Koszyk 0
Opis:
Wariacja na temat rozczulającej powieści „Był sobie chłopiec”. Bawidamek Dexter dowiaduje się, że jego siostra urodziła córkę. Mężczyzna jeszcze nie wie, że ta radosna nowina odmieni jego życie dużo bardziej, niż myślał… Zanim to nastąpi, poznajemy Dextera jako beztroskiego londyńskiego kawalera, lubiącego dobrą zabawę i kobiety. Wszystko to runie w chwili, gdy jego siostra Laura umrze, a jej córeczką będzie musiał zająć się Dexter. Wyprowadza się z Londynu na prowincję ... aby odnaleźć się w roli ojca. Tam spotyka Molly, dotąd nie mającą szczęścia w związkach autorkę komiksów. Tych dwoje połączy uczucie, ale oczywiście droga ku ich szczęściu będzie dość wyboista, pełna skrywanych emocji, starych tajemnic i nowych wyzwań. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jill Mansell
  • 2014
  • 1
  • 472
  • 199
  • 126
  • 9788308053201
  • 9788308053201
  • ZBC32

Recenzje czytelników

Żyj chwilą...

Ocena:
Autor:
Data:
Jill Mansell to autorka brytyjska, lecz swoimi książkami podbiła rynek wydawniczy na całym świecie. Jej humorystyczne romanse są bestsellerami a czytelnicy zachwyceni i domagający się wciąż więcej. Kiedy po raz pierwszy zetknęłam się z jej nazwiskiem, zupełnie nie miałam pojęcia czego się spodziewać. Zwyczajnie nie miałam do tej pory pojęcia o istnieniu Jill Mansell. Jednak zostałam przekonana przez Panią Magdę z Wydawnictwa Literackiego, tym że jest to "najlepsza książka tej autorki" ... Musiałam to sprawdzić.

A zaczęło się tak z pozoru zwyczajnie... Dwudziestoośmioletni przystojniak Dexter cieszy się życiem i nie zamierza w tej chwili wiązać się z żadną kobietą na dłużej. Jeszcze dobrze nie pozna jednej a już z nią zrywa i podrywa następną. Liczą się dla niego głównie zaloty, potem to już przecież nuda. Kiedy jego starsza siostra - Laura - rodzi mu siostrzenicę, podstępem zjawia się w środku nocy w szpitalu, by pokochać tą małą istotkę - Delphi. By wejść na oddział musiał użyć swojego czaru osobistego wobec pielęgniarki a z kolei aby jej nie urazić po wspólnie spędzonej nocy (ale dopiero na drugiej randce, bo przecież na pierwszej nie wypada) Dex daje się jej wmanewrować we wspólne oglądanie domów za miastem. Mieszkanie w apartamentowcu w Londynie stało się już dla niego nudne i postanawia nabyć miły domek na wsi. Ot, choćby na wypady weekendowe.

Podczas oglądania jednej z posesji - willi Jałowcówki - na Dexa i Alice spada, niemal z nieba, karp. Tak, to nie pomyłka, chodzi o rybę. A w ślad za nim pojawia się dziewczyna z sąsiedztwa - Molly - wraz z przeprosinami. Karp był prezentem od jej - byłego już - chłopaka. Molly miała dosyć jego prostackiego zachowania i nie brania pod uwagę jej życia i pragnień. Graham chciał o zbyt wielu rzeczach decydować samodzielnie i do tego był nieodpowiedzialny, czasami wręcz dziecinny. Takie dosyć nietypowe okoliczności sprawiły, że Molly i Dexter mieli okazję się poznać, jednak nie sądzili że jeszcze kiedykolwiek spotkają.

Ale przecież życie potrafi pisać niezwykłe scenariusze... Niespodziewanie Laura ginie pod kołami samochodu i pozostawia swoje jedyne dziecko samo na świecie. Delphi trafia tymczasowo do rodziny zastępczej, ale opiekę nad małą ma - wedle woli Laury - ma sprawować Dexter. Tylko jak prowadzący hulaszcze życie kawaler ma podjąć się tak trudnego zadania jakim jest opieka nad kilkumiesięczną dziewczynką? Dex postanawia kupić willę Jałowcówkę i wraz z siostrzenicą zamieszkać w Briarwood, oczywiście w sąsiedztwie Molly. Że tych dwoje ma się ku sobie widać od samego początku znajomości i [Uwaga spojler] mimo, że zakończenie książki było do przewidzenia ogromnie podobała mi się droga bohaterów do happy endu.
Jakie zdanie w sprawie opieki Dexa nad małoletnią będzie miała opieka społeczna? Czy mężczyzna poradzi sobie nie tylko z wychowywaniem małej dziewczynki ale i z pogodzeniem się z utratą swojej wielobarwnej przeszłości?

Autorka stworzyła świetną powieść, z uroczymi bohaterami, dopracowanymi dialogami i ciekawą fabułą. Nie tylko postać Dexa i Molly zostały szczegółowo opisane, bowiem poznamy też wiele osób z dokładnie zarysowanymi życiorysami. Frankie prowadzi kawiarnię, w której kiedyś kręcono znany serial, wychowuje nastolatkę i poznaje niesamowitą tajemnicę męża. Lois pracuje w pubie, jest bardzo bezpośrednia w stosunku do mężczyzn i chyba właśnie z tego powodu nie może znaleźć tego jedynego... Amanda jest lokalną panią doktor, która nie zawsze stanowi wzór cnót, ale zarzucając sidła na Dexa nie spodziewa się, że dowie się jakież to plotki krążą o niej po miasteczku. Stefan jest ojcem Lois, mieszka w przyczepie na uboczu Briarwood i rzeźbi w drewnie, wspominając dwie największe miłości swojego życia. Ciekawymi postaciami w książce są również Shaun, Vince (a szczególnie jego babcia) oraz Henry, ale o tym jakie role odegrają w całej historii musicie się już przekonać osobiście.

Powieść jest napisana bardzo naturalnie, wprost z życia, bez zbędnych upiększeń i nadinterpretacji. Sporo w niej humoru, ale i życiowych problemów... Są zdrady, narkotyki, zazdrość i złamane serca. Jednak dzięki lekkiemu stylowi autorki, czytelnik płynie wręcz przez książkę i przeżywa perypetie bohaterów, jakby to były zdarzenia dotyczące kogoś znajomego. Nie znam innych tytułów Jill Mansell (błąd!), ale i bez tego mogę stwierdzić, że to faktycznie doskonała książka. Nieczęsto zdarza mi się czytać literaturę brytyjską w tak świetnym wydaniu i w tak dobrym humorze. Nie traćcie zatem ani chwili i przeczytajcie!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Polecam gorąco.

Ocena:
Autor:
Data:
Nie traćmy.... to świetna lektura, pogodna, optymistyczna, idealna przy chandrze, czy zimowo-wiosennym zmęczeniu. Bohaterem jest mieszkający w Londynie Dexter, męźczyzna w typie czarującego łajdaka wiodący życie hulaki i playboya, w którego życiu jest miejsce tylko dla starszej siostry, a od niedawna także dla słodkiej siostrzenicy. W ogóle, jak to u Mansell, wszystko jest słodkie i czarujące - Londyn, pod londyńska wieś, sąsiedzi, pijaczkowie rezydujący w miejscowym pubie ... nawet dziecięca kupa jest słodka, rozkoszna i czarująca. Ale taki urok i silą książek tej autorki. Pewnego dnia ukochana siostra umiera, a Dexter staje się ku swojemu przerażeniu jedynym opiekunem bardzo, ale to bardzo małoletniej siostrzenicy. Playboy opiekujący się kilkumiesięcznym niemowlakiem, to wróży jedno, kłopoty i to jakie. A jeżeli do tego dodamy spotkanie playboya z kobieta, która w przeciwieństwie do innych nie mdleje na jego widok z rozkoszy i wrażenia (no powiedzmy nie okazuje tego), która to kobieta na równi fascynuje co irytuje playboya, to mamy hmmm niezwykłą opowieść. Mansell udało się ukazać całą sytuację w niezwykle sympatyczny, lekki i przekomiczny sposób.
Ale nie tylko o tym jest ta książka. To także opowieść o tym, iż czasami jedno wydarzenie, jeden krok mogą zmienić całe nasze życie, że nie każda nawet najbliższa osoba jest taką, za jaką ją uważamy i w końcu, że nic tak nie myli, jak pozory.
Zachęcam do lektury. Mimo mrocznego początku opowieści naznaczonego śmiercią Laury, autorce udało się stworzyć wspaniałą, relaksującą, a przy tym z lekkim morałem opowieść. I takiej właśnie książki wczoraj szukałam.Nic dziwnego, iż powieści, których autorką jest Jill Mansell są rozchwytywane przez kobiety na całym świecie. Dzięki ich lekturze można choć na chwilę oderwać się od codzienności, od dręczących nas kłopotów i uśmiechnąć się. A o to przecież w przypadku tego typu książek chodzi.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena