Koszyk 0
Opis:
Składam słowa, pierwszy poziom serii Czytam sobie, to wspaniały początek nauki czytania. Proste, acz zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami i przy użyciu 23 podstawowych głosek. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia głoskowania. Wysokiej klasy kolorowe ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.
 • Egmont
 • miękka
Mniej Więcej
 • Wojciech Widłak
 • 2013
 • 1
 • 34
 • 185
 • 145
 • 97883-237-60443
 • 9788323760443
 • ZAX3O
 • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Czytam sobie

Ocena:
Autor:
Data:
Marta i ufoludek to książka autorstwa Wojciecha Widłaka, pisarza i redaktora tworzącego głównie dla dzieci. Książeczka skierowana jest do maluchów w wieku przedszkolnym, które są na etapie poznawania liter i rozpoczynają właśnie naukę czytania.
Lektura opowiada krótką historyjkę dziewczynki, która wraz z innymi dziećmi wykonuje na zajęciach model ufoludka. Dopiero w domu odkrywa, że w jej plecaku znajduje się piękna praca nie należąca jednak do niej ...
Na każdej stronie dziecko znajdzie zaledwie linijkę lub dwie tekstu napisanego sporą czcionką i znajdującego się pod ilustracją. Jest to tym ważniejsze, że maluch podczas czytania może śledzić tekst paluszkiem nie zasłaniając sobie jednocześnie obrazków znajdujących się w górnej części każdej strony. Na ilustracjach maluch znajdzie też niewielkie ramki z wyrazami do czytania głoskami (m-a-m-a) co w początkującym etapie nauki z pewnością ułatwi mu czytanie.
Mnie jako rodzicowi, książeczka bardzo się spodobała. Jest nastawiona przede wszystkim na naukę czytania i spełnia to zadanie rewelacyjnie. Historyjka w niej zawarta jest dla dziecka ciekawa a ilustracje szczegółowo obrazują tekst.
Moja niespełna sześcioletnia córka jest właśnie na etapie nauki literek, także lektura z pewnością pomoże jej opanować tę trudną dla malucha umiejętność. Boję się tylko, że po kilkukrotnym jej przeczytaniu nauczy się tekstu na pamięć i zacznie go recytować zamiast odczytywać. Ciekawostką są z pewnością naklejki na końcu książeczki oraz dyplom sukcesu dla każdego dziecka, które przeczyta książeczkę do końca. Polecam tego typu książeczki. Z pewnością zachęcą maluchy do czytania i uprzyjemnią jego naukę, a na pewno ten egzemplarz ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Bajki i nauka czytania

Ocena:
Autor:
Data:
Jak już kiedyś wspomniałam bajki dla dzieci powinny przede wszystkim bawić, ale też uczyć. W książce "Marta i ufoludek" właśnie z tym mamy do czynienia. Piękne obrazki Ewy Pokleeskiej-Koziełło i nauka słówek to coś dzięki czemu Wasze dzieci po tej książce będą jeszcze doskonalsze. Dodatkowo wspaniała zabawa, która zapewni wiele satysfakcji rodzicom, gdy ich dzieci poznają pierwsze literki.

Zapraszam do przeczytania recenzji i obserwacji bloga -> http://przeczytali.blogspot ... com/2015/12/marta-i-ufoludek-wojciech-widak.html Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena