Koszyk 0
Opis:
Kontynuacja pełnej intryg i nagłych zwrotów akcji historii szpiegowskiej autorstwa asa polskiego wywiadu. W dzień Święta Dziękczynienia 1968 roku Victor Van Vert ujawnia swój genialny plan, który zamierza zrealizować, wykorzystując prezydenta Nixona. Jeśli wszystko się powiedzie, Van Vertowie zarobią krocie, tyle że kosztem podważenia podstaw światowej gospodarki. Chyba że… ktoś ich wyprzedzi ... Piątka konspiratorów-mścicieli ostro bierze się do dzieła, znajdując popleczników w osobach wybitnej finansistki Edyty Amschel, przewodniczącego KGB Jurija Andropowa oraz byłego esesmana Gerarda, który właśnie uruchomił wytwórnię fałszywych dolarów. Wydaje się, że całe to nietypowe towarzystwo jest na prostej drodze do sukcesu, gdy z Nowego Jorku nadchodzi niepokojąca wiadomość o tajemniczym zniknięciu Jekatieriny Iwanowej. W trakcie poszukiwań Jany wychodzi na jaw, że Van Vertowie zaczynają sobie uświadamiać istnienie poważnej konkurencji. Tymczasem do akcji wkracza następne pokolenie. André, syn Jana Ratza, nie ma wątpliwości, że powinien pomścić śmierć ojca. W trakcie studiów na Harvardzie zaprzyjaźnia się z młodym Fredem Van Vertem i wkrótce poznaje jego piękną macochę. Zakochuje się w niej z wzajemnością od pierwszego wejrzenia. Tylko czy w takich warunkach ich miłość będzie miała szansę przetrwać? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Aleksander Makowski
  • 2016
  • 1
  • 528
  • 210
  • 135
  • *, 978838015-260-1
  • 9788380152601
  • ZD96B

Recenzje czytelników

Cykl Szpiedzy -dobra literatura

Ocena:
Data:
Na nowojorskiej ulicy pod kołami śmieciarki ginie narzeczona
i przyjaciel jednego z najpotężniejszych polskich przemytników. Dominik nie ma w zwyczaju wybaczać. Tym bardziej, że w tym wypadku jest przekonany, że śmierć tej dwójki nie była przypadkowa. Swoje podejrzenia Dominik kieruje na organizacje wywiadowcze, których sposoby działania zna od podszewki.
Z pomocą wielu wpływowych i niebezpiecznych znajomych zaczyna prowadzić śledztwo i osobistą wendetę, która zdaje się nie mieć końca ... W akcję wplątuje się wielu agentów służb obcych wywiadów, polityków i zwykłych przestępców. Jest jasne, że to wszystko prowadzi do katastrofy.

Przyznam Wam się szczerze, że początkowo myślałam, że nie uda mi się przeczytać do końca nawet pierwszego tomu. Mnogość nazwisk bohaterów, ich stanowiska w hierarchii różnych organizacji i sama ilość tychże organizacji była dla mnie tak przytłaczająca, że nic nie rozumiałam i czułam się zmęczona lekturą. Kiedy gdzieś w okolicy setnej strony zaczęłam tracić nadzieję i myśleć o odłożeniu książki, stał się cud. Okazało się, że świetnie wdrożyłam się w fabułę, rozróżnianie bohaterów nie było już problemem, a cała historia bardzo mnie wciągnęła.
Od tego momentu nie miałam już kłopotu z cieszeniem się tą niezwykle ciekawą opowieścią i chyba po raz pierwszy w życiu przeczytałam całą serię tom po tomie.

Dla mnie olbrzymim plusem całego cyklu i jednocześnie bezpośrednim bodźcem, że w ogóle chciałam go przeczytać jest jego autor. Aleksander Makowski to jeden z najzdolniejszych oficerów PRL-owskiego wywiadu i jeśli już ktoś ma pisać takie książki jak "Szpiedzy", to ten pan jest właściwym człowiekiem na właściwym miejscu.
Kolejną zaletą tych książek jest ich tło społeczno-obyczajowe, jakim jest zimna wojna. Niezmiernie fascynujący dla mnie w tych powieściach był fakt, że wiele zdarzeń opisanych na ich kartach wydarzyło się naprawdę. Miałam więc przyjemność czytania, a do tego wyniosłam z tej rozrywki jeszcze trochę wiedzy. Jednym z najbardziej interesujących mnie wątków był temat morderstwa Kennedy'ego. Bardzo lubię książki, które łączą prawdziwą historię z dopisaną fabułą, bo czyta się je z o wiele większym zapałem.

Dla mnie cykl "Szpiedzy" to bardzo ciekawa mieszanka wątków sensacyjnych, politycznych i, oczywiście, wątku szpiegowskiego.
Aż trudno uwierzyć jak wywiady różnych państw wpływają na politykę i do jakich konsekwencji może to doprowadzić. Aleksander Makowski rozpalił we mnie dużą ciekawość i będę musiała sięgnąć po inne pozycje o podobnej tematyce.

Pomimo tego, że tak Wam "Szpiegów" zachwalam, mam świadomość, że nie każdemu z Was te książki się spodobają. Jeśli jednak fascynują Was różnego rodzaju intrygi polityczne, lubicie historię i powieści sensacyjne - powinniście być usatysfakcjonowani. W innym wypadku istnieje duże ryzyko, że zbyt szybko zrazicie się do tej historii, czując się przytłoczeni nadmiarem informacji.

Okazuje się, że czasem warto sięgnąć po nowy, nieznany dotąd gatunek literacki, bo można z takiego doświadczenia naprawdę wiele wynieść.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena