Koszyk 0
Opis:
Zapomniane dzieciństwo. Odkryte na nowo życie. A jeśli masz tylko jeden jedyny dzień, żeby dowiedzieć się, kim naprawdę jesteś? Kiedy Sabrina Boggs przypadkiem natrafia na tajemniczą kolekcję, która znajdowała się w posiadaniu jej ojca, odkrywa prawdę tam, gdzie nigdy nie podejrzewała istnienia kłamstwa. Człowiek, przy którym spędziła całe dzieciństwo, nagle staje się kimś ... zupełnie obcym. Niespodziewany przełom w monotonnym, rutynowym rozkładzie dnia pozostawia jej tylko jeden dzień na poznanie sekretów mężczyzny, którego rzekomo tak dobrze znała. Dzień, który wydobywa na światło dzienne wspomnienia, historie i ludzi, o istnieniu których nie miała dotąd pojęcia. Dzień, który na zawsze zmieni ją i wszystkich wokół niej. „Miłość i kłamstwa” to zachęcająca do rozmyślań powieść o tym, w jaki sposób pozornie najzwyklejsze decyzje, które podejmujemy, mogą wywierać nadzwyczaj ważki wpływ na całe nasze życie. I jak czasami wystarczy strumień światła, skierowany na kogoś innego, żebyś w pełni mógł poznać samego siebie. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Muza
 • miękka
Mniej Więcej
 • Cecelia Ahern
 • 2016
 • 1
 • 416
 • 205
 • 130
 • *, 97883287-0342-1
 • 9788328703421
 • ZDAWQ

Recenzje czytelników

Poznaj skrywaną pasję.

Ocena:
Autor:
Data:
Czasem znasz kogoś przez całe życie, wydaje ci się, że ta osoba jest dla Ciebie jak otwarta księga, że nic przed Tobą nie ukrywa/ukryje. A jednak...zdarza się, że pomimo wielu lat znajomości - może być inaczej.
Mieszkasz z rodzicami, rodzeństwem, ale czy znasz wszystkie ich tajemnice?

Sabrina przypadkiem natrafia na kolekcję ojca, o której nie miała pojęcia. Przeglądając spis eksponatów, zauważa brak dwóch najcenniejszych. Pełna mobilizacji rozpoczyna ich poszukiwanie ... W trakcie poszukiwań odkrywa wiele rzeczy na temat ojca. Odkrywa drugie "Ja" jego osobowości. Podczas poszukiwań poznaje także siebie.
Jeden nietypowy dzień, ludzie, o których istnieniu nie wiedziała, wspomnienia i tajemnice o których usłyszała - zmieniły jej poglądy...
Fergus - całe jego życie to kłamstwa. Człowiek, który posiadał dwie osobowości. Jedną pokazywał najbliższym, drugą skrywał. Pasja, która zmusiła go do oszukiwania innych, która ściągnęła go na dno.

W powieści bardzo dokładnie poznajemy życie Fergusa, ojca Sabriny. Jego historia zaczyna się od najmłodszych lat, oraz od momentu, w którym zafascynował się szklanymi kulkami do gry.
Historia Fergusa jest interesująca, gdyż autorka starała się pokazać - uwięzienie, uzależnienie - bohatera od pasji, która na początku była oderwaniem, ratunkiem a przerodziła się w obsesję. Strach przed wyśmianiem zmusił Fergusa do ukrywania swojego zamiłowania przed najbliższymi...Do czego to doprowadziło?
Sabrina tak naprawdę nie znała drugiego oblicza swojego ojca, dopiero poszukiwania, których się podjęła, odkryły przed nią tajemnice rodzica. Jednak odkrywanie cudzych sekretów, pozwoliło jej spojrzeć na świat inaczej, dzięki temu odkryła także prawdziwą siebie.

Czytanie powieści jest szybkie, ale niezbyt wciągające - szczególnie na początku. Już sam wstęp wprowadza chaos do fabuły, dopiero z czasem wszystkie elementy zaczynają do siebie pasować.
W utworze mamy dwóch głównych bohaterów Sabrinę i Fergusa, ale to historię tego drugiego odkrywamy. Rozdziały poświęcone kobiecej bohaterce, niezbyt wiele mówią o niej samej.
Losy Fergusa nie są ustawione chronologicznie. Raz poznajemy go jako małego chłopca, innym razem jako starszego mężczyznę lub nastolatka...Czytelnik ma wgląd w najważniejsze momenty życia Fergusa. Inaczej jest z Sabriną - w jej przypadku poznajemy jeden dzień jej życia, poszukiwań, ale nie jej historię.

Trudno jest mi jednoznacznie powiedzieć, czy utwór jest dobry czy zły. Jeśli chodzi o mnie osobiście, utwór mnie nie porwał, ale ogólnie twórczość tej pisarki, niezbyt mnie ekscytuje.
W powieści zabrakło mi wielu elementów. Kreacja Sabriny jest słaba, bohaterka wydała mi się mdła, nijaka. Fergus jest bardziej barwną postacią, ale też jego osobowość nie jest w pełni ukształtowana.
Fabuła mobilizuje do przemyśleń, aczkolwiek nie wywołuje żadnych emocji. Brak chronologii, nie pozwala w pełni skupić się na wydarzeniach, tworzy mętlik w głowie. Czytanie jest szybkie, gdyż Ahern pisze przyjemnym w odbiorze stylem, ale lubi się powtarzać, a to sprawia, że odczuwa się nudę.

"Miłość i kłamstwa" może nie jest najlepszym utworem, ale fanom autorki, książka powinna przypaść do gustu. Dla mnie jest to jednak przeciętna powieść, która nie zachwyca, nie powala na kolana...
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Miłość i kłamstwa

Ocena:
Autor:
Data:
"Miłość i kłamstwa" pokazały mi zupełnie inną stronę Cecilii Ahern. To inna powieść niż te , które poznałam. To melancholijna, słodko-gorzka opowieść o życiu, o rodzinie, miłości, problemach i radościach. Skłania do refleksji, do zadumy nad swoim życiem. Zarówno zaprezentowana postać ojca, jak i córki, są bardzo głębokie, pełne rys i niedoskonałości, które wpływają na ich życie. To mądre, psychologiczne studium rodziny.
Życie Fergusa nie było łatwe ... stworzył sobie alternatywną rzeczywistość, do której dopuszczał tylko nieliczne osoby - nie dopuścił do tego kręgu żony ani córki... A jednak Sabrina starała się poznać go i zrozumieć motywy jego postępowania. Sama trzymała męża na dystans. Tworzyli rodzinę, ale jakby niepełną. Brakowało w niej ciepła, szczerości....

Szklane, marmurowe, żelazne kulki - tak wiele zmieniły w życiu ojca i córki. Przeczytajcie i przekonajcie się sami!


http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2016/05/miosc-i-kamstwa-cecelia-ahern.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena

W zestawie taniej

29,20 Dostępny Wysyłamy w 4-6dni
24,85 27,61
29,70 33,00

W zestawie taniej

Kupując zestaw oszczędzasz:
6,06 zł

Cena zestawu:

83,75 zł
89,81 zł
Oszczędzasz6,06 zł
Dostępne Wysyłka 24h