Koszyk 0
Opis:
Cała Polska śledziła, jak popularna aktorka i dziennikarka Dominika Gwit, znana z „Przepisu na życie”, „Na dobre i na złe”, „Singielki” oraz „Odważ(o)nych”, walczyła z otyłością. Gdy ta tryskająca radością życia dziewczyna schudła ponad 50 kg, olśniła widzów swoją spektakularną przemianą. Media huczały, portale plotkarskie zaliczał ... y tysiące odsłon, zaś złośliwi tylko czekali, aż dosięgnie ją efekt jo-jo. Teraz głos zabiera sama Dominika i opowiada historię, w której odnajdzie się każda osoba walcząca z cyferkami na wadze. Jej słowa pomogą również bliskim każdego „grubaska” zrozumieć jego wewnętrzne zmagania. Autorka wyznaje, co zmotywowało ją do zmian, w jaki sposób schudła i dlaczego, mimo że nie jest już szczupła, czuje, że osiągnęła swój cel? Wyznaje też, w jaki sposób osiągnęła zawodowy sukces, choć życie nie raz rzucało jej kłody pod nogi. Książka Gwit zachęca nie tylko do zmian w trybie życia, ale do zastanowienia się nad swoim zdrowiem, poczuciem własnej wartości i życiowymi celami. Wyróżnione w tekście przemyślenia autorki mogą stać się drogowskazami dla każdego, kto skrycie marzy, by pójść w jej ślady. Publikację wzbogacają fotografie z różnych etapów życia Dominiki, w tym nigdy nie publikowane zdjęcia prywatne. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Muza
 • miękka
Mniej Więcej
 • Dominika Gwit
 • 2016
 • 1
 • 240
 • 203
 • 140
 • *, 97883287-0263-9
 • 9788328702639
 • ZD9VF

Recenzje czytelników

Moja droga do nowego życia

Ocena:
Autor:
Data:
Dominika Gwit znana jest obecnie z roli Gosi z ,,Singielki", ale ja bardziej pamiętam ją jako pacjentkę Falkowicza z ,,Na dobre i na złe". Bardzo grubą pacjentkę. Dominika Gwit w swojej książce opisuje, jak wyglądała jej droga do obecnej figury.

Dominika Gwit urodziła się za wcześnie, dostała 2 punkty w skali Apgar. Rodzice martwili się, że jest wcześniakiem, ze jest chuda. Gdy wszystko się unormowało, dziewczynka jadła ponad miarę i nikt nie zwracał na to większej uwagi. Słodycze ... niezdrowe przekąski, chipsy, duże porcje, ciągłe dojadanie były na porządku dziennym. Dopiero niedawno aktorka i dziennikarka postanowiła zmienić swoje życie.

,,Moja droga do nowego życia" opowiada historię Dominiki Gwit krótko przez dzieciństwo, gimnazjum, liceum, najbardziej skupiając się na okresie studiów i później. Dowiadujemy się z niego, jak wyglądało życie autorki (studia, praca, początki kariery aktorskiej) i w jaki sposób wpływało to na jej ciągłe dojadanie i niezdrowe jedzenie. Możemy poczytać o tym, że do decyzji o zmianach trzeba dojrzeć. W pewnym momencie Dominika Gwit ważyła już ponad 100 kilogramów.

Publikacja powstała z potrzeby odpowiedzi na emaile i komentarze czytelniczek, które także chciałyby zmienić swoje życie. Jak kilkakrotnie podkreśla autorka, jej książka nie jest odpowiedzią na to, co kto z nas ma jeść, bo od tego jest dietetyk i dieta każdego człowieka jest inna. To, co jej pomogło, innym może zaszkodzić. W treści wyróżnione są pogrubione myśli - jedno-, dwuzdaniowe, które z powodzeniem można zapisać jako złote przesłania. Wplecione są one w lekturę, więc nic nie przeszkadza nam w odbiorze książki.

,,Moja droga do nowego życia" Dominiki Gwit to książka o tym, ze nie trzeba wyglądać jak szkielet, by być szczęśliwym. W odchudzaniu trzeba znać złoty środek i pomimo tego, że aktorka ma teraz nieco krągłości, czuje się szczęśliwa. Mimo tego, że pozycja jest mało obszerna (przeczytałam ją w niecałe 2 godziny) to niemal całe strony wypełnione są tekstem. Jeden rozdział poświęcony jest temu, jak wyglądała jej przygoda z siłownią. Myślę, że książka spodoba się osom, które chcą poczytać o sukcesie innego człowieka, zmotywować się i uwierzyć, że wszystkie marzenia są do spełnienia, jeśli tylko o to zawalczymy.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena