Koszyk 0
Opis:
Iwonka ma męża, czwórkę dzieci i sielankowe życie. Mąż ma sklep z bielizną i biuściastą kochankę Adelę. Iwonka dowiaduje się, że w wieku 37 lat zostanie babcią. Przepis na dramat? Nigdy w życiu! „Nie zmienił się tylko blond” to pełna humoru powieść o kobiecie, która musi na nowo poukładać sobie życie. Urzeknie czytelniczki w każdym wieku, bez wzglę ... du na to, czy są blondynkami, czy też nie. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Agata Przybyłek
  • 2015
  • 344
  • 205
  • 136
  • *, 978837976-280-4
  • 9788379762804
  • ZCQBT

Recenzje czytelników

nie zmienił się tylko blond

Ocena:
Autor:
Data:
Ile razy słyszeliśmy stereotypowe żarty o blondynce? Ile razy słyszeliście: "co za kierowca! to na pewno blondynka!"? Biedne panie - jeden kolor włosów, ale tyle historii. Przyszedł w końcu czas na kolejną z nich, tym razem w formie książki.


"O co to, to nie! Kadrze pedagogicznej i całemu miastu to ja się nie mam co chwalić tym, że przez osiemnaście lat siedziałam w jednym gnieździe z puszczalskim gawronem."


Iwonka ma 37 lat ... jest farbowaną blondynką i właśnie zaczyna całkowicie zmieniać życie. Ma męża, czwórkę dzieci i względnie sielankowe życie. Mąż jest właścicielem` sklepu z bielizną i tak jakby właścicielem swojej biuściastej kochanki Adeli. A na domiar złego Iwonka dowiaduje się, że zostanie babcią. Nadchodzi czas na zmiany!


Iwonka to kobieta przełomowa - potrafi się śmiać sama z siebie (ale z innych głośniej) i nigdy się nie poddaje. Jeśli coś nie idzie po jej myśli, to - tym lepiej! To z czym trzeba się zmierzyć przynosi lepsze efekty. Bohaterka - burza. Nie da się jej nie lubić. Pomysły, które przychodzą jej do głowy są szalone, ale to nowy etap życia jest największym prowodyrem do pojawiania się zabawnych sytuacji. Iwonka wcale nie przejawia cech charakteru stereotypowej bohaterki - wręcz przeciwnie! Kobieta jest przełomowa, szalona i czasami nieporadna, ale potrafi jakimś cudem wszystko uporządkować.


Fabuła nie wprowadza konkretnych wydarzeń i tak naprawdę dzieje się wszystko i nic. Akcja dotyczy przełomowych chwil w życiu szalonej kobiety - tego co działo się przed wielkim przewrotem, w trakcie i nawet trochę po. Wszystko utrzymane w zabawnej, humorystycznej scenerii wywołuje chwilę szczerego uśmiechu. Przygody Iwonki są przeróżne - zaczynając od rodzącego w pociągu kota na wielkiej aferze z opieką społeczną kończąc. Kobieta musi od nowa zbudować coś, co myślałam że ma już na stałe. Postanowiła sobie wyzwanie, że się nie podda i brnie przez rozsypane życie z podniesioną głową zbierając po drodze niedopasowane kawałki. Prawda jest jednak taka, że gdyby nie pierwszoosobowa narracja Iwony nie byłoby tak zabawnie - to co siedzi w głowie tej kobiety nie jest jasne chyba nawet dla niej samej. Muszę jednak przyznać, że styl okazał się przyjemny - choć czasami przez wywody Iwonki chaotyczny - i wszystko zgrało się idealnie.


"Mamo, słuchaj, jedną rzecz ci powiem. Ty się nie maż! Ojciec to niezłe ziółko [...]"


"Nie zmienił się tylko blond" to lekka i zabawna historia o przełomowej kobiecie, która stanowi żywy dowód na to, że w we własnym życiu nie da się nudzić. Zabawne sytuacje, żywe dialogi i mnóstwo potknięć to gwarantowana zabawa. Lektura pani Agaty to żywiołowa przygoda idealna na wakacyjny wypoczynek.


Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Super książka! :)

Ocena:
Autor:
Data:
Zabawna powieść kobieca, podczas lektury której uśmiech nie zejdzie z waszych ust. Idealna na letnią pogodę. Rozbawi Was do łez. Wspaniały debiut! Polecam gorąco.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena