Koszyk 0
Opis:
Stella to nie jest moje prawdziwe imię. Thunder Basin w Nebrasce nie jest moim prawdziwym domem. To nie jest moje prawdziwe życie. Po tym jak byłam świadkiem groźnego przestępstwa, zostałam objęta programem ochrony świadków i wysłana do spokojnego miasteczka na końcu świata. Moje życie rozpadło się na milion kawałków. Nie potrafię się tu odnaleźć. Miałam rozpocząć ... ostatni rok liceum. Miałam być z chłopakiem, którego kocham, ale zostaliśmy rozdzieleni. Teraz w moim życiu pojawił się ktoś inny – czy mogę mu zaufać? Coraz trudniej jest mi ukrywać uczucia. Coraz trudniej jest też kłamać… Im bardziej czuję się bezpieczna, tym większe grozi mi niebezpieczeństwo. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Becca Fitzpatrick
  • 2016
  • 1
  • 424
  • 205
  • 136
  • *, 97883-7515-3576, 978837515-357-6
  • 9788375153576
  • ZD9EU
  • 17-99 lat

Recenzje czytelników

"Niebezpieczne kłamstwa"

Ocena:
Autor:
Data:
Estella, niespełna osiemnastoletnia dziewczyna, została objęta programem ochrony świadków, a to oznaczało, że musiała zerwać ze swoim poprzednim życiem. Została przeniesiona z Filadelfii do niewielkiego miasta Thunder Basin w Nebrasce, już nie nazywała się Estella, a Stella, niby niewielka różnica, ale dziewczyna zdawała się nienawidzić tego imienia. W nowym miejscu trafiła pod opiekę Carminy, emerytowanej policjantki, gdzie miała trzymać się wersji, że została sierotą ... dla której Carmina stała się rodziną zastępczą. Stella tęskni za swoim chłopakiem, który również został objęty programem, ale nie mógł być przeniesiony w to samo miejsce co ona, buntuje się i nie ma ochoty ułatwiać zadania swojej opiekunce. W Thunder Basin poznaje Cheta, chłopaka, z którym szybko się zaprzyjaźnia, który też ma swoje za uszami, ale od dłuższego czasu stara się postępować właściwie. Czy będzie ich łączyła tylko przyjaźń? Czy Stella jest bezpieczna w Thunder Basin?

Becca Fitzpatrick mnie zaskoczyła, właściwie nie spodziewałam się, że będzie to powieść pełna intryg, kryminalnych i miłosnych wątków, przeplatanych kłamstwami, które przecież nie mogły nie wyjść na jaw i dobrze się skończyć. Trzeba przyznać, że wszystko było tak opisane, że ciężko było się od książki oderwać, a i pojawiły się elementy zaskoczenia. Niektórych rzeczy się nie spodziewałam i miałam wrażenie, że będzie to kolejna książka, w której pojawi się schemat gdzie dziewczyna ma już chłopaka, ale poznaje nowego, związana jest z jakąś mroczną tajemnicą, która prędzej czy później wyjdzie na jaw, dojdzie do konfrontacji i już wcale nie będzie tak kolorowo. Nie tym razem, oprócz tego, że Stella musi ukrywać swoją przeszłość to w między czasie dzieje się wiele różnych rzeczy, które zmieniają dziewczynę i wywołują wiele emocji.

Większość powieści dotyczy przystosowania się Stelli do nowego miejsca, ale całości towarzyszy pewien dreszczyk, że przecież to wszystko musi się skończyć i w końcu wydarzy się to, co nieoczekiwane. Dojdzie do konfrontacji, która musiała prędzej czy później dojść do skutku. Przyznam, że z wielkim zaciekawieniem wyczekiwałam tego momentu. Niestety troszkę się zawiodłam. Myślałam, że gdy wreszcie do tego dojdzie będzie się naprawdę dużo działo i autorka poświęci temu konkretnemu wątkowi sporo uwagi. Okazało się, że tak szybko jak konfrontacja się zaczęła, tak samo szybko się skończyła, a szkoda, bo mogło być naprawdę ciekawie. Mimo wszystko nie zepsuło to całości i wcale nie uznaję tego za jakiś wielki minus książki, ponieważ reszta powieści skutecznie się broni.

Niebezpieczne kłamstwa to ciekawa historia, pełna różnego rodzaju emocji, w której wiele się dzieje. Choć wątek, który wydawałoby się powinien być najważniejszy nie jest rozwinięty tak, jakbym chciała to nie umniejsza to całości, od której nie łatwo się oderwać i z pewnością jest to pozycja godna polecenia.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Thunder Basin - bezpieczna przystań?

Ocena:
Autor:
Data:
To moja pierwsza książka Becci Fitzpatrick, mimo że o niej już wcześniej słyszałam. Raczej mało osób uznających siebie za fanów fantastyki nie słyszało o słynnej serii "Szeptem". Mam ją w planach, jednak gdy w oko wpadła mi książka "Niebezpieczne kłamstwa", to ją zapragnęłam przeczytać.

Stella, niespełna osiemnastolatka mieszka w małym mieście Thunder Basin w stanie Nebraska. Może wszystko byłoby w porządku ... gdyby faktycznie miała na imię Stella i faktycznie Thunder Basin było jej domem. Ale nie jest. Bohaterka tęskni za dawnym życiem, za domem, przyjaciółmi, a zwłaszcza za ukochanym chłopakiem, którego zmuszona była zostawić w dawnym życiu. Stella bowiem jest objęta programem ochrony świadków po tym, jak znalazła się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwej porze. Z wielkiego miasta przenosi się do małej mieściny, gdzie ludzie chodzą w kowbojkach i noszą dżinsowe koszule. Nie jest przyzwyczajona do ciszy, która ją otacza, brakuje jej gwaru Filadelfii. Buntuje się przeciwko temu, co ją spotyka i przysparza swojej opiekunce Carmen, dawnej policjantce, wiele zmartwień. Ale spotyka również Cheta, miejscowego chłopaka, z którym szybko się zaprzyjaźnia... Czy Stella może czuć się bezpiecznie w nowym miejscu? Czas pokaże...
Książka zaczyna się każda jedna opowieść o nastolatkach. Romantyczne chwile w objęciach ukochanego, który jest "tym jedynym". Jednak dosłownie po chwili fabuła zaczyna płynąć w całkowicie innym kierunku, niż przypuszczałam. Myślałam, że główni bohaterowie wybrali się na potajemną schadzkę, którą oczywiście ukryli przed rodzicami i zaraz zostaną przez nich przyłapani i rozdzieleni. A tu bum, stało się coś zgoła innego. Okazuje się, że to nie miało być takie rozstanie, o jakim myślałam.

Bardzo rzadko czytam powieści dla młodzieży, jednak jak już się za taką zabieram zazwyczaj naprawdę mnie zaskakuje. Może dlatego, że sięgam po tzw. Young Adult, które charakteryzuje się tym, że nastoletni bohaterowie mają większe problemy niż tylko miłosne, czy szkolne. Fabuła "Niebezpiecznych kłamstw" naprawdę mnie pozytywnie zaskoczyła wątkiem nie tylko miłosnym, ale również kryminalnym. Duża część powieści opowiada o próbach przystosowania się Stelli do nowych warunków życia. To taka obyczajówka, trochę w stylu perypetii Zoe Hart z Hart of Dixie, tylko że dla młodzieży. A opis Cheta od razu skojarzył mi się z Wade'm Kinsellą! O dziwno byłam bardzo ciekawa z kim w końcu będzie Stella - czy wróci do swojego dawnego życia i idealnego chłopaka Reeda, czy jednak na stałe zagości w Nebrasce i będzie z Chetem. Ja po prostu uwielbiam historie miłosne, a zwłaszcza tak niewinne, zaczynające się od flirtu. A Chet wydawał się taki słodki, że kibicowałam właśnie jemu. Jednak gdy już przyzwyczaiłam się do sielankowego prowadzenia fabuły, autorka brutalnie przypomniała mi o czym jest ta książka. Stella przecież nie przyjechała do Thunder Basin na wakacje, tylko po to, aby ukryć się przed osobami, które zrobią wszystko, aby się jej pozbyć. Nie jest to zatem klasyczna powieść dla nastolatków i naprawdę można to odczuć. Autorka świetnie buduje atmosferę zwykłej codzienności żeby uśpić czujność czytelnika, a potem wylewa na niego kubeł zimnej wody i sprowadza go do okrutnej rzeczywistości. Ciekawe są również wątki poboczne, które ubarwiają całą opowieść np. wątek wnuka Carminy, czy też rodziców Cheta. Akcja zdecydowanie nabiera tempa pod koniec i wtedy już po prostu nie można się oderwać od książki. Ostatnie 100 stron przeczytałam bez żadnego oderwania się od lektury. A to już o czymś świadczy.

Historia przedstawiona przez Becce Fitzpatrick wywołuje wiele emocji. Jest słodko-gorzką opowieścią o wchodzącej w dorosłe życie nastolatce, która musiała przejść przez piekło, przez które żaden człowiek nie powinien był przechodzić. Cieszę się, że dałam autorce szansę i już rozglądam się za innymi owocami jej twórczości.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena