Koszyk 0
Opis:
Szczegółowy portret jednego z odnoszących największe sukcesy hollywoodzkiego aktora, Michaela Douglasa. Trudna, pełna rywalizacji relacja syna z ojcem, hollywoodzką legendą Kirkiem Douglasem, ukształtowała karierę oraz prywatne życie Michaela. Dzięki swej determinacji i kreatywności oraz charyzmie, Michael Douglas zdołał zrzucić z siebie potężny cień rzucany na niego przez słynnego ojca. Gdy przezwyciężył rodzinną klątwę, stał się sensacją ... kiedy wyprodukował jeden z filmów wszech czasów - Lot nad kukułczym gniazdem. Za produkcję tego filmu zdobył swego pierwszego Oskara. Po sukcesie Lotu na Kukułczym gniazdem, Michael zdobył pozycję jednego z najbardziej wpływowych aktorów Hollywood, z powodzeniem kontynuował też producenką karierę (Seria Miłość, Szamaragd i Krokodyl), tworzył też niezapomniane kreacje w kultowych filmach, Nagi Instynkt, Wall Street, Fatalne zauroczenie i W sieci. Podobnie jak życie zawodowe, również prywatne życie Douglasa pełne jest nagłych zwrotów, wzlotów i upadków. W książce znajduje się historia jego pierwszego, szarpiącego i nieudanego małżeństwa, historia pogłosek o jego niewierności (szczególnie z filmowymi partnerkami, np. Kathleen Turner), i pobytu w ośrodku odwykowym. Z serii tragedii - wylewie ojca, uzależnieniu syna Camerona i własnej walce z rakiem, Michael Douglas wyszedł obronną ręką - rozpoczął nowy szczęśliwy rozdział życia z nową rodziną, którą stworzył z Catheriną Zetą-Jones. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Marc Eliot
  • 2013
  • 1
  • 378
  • 223
  • 155
  • 978-83-61432-47-0
  • 9788361432470
  • ZAV7Y

Recenzje czytelników

Michael Douglas. Biografia

Ocena:
Autor:
Data:
"Michael Douglas-Biografia" to książka autorstwa Marca Eliota. Jest to doświadczony w biografiach pisarz, który na swoim koncie ma książki o takiej sławie jak Walt Disney. Jego styl jest znany i charakterystyczny w świecie literackim. Eliot potrafi w taki sposób opisywać życie gwiazd, że od razu przyswoiłam mnóstwo faktów, a czas przy tej lekturze zleciał szybciej niż mogłam podejrzewać. Jednak autor nie szczędzi swojego zdania i często wtrąca swoją opinię, nie zawsze pochlebną ... Te wtrącenia czasami mnie denerwowały, ale na dłuższą metę książka zyskała na nich, stała się lekka i jeszcze ciekawsza.
Szata graficzna okładki jest elegancka i prosta. Zdjęcie aktora jest jakby wtopione w tło, a w środku książka została podzielona na poszczególne części, opowiadające o rodzinie, miłości i karierze filmowej aktora. To znacznie ułatwia czytanie i daje większą swobodę. Przyznam, że nie czytałam książki "po kolei". Raczej wędrowałam po rozdziałach najpierw czytając te, których byłam najbardziej ciekawa.:)
Michael Douglas jest synem znanego aktora Kirka Douglasa, legendy Hollywood. Od najmłodszych lat podziwiał karierę ojca i marzył o pójściu w jego ślady. Mimo, że trochę onieśmielała go reputacja i renoma ojca, starał się od samego początku zawdzięczać wszystko tylko sobie i iść własną drogą. Taki sposób myślenia zaprocentował. Michael ciężko pracował by zdobyć uznanie i udało mu się to przy okazji filmu "Lot nad kukułczym gniazdem", który odniósł niebywały sukces. To zaniosło aktora na wyżyny i pozwoliło by jego kariera nabrała tempa. Zdecydowanie pomogła mu też sława ojca i uroda. Każdy bowiem interesował się talentem syna wielkiej gwiazdy, a widownię przyciągał wygląd Douglasa.
Jednak kariera aktorska to nie jedyny sukces Michaela. Jest on od wielu lat w związku z równie znaną aktorką Hollywoodzką Catherine Zeta-Jones. Wspólnie wciąż ucierają nosa tym, którzy nie wierzą w trwałość aktorskich małżeństw. Jednak oni nie zwracają na to uwagi, a także na fakt, że wiele osób wypomina im sporą różnicę wieku. Także i w tym przypadku aktor wyznaje swoją zasadę, by iść swoją drogą, bez oglądania się na innych. Dzięki takiemu myśleniu, udało im się przetrwać ciężki nowotwór Michaela i chorobę psychiczną Catherine, a także trudny charakter syna Michaela, Cammerona, który wpadł w szpony nałogów.
Wszystkie te zawirowania życiowe nie zmieniły jednak "młodego Douglasa". Według opinii wielu osób, wciąż jest on skromnym i pracowitym człowiekiem, który po prostu kocha grać, jednak aktorstwo jest przede wszystkim jego pasją, najważniejsza dla niego jest rodzina.
Mimo, że Michael Douglas nie należy do moich ulubionych aktorów, zawsze chętnie czytam biografię znanych osób, szczególnie takich, których sława jest wręcz światowa. Przyznaję też, że mimo braku fascynacji jego osobą, jego życie jest ciekawe i dosyć niecodzienne. Na pewno nie nudziłam się czytając, myślę też, że fanów tego aktora na pewno zachwyci ta biografia, bo to doskonałe i szczegółowe kompendium wiedzy na jego temat.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Michael Dougla. Biografia

Ocena:
Autor:
Data:
Ponad pół wieku historii kina jako tło opowieści o jednej z bardziej znaczących osobowości Hollywood, bardzo ciekawie wyeksponowany wątek relacji ojcem - od dorastania w cieniu sławnego aktora do wykreowania własnej tożsamości, ale przy zachowaniu widocznych gołym okiem analogii w życiu/zachowaniu obu mężczyzn; ciekawe anegdoty zza kulis kręcenia kilku kluczowych filmów minionych dziesięcioleci - to, co najmocniejsze w tej książce.
Do tego styl pisania autora - bardzo łatwy w odbiorze ... z widocznym punktem widzenia pisarza, ale nie narzucającym się, porządnie uzasadnionym w faktach; krytyczne i obiektywne podejście do biografii znanej na całym świecie postaci.
Szukając słab(sz)ych stron - niekiedy płytkie potraktowanie istotnych wydawałoby się wątków, rzucający się w oczy brak pogłębienia wątków psychologicznych/osobistych poprzez wywiady z kluczowymi osobami, a oparcie się na ogólnodostępnych cytatach z mediów.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena