Koszyk 0
Opis:
"Czołem, łajzo! Po trzynastu latach pokoju w rozbitym dzielnicowo Orgonie znowu wybuchła wojna domowa. No i bardzo dobrze! Długo nie było roboty dla uczciwego najemnika. Teraz jest jej aż nadto. Zapraszamy do oddziału! Zapewniamy wikt, opierunek, wyszkolenie, broń, a nawet buty! Nie interesuje nas, kim i skąd jesteś, co robiłeś, czy umiesz machać żelazem, czy nie lub czy za twoją głowę ktoś wyznaczył nagrodę. Dla każdego znajdzie się miejsce. U nas dostaniesz carte blanche...cokolwiek to, kurwa ... znaczy. Jasne, że można zginąć, tylko że bez tego nie byłoby przygody. No... na co jeszcze czekasz - zapraszamy w szeregi Psów Wojny!" Najemnicy to krwista i wielowątkowa powieść fantasy z szeroko zakrojonym tłem politycznym. Barwni i wiarygodni bohaterowie knują intrygi, biorą udział w dramatycznych potyczkach i wielkich bitwach z udziałem tysięcy zbrojnych, w których szala zwycięstwa waży się do ostatniej chwili. Powieść ta inspirowana jest grą fabularną Aphalon "Świat Księżycowego Ostrza" Dariusza Tarki. Pamiętaj, kiedy nie wiesz, kto jest dobry, a kto zły, dobry jest ten, kto więcej zapłaci. Paweł Jakubowski (ur. w 1984 r. w Szczytnie k. Olsztyna) - absolwent Filologii Polskiej na Uniwersytecie Szczecińskim. Z zawodu pisarz, hobbystycznie sprzedawca. Jeden z członków-założycieli legendarnego stowarzyszenia 40i4 zajmującego się szeroko pojętą fantastyką. Od niedawna także aktor-amator. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Paweł Jakubowski
  • 2013
  • 548
  • 205
  • 145
  • 978-83-7856-061-6
  • 9788378560616
  • ZAXWI

Recenzje czytelników

Najemnicy atakują

Ocena:
Autor:
Data:
Już na samym początku bije do nas informacja, że jest to książka dla dorosłych. Zaczynasz więc się zastanawiać, dlaczego jest taki napis, czy są tam krwawe sceny? Może flaki walające się pod nogami, a może jednak sceny łóżkowe? No cóż, co innego nasze wyobrażenia, a co innego serwuje nam autor.

Każdy chyba wie, kim jest najemnik. Wystarczy mu zapłacić i już jest po twojej stronie. Przenosimy się w tej pozycji do świata wojen i wielu intryg. Takim oto sposobem Autor zaprasza nas do Orgonu ...

Wspomniałam kilka linijek wyżej, że to książka dla dorosłych. Niestety ja odniosłam wrażenie, że w większości jest to przez nadużywanie przekleństw. Ja wiem, że szmiry, którzy są najemnikami, są tak naprawdę typkami spod ciemnej gwiazdy, więc taki język nie dziwi. Jednak podczas czytania bardzo mi to przeszkadzało, nie żebym była świętoszką, która przeklinać nie umie, ale co za dużo to nie zdrowo. Musiałabym wspomnieć również o okładce, która chyba była strzałem w stopę, w rzeczywistości jest tak ciemna, że ledwie można cokolwiek dostrzec.

Bitwy, które przewijają się w tej historii, momentami są zbyt przydługie i najprościej w świecie nużą. Narracja czasami pozwala nam przeżyć miłe chwile i wciągamy się w historię bez reszty, by potem dochodziło do wydarzeń, przez które chcemy przebrnąć jak najszybciej. Nie wiem od czego to zależy, ale miałam wrażenie, że książka jest bardzo nierówna. Myślałam, że pozycja idealnie wpasuje się w mój gust, jednak w tym przypadku odrobinę się zawiodłam.

Do plusów należy zaliczyć bohaterów, którzy w większości są prostaczkami, i można dostrzec to w ich wypowiedziach, jednocześnie my jako czytelnicy, czerpiemy z tego przyjemność. Pomimo obszerności tej pozycji, Autor skupia się na kilku postaciach, co jest zbawienne, bo nie plątamy się między dziwnymi imionami. No i zakończenie, które urywa historię w pewnym momencie. Udane zagranie, które sprawi, że czytelnicy będą chcieli sięgnąć po drugi tom.

Nie mogę powiedzieć, że jest to zła książka i wam jej nie polecam, bo nie mogłabym wytrzymać ze swoim sumieniem. Ma w moim odczuciu kilka minusów, ale pomimo tego jest ciekawą odskocznią w świat najemników. Jeżeli jesteście fanami czystej fantastyki, to musicie się za nią rozejrzeć.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena