Koszyk 0
Opis:
Tytułowy Książę, udając się w podróż po wszechświecie, poznaje różnorakie typy ludzkie, charaktery i upodobania, reprezentowane przez mieszkańców kolejnych planet. Wreszcie trafia do miejsca centralnego swojej wędrówki - Ziemi. W istocie, z pozoru tylko prosta, opowieść niesie ze sobą przesłanie filozoficzne. Jest to przede wszystkim surowa, lecz nie pozbawiona przyjaznego smutku, krytyka ludzi, którzy zapomnieli o podstawowej wartości jaką jest istotny kontakt z drugą jednostką ... Trwają więc rozdzieleni latami świetlnymi, nie zdając sobie sprawy z własnej nędzy. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Algo
 • miękka
Mniej Więcej
 • Antoine Saint-Exupery
 • 2000
 • 5
 • 78
 • 205
 • 145
 • 83-903520-9-5
 • 9788390352091
 • 32204

Recenzje czytelników

Mały Książę

Ocena:
Autor:
Data:
Po raz pierwszy z tą wspaniałą bajką zetknęłam się kilka lat temu, ale wtedy była dla mnie tylko dziwną bajką dla dzieci. Teraz kiedy przeczytałam ją ponownie odkryłam, a raczej zauważyłam to co tak naprawdę autor chciał przekazać czytelnikowi. "Mały Książę" to piękna opowieść pokazująca co jest w życiu najważniejsze. Dowiadujemy się tego wszystkiego za sprawą Małego Księcia.

Pewnego dnia Pilot musiał awaryjnie lądować na pustyni Sahara. Zasnął znużony ... oddalony kilometry od najbliższych ludzi. Został obudzony przez dziecko - Małego Księcia. Chłopiec prosił go, żeby narysował mu baranka. Był bardzo dziwny, a jak pilot się potem dowiedział pochodził z innej planety na której jego głównym zajęciem było wyrywanie pędów baobabów, które mogły rozsadzić jego małą planetę.

Mały Książę opowiadał Pilotowi o wszystkim co go spotkało odkąd opuścił swoją planetę. Chłopiec poznał wiele osób, a każda go tak naprawdę czegoś nauczyła. Większość z tych osób była jednak egoistyczna i myślała tylko o sobie. Małemu Księciu się to nie podobało. Uważał bowiem, że każdy człowiek powinien robić coś dla drugiej osoby, a nie tylko dla siebie.

Główny bohater książki był wyjątkowo mądrym dzieckiem. Chciał być jak najlepszym człowiekiem i miał własne zdanie. Potrafił wyciągać wnioski z każdego przeżycia. Jego przemyślenia były trafne i wyjątkowo dobrze oddawały naturę ludzką. Bez wątpienia autor stworzył bohatera mądrzejszego od większości dorosłych. Podsumowując Mały Książę był niezwykłym, wiernym bohaterem, gotowym oddać wszystko innym.

"Mały Książę" to piękna historia pokazująca w obrazowy sposób co tak naprawdę jest najważniejsze. Wiedzieliście, że człowiek w tłumie może być czasami tak samotny jak wtedy kiedy jest sam na pustyni? Wątpię w to. Mały Książę to wiedział i chciał tego nauczyć innych. Miał wiele złotych myśli przez które tyle lat utrzymuje się jego popularność.

Antoine de Saint-Exupéry stworzył niezwykłe dzieło, które opatrzył swoimi własnymi rysunkami. Jego książka daje wiele do myślenia. Wydawałoby się, że to bajka dla dzieci, ale to tak naprawdę bardzo trudna i smutna historia. To książka dla osób, które chcą dowiedzieć się czegoś więcej o życiu. Podsumowując: To wspaniałe, pouczające dzieło, którego długo nie zapomnę!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

za każdym razem inaczej

Ocena:
Autor:
Data:
Mały Książe jest jedną z tych książek, do których można wracać i wracać. Przy każdym kolejnym czytaniu książka odkrywamy jej drugie dno ponieważ to jest książka o życiu a nasze życie zmienia się z każdą chwila. Dlatego za każdym razem gdy chwytam w ręke Malego Księcia jest to dla mnie zupełnie inna ale rownie fascynująca książka.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena