Koszyk 0
Opis:
„Nazywam się Freedom Oliver i zabiłam swoją córkę”, wyznaje bohaterka. Mieszkańcy Painte, małego miasteczka w stanie Oregon, niewiele wiedzą o swojej sąsiadce, choć Freedom mieszka tu od wielu lat. Pracuje w rockandrollowym barze, jest zadziorna i arogancka, unika towarzystwa, ale nie stroni od alkoholu i prawie co wieczór trafia do policyjnego aresztu za picie w miejscach publicznych. Nie wiedzą, że naprawdę ... nazywa się inaczej, kiedyś została oskarżona o zabójstwo męża i od prawie dwudziestu lat korzysta z ochrony dla świadków. Nie wiedzą też, że po aresztowaniu oddała do adopcji syna i córkę i dziś gorzko żałuje tej decyzji. Tęskni za dziećmi i pisze do nich setki listów, których nie wysyła. Gdy Freedom dowiaduje się, że jej córka Rebekah została porwana, postanawia za wszelką cenę ją uratować. Wyrusza więc w samotną podróż do Kentucky, gdzie wychowały się jej dzieci, w rodzinie, która też skrywa swoje mroczne sekrety. Musi także uciekać przed niezrównoważonymi braćmi swojego męża, którzy ruszają jej tropem, aby dokonać zemsty. Freedom przekona się wkrótce, że grozi jej znacznie poważniejsze niebezpieczeństwo. Wspaniała, mocna powieść. Autorka to obiecujący nowy głos w świecie thrillerów. - Karin Slaughter Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jax Miller
  • 2015
  • 376
  • 203
  • 143
  • 978838069-149-0
  • 9788380691490
  • ZCXH7

Recenzje czytelników

Polecam.

Ocena:
Autor:
Data:
Mam na imię Freedom, to debiutancka powieść Jax Miller. Bardzo dobra, jak na debiut. Jest to historia pewnej kobiety, kiedyś noszącej imię Freedom, obecnie Nessa, kiedyś matki dwójki dzieci, obecnie barmanki, kiedyś normalnej kobiety, obecnie osoby objętej programem ochrony świadków. Na skutek popełnionych przez nią czynów, odebrano jej dzieci i przekazano do adopcji. Dla Freedom to prawdziwa trauma, z którą nie potrafi się pogodzić.
Przez całą książkę śledzimy przeszłe i obecne losy kobiety ... różnorodne zawirowania, porażki i sukcesu oraz to do czego wszystko doprowadzi. Książka pełna przemocy, rozważań, akcji. Większość bohaterów to złe, wynaturzone, zepsute do szpiku kości osoby. Mamy walkę ze złem, nałogiem (i to w skrajnej odsłonie), sekty, przemoc, seks, żądzę zemsty, odcięte od świata i rządzone przez psychopatycznego fanatyka miasteczko.
Niby thriller, jakich wiele, ale..z jednej strony banalny, ale z drugiej wyjątkowo napisany. Wyjątkowo ponieważ aż kipi w niektórych momentach od zła, brudu, złej energii, wulgarności. Poza tym opisu np. walki z nałogami, zmagania się z zemstą są wyjątkowo sugestywnie napisane, aż momentami do przesady.
Brawa dla Jax Miller za stworzenie gamy tak intensywnych emocji i ukazanie tak niesamowitej postaci głównej bohaterki. Bo Freedom można lubić lub wręcz przeciwnie, ale z pewnością nie można zostać wobec niej obojętnym. Oddanie głosu właśnie takiej bohaterce sprawiło, iż historia jest jeszcze realniejsze, jeszcze bardziej okrutna, przerażająca, a czyta się ją na wdechu trzymając kciuki za Freedom.
Książka bardzo dobra choć niezwykle mroczna, ale jednocześnie dająca wielką nadzieję.
Zachęcam do lektury.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Mam na imię Freedom

Ocena:
Autor:
Data:
"Co ja złego zrobiłam? Jak się tu znalazłam? Co uczyniłam w życiu, że Bóg uznał mnie za śmiecia niezasługującego na nic dobrego. Sama nie wiem. Zawsze miałam tylko pytania, żadnych odpowiedzi."

Freedom Oliver, kiedyś Nessa Dellaney, objęta programem ochrony świadków mieszka w Painter, w stanie Oregon, pracuje w barze rockandrolowym Whammy Bar. Nadużywanie alkoholu i przygodny seks to jej chleb powszedni. Dwadzieścia lat wcześniej oskarżona o zabicie męża, policjanta Marka Delaney'a ... Mimo iż ostatecznie nie została skazana, zabrano jej dzieci Ethan'a i Lailę, obecnie Mason i Rebekah. Dzieci zostały wychowane przez pastora Virgila Paula i jego żonę Carol.
Freedom nie miała wyjścia, kiedy oddawała swoje dzieci do adopcji, nigdy jednak nie pogodziła się z tym faktem. Pisze do nich masę listów, których nigdy nie wysyła.
Kiedy Freedom dowiaduje się o porwaniu jej córki Rebekah postanawia ją uratować. Czeka ją wiele niebezpieczeństw w podróży po Kentucky, musi również uciekać przed braćmi swojego męża, którzy aż kipią do niej nienawiścią i chęcią zemsty.

"Mam na imię Freedom" to świetnie napisany thriller, intrygujący, z wartką akcją, z brakiem czasu na nudę. Trudno się od niego oderwać, cały czas trzyma w napięciu. Jestem pewna, że się Wam spodoba.

Podziękowania dla Wydawnictwa Prószyński i S-ka za udostępnienie książki.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena