarzeń, a postacie, świetne od początku, jeszcze nabrały kolorów. Wydarzenia przedstawione w powieści obserwujemy z trzech perspektyw, chociaż do czynienia mamy z narratorem trzecioosobowym.

Przez część rozdziałów śledzimy Linka, a tym samym Necro, Floyd i Sampsona, którzy za wszelką cenę pragną odnaleźć Ridley. Druga część poświęcona jest Lennoxowi Gatesowi, najbardziej tajemniczej postaci, która mnie zafascynowała. Myślę, że duża ilość Lennoxa w fabule znacznie podniosła moją ocenę - w końcu mam do niego słabość, a wydaje się on najbardziej złożoną i ciekawą postacią. Na brak Ridley Duchaness nie narzekam, bowiem jest ona nieco... irytująca, jednak i dla niej znalazło się parę rozdziałów, rozjaśniających nieco sytuację, w jakiej się znalazła i przez co będą musieli przejść jej przyjaciele, by ją wydostać z niewoli.

Ta część wydaje się lepiej dopracowana. Najważniejszy wątek nigdy nie schodzi z pierwszego planu, a poboczne w pewien sposób się z nim zazębiają. Poznajemy też przeszłość najbardziej enigmatycznego bohatera (tak, tak - Noxa), ciągle jednak w kontekście odbicia Ridley z rąk tego, kto ją porwał. Autorki świetnie połączyły fabułę z wytłumaczeniem poszczególnych (choć nie wszystkich) mocy, o których wcześniej tylko wspominano. To dało dużo lepszy obraz tego, jak funkcjonuje magia w wykreowanym przez nie świecie. Wydało mi się to bardzo dobrym zabiegiem, bo chociaż Niebezpieczne złudzenie nawiązuje do oryginalnej serii, nie ma potrzeby jej znania. Jestem tego najlepszym przykładem.

Powtórzę się: chociaż to spin-off, nawiązujący w pewnym stopniu do Pięknych Istot, nie ma potrzeby znania oryginalnej serii. Bez problemu można poradzić sobie z nielicznymi nawiązaniami do bohaterów Pięknych Istot, które nie wpływają w żaden sposób na fabułę. Może troszkę zdradzają, co się zdarzyło Ethanowi, ale nie jestem pewna, o który tom chodzi - w Polsce w końcu nie wydano ostatniego tomu. W każdym razie, bez problemu zrozumiecie wszystko. Niebezpieczne złudzenie to urban fantasy, czyli magia w miejskim klimacie. Nietrudno odnaleźć się w tych realiach, zwłaszcza, że wszystko jest klarownie wytłumaczone. A Silas Ravenwood, czarny charakter, ma standardową słabość do monologów dotyczących swoich planów.

Niebezpiecznie złudzenie było dużo lepsze. Misja ratunkowa będąca głównym wątkiem obfitowała w zwroty akcji, starzy i nowi bohaterowie nabrali jeszcze więcej kolorów. Zawsze uwielbiałam klimat miejskiej magii, którego w spin-offie nie brakuje. Kami Garcia i Margaret Stohl w duecie stworzyły dobry cykl urban fantasy, który może podbijać serca, na przykład Lennoxem Gatesem. A jeśli serca nie podbije - to przynajmniej zapewni świetną rozrywkę.

http://ksiazkoholiczka-nadeine.blogspot.com/2015/07/niebezpieczne-zludzenie.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Orkiestra, pauza!

Ocena:
Autor:
Data:
Trochę to wszystko naciągane. Podczas lektury „Niebezpiecznych istot” ćmiło się we mnie wrażenie, że czytam historię, która szkielet ma dokładnie sklonowany z „Kronik Obdarzonych”. Było to jednak tylko słabe i bladziutkie wrażenie, podczas gdy „Niebezpieczne złudzenie” uświadomiło mnie w spostrzeżeniach bez miejsca na jakiekolwiek możliwości. Pierwszy tom „Kronik”? Lena walczy ze swoją naturą. Pierwszy tom spin-offu? Ridley walczy ze swoją naturą. Drugi tom „Kronik” ... Lena przechodzi na ciemną stronę. Drugim tom spin-offu? Odpowiedzcie sobie sami. O serce Ethana starają się dwie dziewczyny? O serce Linka tak samo. Mamy zło, przemiany, przytłoczenie prawdziwej natury. To wszystko już było. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o wątek miłosny.

Ale skoro już o nim mowa. Nox to zdecydowanie najbardziej nieudana postać tej serii i nie mogę pozbyć się wrażenia, że stworzona jedynie po to, by był jakiś „trzeci”. Jego jęki, westchnienia i wewnętrzna walka z uczuciami nijak się mają do wszystkich zasad, jakie autorki do tej pory wypracowały. Chłopak miał być mroczny i skażony jak Rid. Tymczasem wyszedł z niego koszmarny mięczak, którego rozterek nie sposób czytać. Zwłaszcza, że zalewają znaczącą część stron tej historii i bardzo szybko stają się irytujące przez swoją powtarzalność.

Sama historia jest ciekawa, chociaż moim zdaniem nieco przekombinowana. Za dużo w niej schematów i znanych już rozwiązań. Świat Obdarzonych oferuje całą gamę niezwykłych wątków, tymczasem autorki zdecydowały się na wykorzystanie znanego motywu z książek science fiction i dostosowanie go do wykreowanej fabuły. Bardzo brzydko, drogie panie, zawiodłyście mnie.

Nawet język zanotował nieznaczny spadek jakościowy. Czyżby nadchodził kres sensowności tej serii? A może autorki za mocno trzymają się wypracowanych zagrywek, zamykając się na drzemiące w nich pokłady kreatywności? Jedno jest pewne, „Niebezpieczne złudzenie” to pozycja koszmarnie rozczarowująca i tylko chwilami trzymająca w napięciu. Większą część stronic wypełniają przydługie zapychacze między akcjami, niż sama akcja. Wciąż jednak jest to historia niezła, z którą da się spędzić kilka miłych chwil na wakacjach. Tylko nie oczekujcie niczego ponadto.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena