Koszyk 0
Opis:
Legendarna niania, kochana przez kolejne pokolenia czytelników, Mary Poppins powraca! W kolejnym, piątym już tomiku raz jeszcze odwiedzimy ulicę Czereśniową, na której mieszka rodzina Banksów i udamy się w magiczną podróż do krainy wyobraźni. W Noc Świętojańską z rozgwieżdżonego nieba zstępuje Orion, a rygorystyczny Dozorca zaczyna wierzyć w magiczną moc czerwcowej nocy i krocząc do tyłu poszukuje swojej miłości ... Książka w nowym tłumaczeniu Stanisława Kroszczyńskiego z oryginalnymi ilustracjami Mary Shepard. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Jaguar
  • twarda
Mniej Więcej
  • P.L. Travers
  • 106
  • 204
  • 133
  • 978-83-7686-334-4
  • 9788376863344
  • ZBPQP
  • 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Mary Poppins - magiczna niania z parasolką

Ocena:
Autor:
Data:
Myśląc o ulubionej książce z dzieciństwa od razu przychodzi mi do głowy cała seria z Mary Poppins w tytule. Panna Poppins była dla mnie wcieleniem niani o jakiej marzy chyba każde dziecko. Dość surowa z wyglądu, poważna, w nieodłącznym kapeluszu i parasolem w ręce, dzięki któremu mogła wznosić się do góry.

Z tą nianią nie można było się nudzić, a czwórka dzieci, którymi opiekowała się w domu państwa Banks wprost ją uwielbiała.
Do dziś pamiętam z jakim przejęciem słuchałam ... gdy babcia czytała mi książki o Mary. Mimo, że leżałam już w łóżku, wznosiłam się razem z nianią i jej podopiecznymi wprost do nieba. Wszystko było wtedy możliwe, przygody te były niesamowite i bardzo oddziaływały na moją wyobraźnię. Pamiętam, iż wszystko było opisane tak barwnie i przekonująco, że naprawdę wierzyłam, że może być, to prawda.

Gdzieś podskórnie żałowałam, że nie mam takiej niani, z którą mogłabym przeżyć tyle różnych wydarzeń. Niani niezwykłej, z którą spędzanie wspólnego czasu, to zabawa bez ograniczeń. Wszak nigdy nie było wiadomo co jeszcze się zdarzy, bo panna Poppins znała receptę na wyjście z każdej opresji. Była prawdziwym przyjacielem swojej czwórki podopiecznych.

Mój syn też ma swoje ulubione książki i są nimi właśnie te o niani z ulicy Czereśniowej. Ostatnio, gdy zaczął padać deszcz i rozkładałam parasol spojrzał na mnie z takim uśmiechem jakbyśmy mieli się zaraz wznieść w chmury.

Mary potrafiła zaczarować rzeczywistość, a książki o jej historiach są pełne magii, po którą chętnie sięgam czytając synowi przed snem.

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena