Koszyk 0
Opis:
Najnowsza, doskonała powieść jednej z najważniejszych pisarek ostatnich lat, nagrodzonej Pulitzerem autorki powieści Olive Kitteridge, przeniesionej na ekran w serialu HBO. Powieść zachwycająco prosta i powściągliwa... Rzeczy, o których trochę wiedzieliśmy, ale nie potrafiliśmy ich wyrazić, zostały nam wreszcie wytłumaczone. Czujemy ulgę, czujemy się zrozumiani. Myślimy sobie wtedy: „ ... To właśnie to. Tak wygląda życie”. - National Public Radio Elizabeth Strout dowiodła po raz kolejny, że jest mistrzynią w tworzeniu niezapomnianych postaci. Jej opowieści otwierają się przed czytelnikiem w sposób, który wydaje mu się znajomy i może się z nimi utożsamiać, ale wtedy Strout uderza i można jedynie zachwycić się jej talentem – The Post and Courier Lucy Barton, dojrzałą kobietę, pisarkę wychowującą dwójkę dzieci, podczas przedłużającego się pobytu w szpitalu odwiedza niewidziana od lat matka. Niewinne rozmowy o ludziach z przeszłości otwierają furtkę do bolesnych wspomnień: biedy, wykluczenia i rodzinnych tajemnic. W oszczędnej narracji Strout buduje kruchą nić porozumienia pomiędzy kobietami, dla których ta niespodziewana pięciodniowa wizyta staje się najintymniejszym momentem ich relacji. Strout misternie konstruuje, wydawać by się mogło, uporządkowany świat, który na naszych oczach się rozpada. Nie znajdujemy w tym jednak dramatu, lecz cichą akceptację i zrozumienie dla ludzkich słabości. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Elizabeth Strout
  • 2016
  • 224
  • 205
  • 135
  • *, 9788380321-01-4
  • 9788380321014
  • ZDARL

Recenzje czytelników

Rewelacyjna

Ocena:
Autor:
Data:
"Mam na imię Lucy" z pozoru taka sobie 200-stronicowa książeczka. Faktycznie powieść pełna głębi, motywująca do myślenia i spojrzenia w siebie.

Świat widziany oczami narratorki, Lucy - pisarki, matki dwojga dzieci, która w związku z wielotygodniowym pobytem w szpitalu ma czas na przeprowadzenie dokładnej analizy swego życia, a pomaga jej w tym jej mama, z którą dotychczas nie potrafiła rozmawiać. Mama poproszona przez męża Lucy, przyjeżdża do szpitala ... by trwać przy łóżku chorej córki przez pięć dni. Pięć dni rozmów, wracania w trudne czasy dzieciństwa Lucy i jej rodzeństwa. Niewinne rozmowy o sąsiadach, rodzinie, mimo, iż przywołują niechciane wspomnienia, przełamują mur milczenia i budują na nowo więź między matką a córką.

Przepięknie napisana powieść, która z pewnością zostanie gdzieś we mnie na długie lata. Myślę, że każdy znajdzie w niej coś z siebie, a kto ma do uporania się z demonami przeszłości znajdzie początek drogi, by tego dokonać. Polecam!

Powieść napisana przez Elizabeth Strout, nagrodzonej nagrodą Pulitzera za powieść Olive Kitteridge.

Dziękuję Wydawnictwu Wielka Litera za udostępnienie mi tej pięknie wydanej książki.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

https://booksmyloveblog.blogspot.com/

Ocena:
Autor:
Data:
Lucy trafia do szpitala na prosty zabieg, po którym miała wyjść po kilku dniach, jednak jej stan się pogarsza i lekarze nie wiedzą dokładnie dlaczego. Ostatecznie bohaterka spędza w szpitalu kilka tygodni.

Z powodu nieprzewidzianej choroby oraz z powodu dużej tęsknoty Lucy za dziećmi i mężem, jej mąż postanawia sprowadzić matkę Lucy, aby chociaż przez kilka dni zaopiekowała się córką.

Dla kobiety jest to wielka niespodzianka, że po kilku latach nie widzenia swojej matki ... ta przyjeżdża do niej do szpitala i spędza z nią czas. Matka wręcz nie odstępuje jej na krok, W nocy czuwa na szpitalnym krześle w sali Lucy.


Matka i córka wspominają w szpitalnej sali, różne zdarzenia z dzieciństwa. Matka opowiadała jej o dawnych znajomych z dzieciństwa córki. Przypomina o krajobrazach z rodzinnych okolic. Matka jest dość oschłą osobą, która nie okazuje swoich uczuć, ale sama obecność jej przy łóżku córki, wiele znaczy dla Lucy. Czas, kiedy kobiety milczą, ale przebywają w jednym pomieszczeniu, nie jest dla nich męczący, wręcz przeciwnie spędzają go na swoich własnych rozmyśleniach. Lucy rozmyśla o swoim dzieciństwie, tajemnicach z przeszłości, o swoich małżeństwie i niespełnionym marzeniu zostania pisarką.

Krótka rozmiarem i prosta przekazem książka Elizabeth Strout ukazuje problem, że trzeba zrozumieć i pogodzić się z przeszłością aby można było się odnaleźć w teraźniejszości.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena

W zestawie taniej

30,52 Dostępny Wysyłamy w 3-6 dni
25,98 28,87

W zestawie taniej

Kupując zestaw oszczędzasz:
2,89 zł

Cena zestawu:

56,50 zł
59,39 zł
Oszczędzasz2,89 zł
Dostępne Wysyłka 24h