Koszyk 0
Opis:
 Minęło kilka miesięcy… Matylda i Władysław są szczęśliwym małżeństwem. Cieszą się też z wnuczki. Ta pozorna stabilizacja zostaje zakłócona przez nowego mieszkańca Pobierowa, który doprowadza do częstych konfliktów, a po pewnym czasie - do tragedii. Czy można było uniknąć złego losu? Z kolei Zoja i Ryszard kupują domek na obrzeżach Gostynia ... Ta sielska okolica kryje jednak pewną tajemnicę, której początek sięga czasów drugiej wojny światowej. Ryszard nawet się nie spodziewa, jak bardzo zaangażuje się w tę sprawę. Czy uda mu się uporać ze zdobytymi informacjami i rozwikłać narastające problemy? Na brzegu życia to kontynuacja powieści Horyzonty uczuć, w której Autorka z właściwą sobie przenikliwością pokazuje barwną i zróżnicowaną panoramę postaci nadmorskiego miasteczka. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Dorota Schrammek
  • 2016
  • 1
  • 256
  • 210
  • 135
  • 978-83-64312-79-3
  • 9788364312793
  • ZD7MY

Recenzje czytelników

Na brzegu życia

Ocena:
Autor:
Data:
Kochani zapraszam Was do tego abyście ponownie odwiedzili ze mną Pobierowo.Kiedy żegnaliśmy się z jego mieszkańcami oraz kuracjuszami prowadzonego przez tamtejszą Panią sołtys Matyldę kurortu w pierwszej części pobierowskiej opowieści "Horyzonty uczuć" wszyscy bohaterowie zdawali się osiągnąć wewnętrzny spokój,szczęście oraz obrać właściwy kierunek na swojej życiowej drodze.Dziś w drugiej części trylogii "Na brzegu życia"odwiedzamy naszych przyjaciół po kilku miesiącach.To ... co zastajemy początkowo napawa nas radością i optymizmem.Matylda i Władysław są już szczęśliwym małżeństwem cieszącym się urokami bycia dziadkami małej,uroczej wnusi.Niestety szczęście małżonków rujnuje pewien nowy mieszkaniec nadmorskiego miasteczka,który tak bardzo uprzykrza codzienność Wójta,że aż dochodzi do tragedii.Pozostali bohaterowie również wiodą życie w którym radość splata się ze z niepowodzeniami i smutkami.
W tej części za sprawą Zoi i Ryszarda stajemy się powiernikami niezwykłej i poruszającej historii sięgającej jeszcze czasów wojny w którą mocno angażuje się sam Ryszard.
Cenię twórczość Pani Doroty za realizm kreowanych przez nią opowieści oraz barwność i różnorodność bohaterów.Czytając jej książki bohaterowie stają nam się bardzo bliscy właśnie poprzez to,że są tacy jak my.Ich życie,problemy i radości natomiast są tak realistyczne,że mogłyby spotkać każdego z nas.Autorka w "na brzegu życia" zbudowała ciepły klimat,który sprawia,że tę książkę pochłaniamy niemal na jeden raz.
Koniecznie przeczytajcie tę pozycję bo naprawdę warto.Jednak muszę przyznać,że pierwsza część podobała mi się troszkę bardziej.
Na trzecią część oczywiście czekam z niecierpliwością,a jej wydanie jak zapewnia wydawca ku mojej wielkiej uciesze już wkrótce.

Moja ocena to:9/10
Pozdrawiam,
Agnieszka Kaniuk
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena