Koszyk 0
Opis:
Piękna modelka, początkująca pisarka i szczęśliwa mężatka Dagmara czeka na przyjazd matki, z którą przez lata nie utrzymywała kontaktów. Mama Dagmary pochodzi z ubogiej rodziny mieszkającej w malutkim miasteczku na wschodzie Polski. Widzi, jak Dagmara konsekwetnie zrywa z dotychczasowym modelem życia i odnosi sukcesy. Za jaką cenę? Na karuzeli to niezwykła powieść obyczajowa, w któ ... rej poznajemy losy pięciu kobiet powiązanych nićmi rodzinnymi, gdzie fabuła zaczyna się współcześnie i cofa się coraz to dalej w przeszłość, aby w końcu ukazać tajemnice każdej z nich.  Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Teresa Monika Rudzka
  • 2016
  • 1
  • 256
  • 210
  • 135
  • 9788364312-80-9
  • 9788364312809
  • ZD9MC

Recenzje czytelników

Świetna powieść obyczajowa

Ocena:
Autor:
Data:
Niech nikogo nie zwiedzie okładka, nie jest to romans ani jakieś czytadełko. Jest to wysmakowane, głębokie studium kobiecych losów, wciągające już od pierwszych stron. Oby więcej takich książek na naszym rynku wydawniczym. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna?

Bestseller

Ocena:
Autor:
Data:
Książka jest niesamowita. To prawdziwy bestseller! „Na Karuzeli“ jest tak pełna wrażeń, kolorów i życia, iż czytając ją nie można się oderwać nawet na chwilę.

Teresa Monika Rudzka opisuje w swojej najnowszej powieści życie kobiet. To historia pokoleniowa, historia rodzinna. Życie zostaje przez pisarkę obnażone do nagości, przedstawione takim, jakim jest w całym pięknie i bólu, bez upiększania i dodawania czegokolwiek ... Za to właśnie cenię Teresę Monikę Rudzką i dlatego tak chętnie sięgam po jej książki. I tak jest również w „Na karuzeli“: suchy, obiektywny opis losów pięciu pokoleń kobiet z jednej rodziny: od praprababki do wnuczki. Każda z nich ma silną osobowość i żyje na własny indywidualny sposób. Widzimy, jak te kobiety sobie radzą, jakich mężczyzn spotykają na swojej drodze, co o nich myślą, jak wychodzą za mąż, jak pracują, jak rodzą dzieci, wychowują je i jak umierają. Całość uzupełniają czasy, w których przyszło im żyć i obyczaje, jakie panują. W tle mamy wydarzenia historyczne począwszy od okresu przedwojennego do dziś. To one mają też duży wpływ na losy bohaterek.

Mówi się, że każde pokolenie jest inne i inaczej rozumie życie – tak jest również w „Na karuzeli“. Życie jest właśnie jak ta tytułowa karuzela: kręci się dookoła, raz szybciej, raz wolniej. Każda z przedstawionych kobiet ma inna receptę na swój los, inaczej rozumie życie ale czy to praprababka, prababka, babka, matka czy wnuczka - łączy je oprócz więzi rodzinnej coś ważniejszego, co sobie z pokolenia na pokolenie przekazują… ale żeby się dowiedzieć, co to jest, trzeba przeczytać książkę, do czego bardzo zachęcam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena