Koszyk 0
Opis:
Ludzkość awansuje na kolejny poziom. W niedalekiej przyszłości eksperymentalny nanonarkotyk Nexus może łączyć ludzi, umysł z umysłem. Są tacy, którzy chcą go ulepszyć. Są tacy, którzy chcą go zlikwidować. I są tacy, którzy chcą go tylko używać. Młody naukowiec zostaje złapany na wprowadzaniu poprawek do struktury Nexusa, poprawek, które mogą zmienić oblicze ludzkości. Żeby ujść z życiem i ochronić przyjaciół ... musi nagle stać się szpiegiem i stawić czoła śmiertelnemu niebezpieczeństwu daleko poza granicami swojego kraju. Stawka okazuje się o wiele wyższa, niż się początkowo zdawało. Z akademickich sal prosto w kuluary władzy, z kwatery głównej elitarnej amerykańskiej agencji w Waszyngtonie do tajnego laboratorium pod uniwersytetem w Szanghaju, z podziemia San Francisco na czarny rynek biotechnologii w Bangkoku, z międzynarodowej konferencji na temat biotechnologii do dalekiego klasztoru w górach Tajlandii. "Nexus" to niesamowita jazda poprzez przyszłość na krawędzi katastrofy. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Ramez Naam
  • 2013
  • 454
  • 205
  • 135
  • 978-83-64030-05-5
  • 9788364030055
  • ZAZJF

Recenzje czytelników

Nexus

Ocena:
Autor:
Data:
Do sięgnięcia po książkę ,,Nexus" zachęcił mnie jej opis, jak też pozytywne opinie czytelników, jakie zaczęła ta książka zbierać. Lubię książki science fiction, więc nie miałam żadnych oporów by przeczytać tę książkę. Teraz będą już po lekturze cieszę się, że sięgnęłam po tę książkę. Bardzo mi się spodobała. Pomimo tego, że w dniu jej czytania byłam zła na świat nauki to z chęcią zatopiłam się w poznawanie Nexusa. Historia zawarta w książce początkowo trochę mnie drażniła ... lecz przywróciła moją miłość do świata nauki, dzięki czemu czytanie dalszej części była samą przyjemnością.

Do książki przyciągnął mnie Nexus i to ona sprawił, że przy niej zostałam. Wszystko co się niego tyczyło było bardzo ciekawa, niekiedy nawet straszne, lecz mimo to wciągające. Książkę czytałam z żywym zainteresowaniem. Byłam ciekawa co zrobi bohater, jak się dalej wydarzenia potoczą, co takiego autor jeszcze wymyślił i umieścił w książce. Jak więc można nie polubić tej książki?

Lubię sobie wyobrażać jak to by było gdybym miała okazję żyć w świecie, jaki jest przestawiony w książce. Tym bardziej lubię to robić, gdy książka przedstawia przyszłość. Jednak po lekturze tej książki śmiało mogę stwierdzić, że w takiej przeszłości żyć bym nie chciała. Mimo, że książkę czytało mi się przyjemnie, to idea świata i rozwoju technologii nie spodobała mi się na tyle, może nie to co nie spodobała, lecz trochę przeraziła, by chcieć żyć w tym świecie. Mogę się pocieszyć, że to na szczęście tylko fikcja, do której z resztą z chęcią powrócę wraz z nową częścią przedstawiającą dalsze przygody. Przeczytanie książki ,,Nexus" jak najbardziej polecam!!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Polecam. Naprawdę warto!

Ocena:
Autor:
Data:
Zawsze - sięgając po nowy tytuł - zwracam uwagę na to, że przydałby mi się jakiś powiew świeżości. Coś nowego, z czym wcześniej nie miałam styczności. Kiedy więc wpadł w moje ręce "Nexus" pomyślałam sobie, że może to jest to, że może ten tytuł będzie tym oczekiwanym przeze mnie powiewem. Nie myliłam się. Książka Ramez'a Naam'a niewątpliwie posiada w sobie coś nowego. Po przeczytaniu wielu pochlebnych, ba - chwalebnych recenzji - postanowiłam zapoznać się z ów dziełem ... Z początku nie mogłam się w książce odnaleźć, ale na szczęście autor wszystko skrupulatnie czytelnikowi wyjaśnia, dzięki czemu ten nie czuje się zagubiony i rozumie to co czyta - mimo skomplikowanym zwrotom!

Jest rok 2040, świat nie zmienił się aż tak bardzo, jeśli chodzi o dążenie do władzy. Zmieniło się podejście do wielu spraw i, co za tym idzie - środków używanych przez władzę. Nanotechnologia rządzi się swoimi prawami, dlatego też znalazła się garstka inteligentnych ludzi, którzy chcą walczyć o swoje prawa.

Jak już wyżej wspomniałam - książka zawiera kilka trudnych zwrotów, zwłaszcza dla osób, które nie mają pojęcia o nanotechnologii itp. Jednak autor świetnie wszystko tłumaczył na bieżąco, dlatego też uważam, że książkę czyta się dobrze i ze zrozumieniem. Dzięki wyjaśnieniom - które ułatwiają nam zrozumienie treści, treść przyswaja się przyjemnie i stosunkowo szybko. Bardzo podoba mi się ten nowatorski pomysł, z narkotykiem pod postacią pewnego - że tak powiem - oprogramowania człowieka. Czytałam książki, które ocierały się tematyką o "Nexusa", jednak żadna nie wypadła tak dobrze, jak on.

Postaci - bo one tworzą równie ważny element całości, co sam pomysł - są bardzo dobrze nakreślone. Zarówno zachowania, jak i profil psychologiczny idealnie pasuje do tej fabuły. Każda postać, którą stworzył Naam - widać, że jest stworzona w sposób przemyślany i odpowiednio umiejscowiona w treści - jednym zdaniem: każda z postaci odgrywa ważną rolę.

Reasumując, "Nexus" to powiew świeżości w dobie, gdzie książek o dobrym pomyśle i jeszcze lepszym wykonaniu - jest mało. Polecam ją każdemu - naprawdę warto.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena