Koszyk 0
Opis:
 Słynny bestseller Pierwszej Damy Literatury ObyczajowejDramatyczne losy trzech par pragnących stworzyć rodzinę wiodąprzez klęski i zwycięstwa, tragedie i radości, rozpacz i nadzieję…Biorąc ślub, Diana i Andrew są pewni, że ich pierwsze dziecko zostaniepoczęte już podczas miesiąca miodowego. Ale mijające miesiąceprzynoszą kolejne rozczarowania.Charlie wychował się w sierociń ... cach. Marzy o domu pełnym dzieci.Ale jego żona nie dzieli z nim tego marzenia…Pilar, wzięta adwokat, po dziesięciu latach związku wychodzi za mążza starszego o dziewiętnaście lat Brada, ojca dorosłej córki. Bradwkrótce ma zostać dziadkiem, a Pilar zaczyna się zastanawiać, czyktóregoś dnia nie będzie żałować, że nie mają własnych dzieci. Czyczegoś w życiu nie traci… Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • Danielle Steel
 • 2015
 • 4
 • 336
 • 206
 • 130
 • 9788324151653
 • 9788324151653
 • ZCGBJ

Recenzje czytelników

www.recenzjeknigoholiczki.blogspot.com

Ocena:
Autor:
Data:
Po raz kolejny napisać muszę: małymi kroczkami do celu. Moja kolekcja powiększyła się o dodatkowy egzemplarz książki Danielle Steel, a u mnie zbliża do tego, co sobie założyłam.
"Nadzieja" jest powieścią, która zawiera w sobie trzy historie. Z każdej z nich mogłaby powstać oddzielna książka.
Zaczynajmy.
Diana i Andy to młode małżeństwo. Robią karierę, prowadzą udane życie rodzinne. Dla bliskich naszych bohaterów bardzo ważne jest rodzicielstwo, a śmiech dzieci napawa ich radością ...
Charlie jest wychowankiem sierocińca, rodziców stracił w dzieciństwie. Wiele przeszedł. Dziś, gdy jest dorosły, ożenił się- chciałby mieć własne dzieci.
Pilar jest adwokatem. Jest po czterdziestce i właśnie wyszła za mąż po wielu latach związku. Zarzeka się, że bycie matką jest nie dla niej, nie chce potomstwa.
Książka porusza bardzo ważne problemy: z zajściem w ciążę i różne możliwości, scenariusze postępowania. Widzimy, że w takich przypadkach nie ma jednego rozwiązania. Dlatego do każdego trzeba podchodzić indywidualnie.
Zauważyłam, że z powieści pani Steel wyłania się niezbyt ciekawy obraz kobiety: otóż jej zadaniem jest być dobrą żoną i matką, kariera dla niej nie powinna się liczyć (a przynajmniej nie wtedy gdy poświęca się wspomnianym obowiązkom). Odrobinę przeszkadza mi takie postawienie sprawy bo różni są ludzie, jednak nie na tyle by porzucić jej książki. Znam też autorów, którzy mają gorsze poglądy, którymi "podpadają" różnym grupom społecznym.
Mimo wszystko- polecam, wciąga i pokazuje jak na jedną sprawę mogą patrzeć różne osoby.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena