Koszyk 0
Opis:
Mój biblijny skarb to doskonałe wprowadzenie we wspaniały świat słowa Bożego. Do tej pięknie zilustrowanej książeczki wybrano dwadzieścia najbardziej ukochanych przez wszystkich opowieści biblijnych i ulubionych Jezusowych przypowieści. Przystępny, odpowiedni dla dzieci język oraz pogodne i ciekawe ilustracje gwarantują, że będzie to ulubiona książeczka każdego malucha. Dzię ... ki uchwytowi książkę można wszędzie ze sobą zabrać, co daje dzieciom dużo radości i zabawy. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Karin T. Juhl
  • 2015
  • 40
  • 163
  • 163
  • 9788375167634
  • 9788375167634
  • ZCKT2
  • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Skarb dla najmłodszych

Ocena:
Autor:
Data:
W świat słowa Bożego warto wprowadzać dzieci jak najwcześniej i doskonale służyć temu może książeczka dla najmłodszych pt.,,Mój biblijny skarb".
Zawiera ona dwadzieścia najbardziej znanych opowieści biblijnych i przypowieści Jezusa. Ułożone są one chronologicznie i czytanie książeczki zaczynamy od stworzenia świata i pierwszych ludzi na ziemi Adama i Ewy. Dzieci dowiadują się, dlaczego Noe wybudował arkę i dał w niej schronienie zwierzętom ... W jaki sposób Mojżesz wyprowadził lud z Egiptu i przeszedł przez morze. Jest także opowieść o supersilnym Samsonie, Dawidzie i Goliacie, Danielu, którego nie zjadły lwy, gdy został pojmany i wrzucony do ich klatki oraz wiele innych równie interesujących opowieści
Przypowieści związane z Jezusem zaczynają się od jego narodzenia w Betlejem, a kolejne powiązane są z wydarzeniami z jego życia m.in. spotkania z dziećmi, które szczególnie ukochał, uzdrowienia chorych, nakarmienie głodnych ludzi aż do Zmartwychwstania.
Wybrane teksty są przystępne i zrozumiałe dla małych dzieci, pobudzają wyobraźnię i zadawanie pytań. Książeczka ma kolorowe ilustracje wykonane przez Nancy Munger. Kartki są grube, tekturowe i dzięki temu nie zostaną zniszczone przez małe rączki. Książeczka ma z boku rączkę, dzięki której maluszek może ją nosić ze sobą, gdzie tylko zechce.
Polecam dla najmłodszych dzieci.
http://magiawkazdymdniu.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Biblia dla malucha

Ocena:
Autor:
Data:
W maju, gdy zbliża się Pierwsza Komunia Święta, na rynku pojawiają się najróżniejsze wydania Biblii dla dzieci. Ja tym razem też opowiem o takiej publikacji jednakże skierowanej do dzieci młodszych, kilkulatków, które przecież równie chętnie wsłuchują się w opowieści biblijne. Oczywiście nie są one w stanie usiedzieć w skupieniu dłuższą chwilę dlatego idealnie sprawdzi się u nich „Mój biblijny skarb”.
Książeczka przykuwa uwagę piękną, połyskującą i solidną oprawą z poręcznym uchwytem ... W efekcie całość przypomina kolorową walizeczkę, którą można wszędzie zabrać. W środku natomiast jest równie interesująco. Dla mnie atutem są grube kartonowe karty pełne kolorów i prostych aczkolwiek bardzo sympatycznych ilustracji. Odzwierciedlają one niezbyt długi jednakże jakże wartościowy i pouczający tekst.
W lekturze znalazłam 20 historii zaczerpniętych ze Starego i Nowego Testamentu a wśród nich te najbardziej popularne, ułożone w porządku chronologicznym, jak Adam i Ewa, Noe i arka, Mojżesz wyprowadza ludzi z Egiptu, Dawid i Goliat, Jonasz i wielka ryba, Jezus rodzi się w Betlejem, Jezus chodzi po wodzie, Jezus wjeżdża do Jerozolimy …
Każda z opowieści to zaledwie kilka zdań ale nawet to rozbudza w małym dziecku chęć poznawania Boga. Publikacja przepięknie uczy maluchy fundamentalnych zasad moralnych a każda z historii jest wyjątkowa i niesamowita. Książeczka z powodzeniem może stać się ulubioną czytanką nie tylko do poduszki i tak właśnie stało się u nas. Polecam ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena