Koszyk 0
Opis:
Jeśli jesteś rodzicem, w pół słowa zrozumiesz wszystkie emocje i lęki targające dorosłymi obecnymi na kartach tej książki. Bez trudu odnajdziesz z nimi wspólny język, oparty na tożsamości doświadczeń, bezradności i frustracji. Trochę trudniej będzie Ci za to pojąć, jak myśli i odczuwa Twoje (nie)grzeczne dziecko i na czym w ogóle polega ta (nie)grzeczność. Na szczę ... ście autorki książki, prywatnie i zawodowo związane ze sferą dziecięcych humorów, zachowań i odkryć, pomogą Ci wejść w świat Twojego dziecka i choć na chwilę przyjąć jego perspektywę.Wszystkie sytuacje opisane w tej książce zdarzyły się naprawdę, a brak porozumienia co do istoty problemu spowodował gniew i rozżalenie u obu stron konfliktu. Jednak ponieważ każdej z przedstawionych tu scen towarzyszy szczegółowy zapis emocji i postaw zarówno dziecka, jak i dorosłego, a także bezstronna ocena eksperta, zyskujesz niepowtarzalną szansę przetestowania “na sucho” podobnych zachowań, by uniknąć błędów w przyszłości. Wychowanie dziecka nie jest prostą sprawą, ale jeśli chcesz na całe życie zachować z nim dobry kontakt, a przy tym mądrze pokierować jego rozwojem, koniecznie przeczytaj tę książkę. I korzystaj z niej na co dzień! Małgorzata Bajko — psychoterapeuta, absolwentka psychologii oraz podyplomowych studiów z psychotraumatologii w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej. Współzałożycielka Centrum Wsparcia Psychologicznego INEO, w którym od wielu lat prowadzi indywidualną terapię osób dorosłych, dzieci oraz rodzin. Autorka wielu artykułów dla rodziców i bajek terapeutycznych. Ma opracowane programy terapeutyczne dla dzieci z zaburzeniami lękowymi, PTSD oraz fobiami, w których wykorzystywana jest bajkoterapia. Wspiera rodziców w wychowaniu dzieci i realizacji w roli rodzica. Mama Andrzeja i Antka.Monika Janiszewska — dziennikarka tygodników regionalnych, freelancerka publikująca artykuły z zakresu psychologii oraz specjalistka ds. PR, promująca działania gabinetów psychoterapeutycznych. W swoim portfolio posiada ponad 350 publikacji, z czego pokaźna część dotyczy relacji rodzic–dziecko, związków partnerskich oraz świadomej komunikacji. Prywatnie mama 5-letniej Julii, która każdego dnia zaraża ją swoją ciekawością świata i urzeka dziecięcą niewinnością, a zarazem logiką i wnikliwością towarzyszącą ocenie zachowań dorosłych. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Sensus
 • miękka
Mniej Więcej
 • Małgorzata Bajko, Monika Janiszewska
 • 2016
 • 1
 • 248
 • 200
 • 200
 • 97883283-2563-0
 • 9788328325630
 • ZDC9P

Recenzje czytelników

Zrozum dziecko

Ocena:
Data:
Bałam się tej książki. Poprosiłam o nią do recenzji, bo jako pedagog i logopeda lubię być na bieżąco z wiedzą na temat wychowania i rozwoju dziecka, ale obawiałam się, że dostanę do ręki kolejny nudny poradnik opowiadający o tym, co i jak robić, aby dziecko było „grzeczne”. Na szczęście (i ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu) dostałam bardzo przyjemną, mądrą i zabawną lekturę!

(NIE)GRZECZNI? to książka napisana przez dwie autorki – Małgorzatę Bajko oraz Monikę Janiszewską ... Obie są szczęśliwymi mamami, które mądrze i z miłością wychowują (a nie hodują!) dzieci. Grzeczność jest tutaj tematem przewodnim i możemy na niego spojrzeć pod paroma różnymi kątami – z perspektywy rodzica, dziecka oraz specjalisty (psychologa), który tłumaczy zaistniałą sytuację, analizuje emocje i zachowania.

Największym atutem książki jest jednak humor! Dzięki temu czyta się ją błyskawicznie i z uśmiechem na ustach. Dodatkowo ci, którzy mają już swoje dzieci (albo, tak jak ja, pracują z nimi), będą na pewno uśmiechać się jeszcze szerzej i ze zrozumieniem kiwać głową. Dzieci mają bowiem to do siebie, że są naturalne, szczere i nieprzewidywalne i choć zawsze chcą być „grzeczne”, nie zawsze rozumieją, co to właściwie oznacza.

Nie myślcie jednak, że książka jest mało konkretna… Jest bardzo konkretna, daje proste i zrozumiałe rady. Już Einstein mówił, że „jeżeli nie potrafisz czegoś powiedzieć prostymi słowami, to znaczy, że tego nie rozumiesz” i miał stuprocentową rację. Autorki na szczęście wiedzą, o czym mówią i rozumieją, jak funkcjonują dzieci. Opowiadają o rozwoju i jego fazach, skokach rozwojowych emocjach dziecka i trudnej do zrozumienia dla dorosłego psychice maluchów. Przecież to, że dziecko nam wmawia, że nas nie kocha, wcale tego nie oznacza, prawda? Autorki zadbały, aby książka była przejrzysta, zrozumiała i ułożona chronologicznie (według wieku dziecka, zaczynając od jego pierwszych dni), dzięki czemu łatwo jest znaleźć problem, który nas interesuje. Dodatkowo książka genialnie przygotowuje do rodzicielstwa, podaje wiele przykładów i lekko się czyta.

Ten poradnik jest skierowany do rodziców dzieci od 0 do 6 lat, ale moim zdaniem z przyjemnością przeczyta ją każdy rodzic. Można tutaj znaleźć typowe dziecięce zachowania z ich dokładnym wytłumaczeniem.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

(Nie)grzeczni

Ocena:
Autor:
Data:
Drogi Rodzicu, wyobraź sobie taką sytuację, w której ja sama się znalazłam. Podczas imienin teściowej składamy życzenia wspólnie z mężem i naszą starszą córką, była wtedy 4 - letnim dzieckiem. Gdy babcia nachyliła się do wnuczki, aby ją ucałować, wówczas córka wykrzyczała babci głośno w twarz ”Nie całuj mnie, bo Ci śmierdzi z buzi”. Możecie sobie Państwo wyobrazić jakie były nasze miny z mężem, a jeszcze do tego teściowa się obraziła, bo stwierdziła, że myśmy jej kazali tak mówić ... Teściowa krzyczała „Co z tego dziecka wyrośnie, jak tak można, co to za wychowanie”.

Dziś, gdy tak na tę sytuację patrzę z perspektywy lat, gdy już starsza córka jest na studiach, myślę sobie, że teściowa wtedy nie miała racji.

Aby uniknąć takich sytuacji proponuję Państwu do przeczytania książkę „(Nie)Grzeczni?”, która opisuje takie właśnie trudne sytuacje rodziców, gdzie zachowania naszych pociech, przecież nie jesteśmy w stanie przewidzieć oraz emocji i reakcji dorosłych.

Książka pokazuje reakcje i zachowania rodziców oraz emocje dzieci, jakie im towarzyszą podczas takich sytuacji.
W książce opisane są sytuacje z życia wzięte z udziałem dzieci w wieku od 0 do 6 lat.
Każde zachowanie dziecka ma głębszą motywację i ciężko jest nam dorosłym przewidzieć, jednak nie oczekujmy od autorek gotowych rozwiązań. Autorki zachęcają do bacznego obserwowania i wsłuchiwania się w nasze pociechy.

Anegdoty przytoczone w tej książce są prawdziwe. Każde zachowanie dziecka opisane jest z punktu widzenia dziecka, potem rodzica, a na samym końcu jest komentarz psychologa.

Niektóre sytuacje są zabawne, inne poważne, a jeszcze inne smutne np. wtedy, gdy umiera ktoś bliski z naszej rodziny.

Dzieci widzą świat przez pryzmat swoich wyobrażeń, mają też swoje potrzeby, ale nie zawsze w zrozumiały sposób umieją nam to przekazać.

Autorki zadedykowały swoją książkę wszystkim rodzicom, którzy są: wyluzowani, zestresowani, niewyspani, niepewni, udręczeni i szaleni, dlatego zachęcam jak najszybciej przeczytajcie tę książkę.
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena