Koszyk 0
Opis:
Miłość będzie ich prowadzić, ale czy oni pójdą za nią? Mają po siedemnaście lat. Vivi pragnie radości i piękna, zmagając się z własnymi nastrojami – chorobą, którą ukrywa. Dla Jonaha każdy dzień to wyzwanie, bo od śmierci ojca odpowiada za rodzeństwo, matkę pogrążoną w depresji i rodzinną restaurację. W jego życiu są tylko obowiązki ... Ale radość powraca, gdy spotyka Vivi. Miłość dodaje mu sił, choć niewiele wie o dziewczynie, którą kocha… W życiu Vivi nie wszystko jest jasne, a ona sama stara się rozwikłać dręczącą ją tajemnicę. Nie chce niczyjej pomocy. Przez to staje się jeszcze bardziej samotna, a jej zachowania jeszcze bardziej nieobliczalne. Żeby poznać prawdę o sobie, musi wyjechać… Czy Jonah da jej tyle miłości, żeby mogła przejść przez tę próbę i znów być piękną, roześmianą dziewczyną? Emery Lord studiowała literaturę angielską i komunikację na uniwersytecie w Miami. Sławę zyskała powieścią Początek mnie i ciebie, która spotkała się z ogromnym aplauzem czytelniczek Goodreads i Amazonu. Również polskie czytelniczki przyjęły ją entuzjastyczne. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • Emery Lord
 • 2016
 • 320
 • 205
 • 130
 • *, 9788324159017
 • 9788324159017
 • ZDB57
 • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Miłość dodaje sił

Ocena:
Autor:
Data:
„Miłość nas zderzyła" jest kolejną książką młodzieżową jakich pełno na rynku czytelniczym. Ale czy na pewno?

Główna bohaterka cierpi na pewną chorobę. Jej zachowanie czasami jest irracjonalne. Zazwyczaj takie coś mnie strasznie denerwuje i nie jestem w stanie dalej brnąć przez książkę. Tym razem było inaczej, bardzo zżyłam się z główną bohaterką, którą siłą rzeczy powinnam chcieć zamordować za jej zachowanie. Mimo to polubiłam ją i momentami naprawdę byłam zła na los za to ... jaki dla niej był. Zaskakuje mnie to, ponieważ zazwyczaj nie łączę się z bohaterami tak mocno i po prostu przyjmuję bieg wydarzeń.

Wiem, że moje odczucia jeszcze się zmienią w najbliższym czasie. Jednak śmiało mogę powiedzieć, że nie jest to typowa młodzieżówka jakich pełno. Książka ma w sobie zarówno przesłanie jak i potencjał. Skłania do refleksji nad swoim życiem, ale nie jest ciężka i nie przytłacza. Mimo iż porusza dość ciężki temat (a nawet kilka) czytając ją ani razu nie miałam odczucia, że obciąża mnie swoją treścią.

Bywały takie momenty kiedy miałam wrażenie, że jeszcze kilka stron a zasnę. Jednak autorka bardzo dobrze wyważyła to wszystko co się tam działo. Sprawiła, że nie nudziłam się na dłuższą metę i nie chciałam odrywać się od lektury.

Nie wiem co takiego ma w sobie styl pisania pani Lord, jednak bardzo mi się on spodobał mimo tego, że nie jest jakiś górnolotny. Z wielką chęcią sięgnę po jej kolejne książki kiedy tylko nadarzy się okazja. Książka bardzo mi się spodobała, pochłonęłam ją w kilka godzin i co najważniejsze - sprawiła, że po jej przeczytaniu chciałabym wnieść coś nowego do swojego życia, chciałabym się zmienić na lepsze.

Owszem, książka miała swoje plusy i minusy, jednak która tego nie ma? Tak długo jak czytam książki, i ile ich przeczytałam - nie spotkałam się z taką bez wad.

Moim zdaniem ta powieść jest godna polecenia, bo uczy, odrywa od rzeczywistości i problemów. Dzięki niej zapomniałam o reszcie świata na kilka godzin i wiem, że wrócę do niej w przyszłości.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Miłość nas zderzyła

Ocena:
Autor:
Data:
Nie jestem pewna czy jest to opowieść o miłości. Nie brakuje tu oczywiście miłosnych uniesień a wątek romantyczny przyciąga czytelnika swoją subtelną formą, jednak przede wszystkim moją uwagę przyciągały liczne, wychwytywane między wierszami aluzje do życia, które potrafi naprawdę napsuć krwi. Vivi i Jonah muszą radzić sobie z problemami, które nie powinny mieć miejsca w tak młodym życiu. Wszystko na szczęście się zmienia, gdy w końcu trafiają na siebie.

"Miłość nas zderzyła" ... to przede wszystkim niesamowicie pozytywna historia. Właśnie tego ostatnio było mi trzeba - opowieści o życiu, a jednak z przekąsem i przekonaniem, że chociaż nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli, to jednak warto iść przez życie z radością i podniesioną głową. Bo życie jest zbyt krótkie by ciągle się kłócić. Dlatego na poprawę humoru i jako naprawdę dobrą historię - polecam. Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena