Koszyk 0
Opis:
W starym ogrodzie Waverleyów rośnie wiele tajemniczych roślin i jabłonka, której owoce mają niezwykłe właściwości. W domu pośrodku ogrodu mieszka Claire, która nauczyła się wszystkiego o ziołach i kwiatach od swojej babci. Claire używa swojej wiedzy, by pomagać innym, sama jednak też potrzebuje pomocy. Tak samo jak jej siostra Sydney, która pewnego dnia niespodziewanie puka do jej drzwi. Obydwie siostry nie zaznają spokoju, dopóki na ich losach kładzie się cieniem tragedia z przeszłości ... Jednak czy uda się im o niej zapomnieć i zacząć życie na nowo? Odpowiedź kryje się w ogrodzie, wśród girland bluszczu, w gęstej trawie pod jabłonką... Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Sarah Addison Allen
  • 2014
  • 1
  • 350
  • 168
  • 119
  • 978-83-240-2567-1
  • 9788324025671
  • ZBHXX

Recenzje czytelników

Przeciętna...

Ocena:
Autor:
Data:
Książka niby sympatyczna, choć taka trochę nierealna. Gdyby tak te wszystkie rośliny używane do przygotowywania potraw miały aż tak magiczną moc, byłoby ciekawie. Jabłonka dziwna, bo atakuje owocami rzuca nimi w określone osoby. Siostrzana więź, która dojrzewa powoli, nadrabiając czasy dzieciństwa. Trochę miłości dość romantycznej. Przyjemne czytadło. Lektura na jeden wieczór, ale potem o niej łatwo zapomnieć.
Czy ta recenzja była przydatna?

Tajemniczość, która odpręża i fascynuje

Ocena:
Autor:
Data:
Tajemniczość, która odpręża i fascynuje
O odnawianiu rodzinnych więzi sprzed lat, zapachu wody kolońskiej budzącym strach i lęk oraz o zagadkowej jabłonce.
A mowa o książce Sary Addison Allen pt. „Magiczny ogród”.
Kobiety z rodu Waverleyów mają nieziemskie przyciąganie do jedynego ich miejsca na ziemi, czyli do domu w którym się wychowały. A to sprawia, że ich koleje losu układają się w taki sposób by i tak zaprowadzić je tam skąd pochodzą. Lorelei, Sydney – matka i córka ... to one nie chcąc, powracały… Ich scenariusze życia wyglądały niemal identycznie, ale jak się później okaże zakończenie historii jednej z nich odmieni życie drugiej.
Kwiaty, zioła, magiczny ogród – to królestwo Claire i jej nieżyjącej już babci. Kolejnych dwóch kobiet, których życiorysy wydawać się mogło powtarzają. Ale znów stanie się coś co odmieni przewidywalność kolejnych wydarzeń.
Dwie główne bohaterki, siostry – z których jedna ucieka przed przeszłością, druga przed przyszłością przełamują własne lęki by walczyć o szczęście. Jedną przeszłość dręczy zapachem wody kolońskiej, a drugiej przyszłość wskazują kolorowe iskierki.
Ta historia, choć tak bajkowa i nieprawdopodobna ukazuje czytelnikowi jak wiele w życiu znaczy rodzina. Nawet gdy jest rozłączona przez długie lata, dzieli ją wiele nieporozumień lub niedomówień to jednak wieź, którą ją łączy może przezwyciężyć wszystko.
„Kiedy cieszysz się ze swojego powodu, radość cię wypełnia. Kiedy cieszysz się ze względu na kogoś, radość wylewa się z ciebie.”
„Magiczny ogród” z każdą kolejną stroną zachęca, aby go odkrywać, ciekawość i fascynacja sekretem ukrytym przez Addison w typowy dla jej książek sposób wcale nie nudzi, wręcz przeciwnie nie pozwala odłożyć niedokończonej książki na półkę. Bo ma się wrażenie, że ona rzuca w czytelnika pojedynczymi słowami, tak jak jabłonka owocami i nie sposób pozostać obojętnym.
A po jej przeczytaniu nic już nie dziwi, nawet „(…) raport policyjny (…), w którym napisano, że jabłonka przepędziła podejrzanego (…)”.
To odskocznia od rzeczywistości pomagająca zrozumieć to co w codzienności powinno się doceniać – rodzinę.
Magdalena Kielnar
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena