Koszyk 0
Opis:
Akcja powieści rozpoczyna się trzy tygodnie po tym, jak Saddam Hussein zaatakował Kuwejt w sierpniu 1990 roku. Głównym bohaterem jest Paul Shanahan, Amerykanin o irlandzkich korzeniach, mieszkający w Belgii i prowadzący tam firmę zajmując się kompleksowymi przeglądami, naprawami i przeprowadzaniem łodzi. Właśnie skończył czterdzieści lat i rozstał się z przyjaciółką. Drugim waż ... nym wątkiem przewijającym się przez całą powieść, jest związek Shanahana z Roisin oraz jej śmierci. Powoli poznajemy prawdę o tym, jak dziewczyna zginęła i kto przeprowadził egzekucję. Dowiadujemy się też, dlaczego i jak wielka miłość unieszczęśliwiła Paula. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Bellona
  • miękka
Mniej Więcej
  • Bernard Cornwell
  • 2015
  • 446
  • 190
  • 118
  • 978831136045 ?
  • 9788311136045
  • ZCHI1

Recenzje czytelników

Łotr

Ocena:
Autor:
Data:
Paul Shanahan, główny bohater powieści, jest Amerykaninem o pochodzeniu irlandzkim. Mieszka w Belgii, gdzie prowadzi swoją firmę zajmującą się serwisem i naprawami łodzi. Jego życie jest na etapie przełomu – skończył 40 lat i rozstał się z kobietą, wchodzi na nowe tory. W jego życie niespodziewanie powraca przeszłość, zostaje wezwany na spotkanie przez swoich byłych mocodawców, organizację IRA. Tam dowiaduje się o tajnych negocjacjach z terrorystami i dostaje do wykonania zadanie ... Każda ze stron chce w tej akcji zgarnąć jak najwięcej dla siebie. Powraca fala wspomnień związanych ze śmiercią dziewczyny Shanahana….

„Łotr” to całkiem nieźle napisany thriller sensacyjny z wątkiem miłosnym w tle. Ciekawie napisany i intrygujący, ale brak mi w nim klimat, jaki mają książki historyczne Cornwella. Trzeba jednak przyznać Autorowi , że i w tej powieści przemyca wiele historycznej prawdy w sposób lekki i interesujący – nie każdy pisarz to potrafi. Na łamach „Łotra” możemy się dowiedzieć wiele ciekawych informacji nie tylko o wojnie w Zatoce Perskiej i ruchach Husseina, ale również o IRA i jej działalności. Doskonale udało mu się też odzwierciedlić sytuację społeczną i polityczną lat 90-tych.

Powieść jest napisana lekko i ciekawie, czyta się ją z dużą przyjemnością. I choć nie powala na kolana, jest naprawdę wartą przeczytania książką.

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2015/05/otr-bernard-cornwell.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena