Koszyk 0
Opis:
Niewyjaśnione zagadki z przeszłości nie dają o sobie zapomnieć. Siedemnastoletnia Cassie ma naturalną zdolność rozszyfrowywania ludzi. Na podstawie najdrobniejszych szczegółów potrafi ustalić, kim jesteś i czym się zajmujesz. Ale nigdy nie traktowała tej umiejętności poważnie – przynajmniej do czasu, gdy upomniało się o nią FBI. Biuro rozpoczęło tajny program, do któ ... rego wciąga wyjątkowych nastolatków, by przy ich pomocy zamknąć niechlubne sprawy z przeszłości, i potrzebuje pomocy Cassie. Dziewczyna przeprowadza się na drugi koniec kraju, żeby wziąć udział w szkoleniu razem z grupą rówieśników obdarzonych talentami równie niezwykłymi, jak jej własny. Ale nikt, kto bierze udział w programie Naznaczeni, nie jest tym, za kogo się podaje. Kiedy na ich drodze staje prawdziwy morderca – uwikłani w śmiertelną grę w kotka i myszkę – muszą wykorzystać wszystkie swoje zdolności, żeby ocaleć. Ta książka podnosi poziom adrenaliny i nie daje zasnąć, zanim nie dotrzesz do ostatniej strony. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Pascal
 • miękka
Mniej Więcej
 • Jennifer Lynn Barnes
 • 2016
 • 304
 • 200
 • 130
 • *, 978837642-760-7
 • 9788376427607
 • ZDCSR
 • 17-99 lat

Recenzje czytelników

A ty posiadasz jakiś dar?

Ocena:
Autor:
Data:
Historię szybko się czyta i nie można się od niej oderwać. Każdy kolejny rozdział dodaje nam ciekawości co do rozwoju wydarzeń, ale również powoduje na naszych ciałach dreszcze strachu. Osoby, które pławią się w kryminałach i thrillerach mogą być nieco rozczarowane, ale jeżeli dopiero rozpoczynacie ten wątek w swoim czytelniczym życiu, to sądzę, że jest to strzał w dziesiątkę. Dla młodzieży, książka idealna.
Czy ta recenzja była przydatna?

Naznaczeni

Ocena:
Autor:
Data:
Przeszłość. Jedni pragną przywrócić ją z powrotem, inni natomiast marzą o tym, by całkowicie ją wymazać. To właśnie ona kryje w sobie najwięcej niewyjaśnionych zagadek, które nigdy nie powinny wyjść na światło dzienne. Tkwią w niej najpiękniejsze chwile, ale także najgorsze koszmary, niszczące wszystko, co kiedyś było istotne. Drogi Czytelniku, a czym przeszłość jest dla Ciebie?
Mimo, że nie jestem wielką fanką powieści kryminalnych, to do tej coś mnie przyciągało ... Powodem były wspomniane w opisie nietypowe zdolności głównych bohaterów. Nie jest to żadna nowość w literaturze, ale dzięki temu treść była bardziej urozmaicona. Co jak co, ale żywy wykrywacz kłamstw, czy umiejętność bezbłędnego odczytywania emocji zdecydowanie ubarwiły tę książkę. A dodajmy do tego jeszcze krótkie wstawki z perspektywy mordercy...
W książce dominuje wątek kryminalny. Znaczną rolę pełni tajemniczy psychopata, który jest dość wybredny, jeśli chodzi o ofiary. A na dodatek łączy go coś z przeszłością jednego z bohaterów. Nie napiszę o tym nic więcej, nie chcąc zdradzać zbyt dużo fabuły. Ale trzeba przyznać, że autorka bardzo sprytnie to wszystko sobie obmyśliła. Bawiła się w kotka i myszkę i za nic nie mogłam domyślić się prawdziwej tożsamości mordercy, która oczywiście okazała się zaskakująca. Duży plus za nieprzewidywalność i wartką akcję, która nie zwalniała nawet na chwilę. Z każdą chwilą byłam coraz bardziej zaintrygowana. Dosyć ciekawie to wyszło.
Każdy z bohaterów wyróżniał się odmiennym charakterem i specyficzną zdolnością. Jeśli chodzi o główną postać, czyli Cassie, to momentami potrafiła zirytować mnie swoim zachowaniem. Ale równocześnie byka w niej pewna determinacja, która czyniła ją silną. O ile w danej chwili nie robiła niczego głupiego.
Najwięcej mojej uwagi pochłonął Michael. Był bardzo tajemniczą osobą i tak naprawdę nie był tym, za kogo się podawał. Mam tu na myśli to, że swoje prawdziwe uczucia ukrywał za maską, która prawie nigdy nie znikała. Co ciekawe – potrafił odczytywać ludzkie emocje, co było idealnym połączeniem z jego charakterem. To wszystko sprawiało, że wydawał się wyjątkowy.
Relacje pomiędzy grupką wybrańców były bardzo różne. Raz lepsze, raz gorsze, ale pomiędzy całą piątką była pewna więź. Pojawił się nawet wątek romantyczny i był zaledwie tłem wydarzeń. Ucieszył mnie ten fakt, ponieważ nie przepadam za trójkątami miłosnymi. Ile można wałkować to samo!
Podsumowując, "Naznaczeni" to książka pełna zagadek i tajemniczych morderstw. Nie brakuje w niej także zaskakujących zwrotów akcji. Szczerze powiedziawszy, to okazała się lepsza, niż przypuszczałam. O ile przymknie się oko na kilka niedociągnięć w kreacji bohaterów, bo sam wątek kryminalny był świetny. Mam wielką ochotę poznać dalsze losy Cassie, szczególnie po zakończeniu, które zrodziło w mojej głowie mnóstwo pytań. Myślę, że powinno spodobać się się fanom młodzieżowych kryminałów, ale nie tylko, na co dobrym dowodem jestem ja sama.

http://zagubiona-wslowach.blogspot.com/2016/07/143-naznaczeni-jennifer-lynn-barnes_9.html

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena