Koszyk 0
Opis:
Eben Alexander znów dostarcza dowodów na istnienie Nieba. Eben Alexander, znakomity neurochirurg, w swojej przełomowej książce "Dowód" opowiedział o niesamowitej podróży, jaką odbył poza granicę życia i śmierci. Śmierć kliniczna pozwoliła mu na chwilę zajrzeć do urzekającego świata Nieba, w które jako sceptyk wcześniej nie wierzył. Wkrótce przekonał się, że jest jeszcze wielu ludzi, którzy także dotknęli tej najważniejszej tajemnicy istnienia. Dotąd milczeli, wstydzili się mówić ... ale dzięki odważnemu świadectwu Ebena, postanowili opowiedzieć mu własne zaskakujące, często przejmujące, dające nadzieję historie. Ich świadectwa posłużyły autorowi "Dowodu" do utkania nadzwyczajnej opowieści o zagadkowych doświadczeniach, pozwalających uwierzyć, że nasz świat ma jeszcze jeden wymiar, głęboko skryty, czysto duchowy, który czasem wyczuwamy, ale którego nigdy dotąd nie opisano tak przekonująco. Nowa książka Ebena Alexandera dostarcza kolejnych dowodów na to, że życie po śmierci istnieje. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Znak
 • miękka
Mniej Więcej
 • Eben Alexander, Ptolemy Tompkins
 • 2014
 • 0
 • 226
 • 205
 • 145
 • *, 97883-24026487
 • 9788324026487
 • ZBN2E

Recenzje czytelników

Pokłosie "Dowodu"

Ocena:
Autor:
Data:
Pamiętam, że „Dowód”, tj. pierwsza książka autora zrobiła na mnie wrażenie – sceptyk i naukowiec, który podczas śpiączki wędrował po nieznanych nikomu krainach, opisał je w przekonujący, dający do myślenia sposób. W „Mapie nieba” okazuje się, że rzekomo ‘nieznane’ krainy zwiedzali też inni, którzy postanowili wypowiedzieć się po lekturze głośnej książki. Historie są rozmaite, a odbiór bardzo rożny. Możemy to wszystko obserwować i sami zastanawiać się, w co wierzymy ... I tak mamy okazję przeczytać kilkanaście listów o nadzwyczajnych zdarzeniach i wierze, jaką wzbudziły one w osobach biorących w nich udział. Sam Eben Alexander zajmuje się tym razem podobnymi historiami, także związanymi z mocno oddaloną przeszłością (Platon, Arystoteles, misteria), i zmierza ku stworzeniu wspólnoty, której członkowie będą się nawzajem wspierać. Chce wykrzyczeć: „Jest nas więcej, do dzieła!”. Powodzenia! :) Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Czy życie po śmierci istnieje?

Ocena:
Autor:
Data:
Nazwisko Eben Alexander może być Wam znane, ponieważ "Mapa Nieba" nie jest jego debiutem. Napisał przełomową książkę pt. "Dowód", w której opowiedział o niesamowitej podróży, jaką odbył poza granicę życia i śmierci. Śmierć kliniczna pozwoliła mu zajrzeć do nieba, w które jako sceptyk wcześniej nie wierzył.
Przekonał się, że na świecie jest jeszcze bardzo wielu ludzi, którzy przeżyli to co on. Dotąd milczeli, wstydzili się o tym mówić, aby nie uznano ich za wariatów ... ale dzięki odważnemu świadectwu Ebena Alexandra postanowili opowiedzieć mu własne zaskakujące, często przejmujące, dające nadzieję historię. W ten sposób powstała książka, którą mam przyjemność dzisiaj zrecenzować.
Od zawsze z przymrużeniem oka patrzyłam na opowieści ludzi o drugim, lepszym świecie. Wiele razy o nich słyszałam w telewizji. Kilka miesięcy temu obejrzałam również film pt. " Niebo istnieje naprawdę", w którym poruszane były podobne kwestie. Do sięgnięcia po książkę pt. "Mapa nieba" zmusiła mnie moja ciekawość. Chyba każdy z nas gdzieś tam w swojej podświadomości chcę wierzyć w to, że Niebo istnieje.
Książka, którą dzisiaj Wam zaprezentuje ma na celu pokazanie zwykłym ludziom, że inny świat istnieje i, że to właśnie z niego każdy z nas przychodzi. Według autora śmierć jest dopiero początkiem, a także powrotem do naszego prawdziwego domu. Na potwierdzenie tej tezy autor przytacza czytelnikowi listy pisane przez ludzi, którzy doświadczyli przejścia do tego idealnego świata. Czytając je wiele razy się wzruszałam i chciałam tak mocno jak oni wierzyć w to, że po drugiej stronie czeka na nas coś pięknego. Byłam skłonna porzucić wszelką znaną mi z tego świata logikę i zacząć mocno wierzyć we wszystko co ofiarował mi Eben Alexander w tej książce, co dowodzi temu, że ma on dar do pisania dla ludzi, do mówienia do nich. Pomimo tak wielu skrajnych emocji dostarczonych przez tą książkę nadal mam wiele wątpliwości co do doświadczeń jakie przeszli ci wszyscy ludzie.

Autor w swojej książce rozważa teorie wysunięte przez takich wielkich filozofów jak Platon czy Arystoteles. Przedstawiają oni dwie różne opcje istnienia czegoś po śmierci. Jak dla mnie było to naprawdę ciekawe, ponieważ wielu nowych rzeczy dowiedziałam się o tych dwóch postaciach. Myślę, że Eben zasięgnął do ich nauk, aby te wszystkie historie brzmiały jeszcze bardziej wiarygodnie.
Niestety, ale nie miałam okazji przeczytania poprzedniej książki tego autora. Żałuję, ponieważ wielokrotnie nawiązywał on do "Dowodu" co było jak dla mnie irytujące, ponieważ czułam, że nie mogę poznać w całości tego co się wydarzyło. Może taki był cel: wzbudzić ciekawość dla tych co nie czytali poprzedniej części. Po lekturze tej książki bardzo chciałabym przeczytać poprzednia, ponieważ chcę w pełni zapoznać się z tym co spotkało Ebena Alexandra. Jestem również ciekawa czy autor postanowi napisać kolejną książkę. Nie wiem co miałoby się w niej znajdować, ponieważ pisanie po raz kolejny tego samego moim zdaniem jest bez sensu. Być może dojdzie on do jakiś nowych wniosków, z którymi będzie się chciał z nami podzielić? Czas pokaże.
"Mapa nieba" była dla mnie naprawdę ciekawym doświadczeniem i bardzo się cieszę, że mogłam się z nią zapoznać. Uświadomiła mi, że może faktycznie wszystko ma jakiś głębszy sens. Jedno jest pewne: autor zlikwidował mój lęk przed śmiercią. Chciałabym aby takie doświadczenie dotknęło i mnie. A może już to zrobiło, a ja na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie tego pojąć? W końcu jak pisał Isaac Newton : "To co wiemy,to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean". Tak jak każdy z nas chcę wierzyć w to, że czeka na nas coś niewyobrażalnie pięknego, a całe to życie jest tylko iluzją. Mam taką nadzieję, bo chcę w to wierzyć.

Jeżeli przeżyliście podobne doświadczenie możecie się nimi podzielić! Wydawnictwo Znak zachęca do dzielenia się swoimi historiami. W tym celu wystarczy napisać na mail: mapaniebaznak.com.pl
Więcej informacji dostępnych na tej stronie: Stwórzmy Polską Mapę Nieba


CZARNY KRUK OCENIA:
8/10
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena