Koszyk 0
Opis:
Drugi tom Listów niezapomnianych to kolejny bogaty i inspirujący zbiór korespondencji, który przypomina nam, jak wiele z tego, co ważne w naszym życiu, uwieczniamy w listach. Odkryj: - pożegnalną notatkę Richarda Burtona skierowaną do Elizabeth Taylor, - przejmujący list matki do nienarodzonej córki, - list Toma Clancy’ego, którego Ronald Reagan nazwał „opowiadaczem w moim stylu”, tym samym kładą ... c podwaliny pod fenomenalną karierę pisarza, - odpowiedź Davida Bowiego na pierwszy list od fanki z Ameryki, - list Karola Wojtyły do kuzynki Lusi wysłany zaraz po wyborze na papieża, - niezwykłą korespondencję między Grzegorzem Turnauem a Piotrem Skrzyneckim, - list Marge Simpson do pierwszej damy Barbary Bush, która stwierdziła, że Simpsonowie to „najgłupsza rzecz, jaką kiedykolwiek widziała”, - odpowiedź Albusa Dumbledore’a na podanie o pracę na stanowisku profesora Obrony Przed Czarną Magią w Hogwarcie… Listy niezapomniane. Tom II to wiele wzruszających, tragicznych, zabawnych i ponadczasowych historii zapisanych na zaskakująco trwałym tworzywie – papierze. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Shaun Usher
  • 2016
  • 416
  • 235
  • 165
  • 9788379246427
  • 9788379246427
  • ZD9BN

Recenzje czytelników

Zachwyca oko i duszę

Ocena:
Autor:
Data:
W lutym przeczytałam niezwykłą i zachwycającą książkę. "Listy niezapomniane", bo o niej mowa, to publikacja, którą przygotował Shaun Usher. Zebrał ponad sto listów osób znanych i nieznanych i w przepięknej oprawie zaprezentował je światu. Książka została tak dobrze odebrana, iż autor postanowił zachwycić nas ponownie. W księgarniach pojawił się drugi tom tej niezwykłej publikacji, a ja trochę Wam o niej opowiem ...

Shaun Usher po raz kolejny przenosi nas w świat ludzkich radości i smutków, szczęścia i dramatów oraz życiowych lekcji. Po raz kolejny ujawnia tajemnice korespondencji tych wielkich i tych maluczkich. Jeszcze więcej listów, jeszcze więcej kryjących się za nimi ludzkich historii, ponownie podanych w niezwykle wysmakowanej formie.

W drugim tomie "Listów niezapomnianych" znajdują się 124 listy. Najstarszy z nich pochodzi ze starożytnego Egiptu, najnowszy zaś z 2014 roku. Ich autorzy napisali je na przeróżnych przekaźnikach – od glinianych miseczek czy tabliczek po firmową papeterię. Napisane zostały rękoma dzieci, młodzieży, dorosłych i osób starszych. Listy ukochanych, ojców, matek, synów, córek, sławnych osób u początku lub u schyłku ich kariery – to wszystko znajdziecie w tej książce.

"Listy niezapomniane" to publikacja, która niesie ze sobą ogromny ładunek emocjonalny. Wszystkie uczucia, jakie targały twórcami listów, zostały zapisane w ich korespondencji, a dzięki pracy Shauna Ushera, my również możemy je poczuć. Ból rozstania, słowa pocieszenia, radość z sukcesów, słowa niosące nadzieję, będące inspiracją lub dające wyraz odwagi czy oburzenia – tego wszystkiego możemy dotknąć za sprawą tej książki.

Kilka z listów utkwiło w mojej pamięci szczególnie. Niektóre z nich przepełnione są smutkiem i rozrywają serce, jak listy pasażerów lotu 123, którzy pisali je, wiedząc, że za chwilę się rozbiją, czy list Briana Keitha do Dave'a, którego poznał podczas wojny i w którym się zakochał, ale po wojnie już go nie ujrzał. Niektóre listy przepełnione są miłością, jak przepiękny list Geralda Durrella do Lee McGeorge czy list Jessie Bernard do jej nienarodzonej córki. Niektórzy z autorów listów byli świadkami ważnych wydarzeń, jak kapitan Reginald John Ames, który uczestniczył w pamiętnym bożonarodzeniowym rozejmie podczas I wojny światowej w 1914 roku. Pewne listy szokują, jak list Mozarta, w którym ujawnia on swoje zamiłowanie do, co tu dużo mówić, dosyć prostackiego humoru. W książce znajdziemy nawet listy postaci fikcyjnych, jak odpowiedź, jaką do Barbary Bush wysłała Marge Simpson, czy też odpowiedź Albusa Dumbledore'a na podanie o posadę nauczyciela obrony przed czarną magią w Hogwarcie.

"Listy niezapomniane" to książka, która nie tylko zachwyca treścią, ale także cieszy oko. Przepięknie wydana – twarda oprawa, białe i grube kartki. Każdy z listów opatrzony jest krótką informacją opisującą okoliczności powstania listu. W książce znalazło się sporo zdjęć oryginałów korespondencji, a tam, gdzie ich brakuje, znajdziemy fotografie autorów lub zdjęcia ilustrujące treść listu. A jeśli, tak jak ja, uwielbiacie zapach książek, zdradzić Wam muszę, że ta pachnie naprawdę cudownie. ;)

Książkę polecam każdemu, niezależnie od zainteresowań czy płci. To ciekawy kawałek historii podany w naprawdę eleganckim stylu. Warto tę pozycję mieć na swojej półce.

Recenzja pochodzi z mojego bloga: http://zaczytana-dolina.blogspot.com/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Niezwykłe i różnorodne losy ludzkie

Ocena:
Autor:
Data:
Sto dwadzieścia cztery listy. Sto dwadzieścia cztery historie z czyjegoś życia. Sto dwadzieścia cztery rozmaite, zabawne, smutne, poważne, zaskakujące opowieści. Ogrom wiedzy, historii, wycinków ludzkiego życia. Nie jestem przekonana czy starczy mi słów, by opisać jak wielkie wrażenie wywarła na mnie ta książka.

Shaun Usher po raz drugi zebrał i opublikował listy, które miały niesamowity wpływ na czyjeś życie, które zadecydowały o losach ludzkości, ale też takie ... które po prostu pokazywały czyjeś uczucia lub poruszały niezwykle ważne sprawy. Autor usystematyzował wszystkie listy, ponumerował je, do każdego załączył krótki opis twórców i sytuacji, której dana notatka dotyczyła. Dzięki temu oprócz zrozumienia kontekstu wypowiedzi, można bardzo wiele się dowiedzieć, nauczyć. Każda opowieść zaopatrzona jest w zdjęcie oryginału dzieła, ewentualnie autora lub sytuacji, której dotyczy.

Osoby, które pisały tę korespondencją to najczęściej znane postacie. Ale znajdziemy tu także korespondencję zwykłych, szarych ludzi. Tematyka jest różnorodna. Od bardzo ważnych spraw politycznych, przez ekologie, muzykę, do rzeczy czysto ludzkich jak narodziny, śmierć, rozstania. Dzięki temu myślę, że na prawdę każdy znajdzie tu coś dla siebie.

List Hugh Dowdinga do Winstona Churchilla, który uchronił Wielką Brytanię przed klęską w walce z Niemcami podczas II wojny światowej. Notatki pasażerów lotu nr 123 do swoich bliskich tuż przed katastrofą. Korespondencja między zwykłą nauczycielką Jo Ellen Misakian, a współpracownikami Francisa Forda Coppoli, która zaowocowała powstaniem filmu "Outsiderzy". Odpowiedź młodego Dawida Bowie'go do fanki ze Stanów Zjednoczonych. Pełen odniesień do fekaliów, list Mozarta do swojej kuzynki ( ba! nawet swojej sympatii ) Marianne. Wreszcie kontakt miedzy Barbarą Bush, a Marge Simpson. To tylko niektóre przykłady wspaniałej lektury. Niestety nie sposób wymienić wszystkich, choć właściwie każdy wart jest wspomnienia.

Oprócz doskonałej lektury, książka dodatkowo przypomina nam jak wielką moc ma sztuka epistolarna. Dzięki temu, że te listy przetrwały możemy uzyskać ogromną wiedzę. Sam twórca tej książki zachęca i nas do złapania za długopis i napisania paru słów. Kto wie jaki wpływ,to może mieć na przyszłe pokolenia.

Nie pozostaje mi nic innego jak szczerze polecić "Listy niezapomniane". Sięgając po nie, na pewno się nie zawiedziecie. Co więcej, to Wy decydujecie jak ją czytacie. Czy każdy list po kolei, czy wyrywkowo, czy jednym tchem, czy stopniowo, raz na jakiś czas. Bez względu na to jaki sposób wybierzecie, jedno jest pewne - nie odłożycie tej książki bez przeczytania.

Po stokroć polecam i sama zabieram się za "Listy niezapomniane" Tom I.

Więcej recenzji na fifraku.blogspot.com Zapraszam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena