Koszyk 0
Opis:
Idealna żona i matka, perfekcyjna pani domu, kobieta nie do zdarcia – oto Marta, pięćdziesięcioletnia polska męczennica. Za komuny wystawała godzinami w kolejce po skrawek schabu dla swoich mężczyzn, a dziś kupuje sól himalajską i cukier z Barbadosu, żeby ratować męża przed zawałem. Zawsze przyświecał jej jeden cel – służyć rodzinie – ale gamoniowaty mężuś ... i rozpieszczony jedynak nigdy tego nie doceniali. Niespodziewana wizyta dawnego przyjaciela rodziny w towarzystwie odzianej w chabrowe cekiny narzeczonej wywraca życie Marty do góry nogami. Kilka awantur później Marta zostaje rozwódką, oskarżaną przez wszystkich o rozpad małżeństwa. Jest gotowa na wszystko, żeby udowodnić swoją niewinność.Izabela Pietrzyk (ur. 1966) – autorka poczytnych powieści „Babskie gadanie”, „Wieczór panieński”, „Histerie rodzinne” i „Rodzinny park atrakcji”, jest filologiem, wykłada język rosyjski na uniwersytecie w Szczecinie, swoim rodzinnym mieście. Ma dorosłą córkę, jak mówi: ładną po ojcu i mądrą po matce. Dziękuję Ci Boże, że stworzyłeś mnie kobietą, brzmi motto życiowe pisarki. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Izabela Pietrzyk
  • 2016
  • 1
  • 504
  • 195
  • 125
  • 978838069-446-0
  • 9788380694460
  • ZDDXX

Recenzje czytelników

Lepsza połowa

Ocena:
Autor:
Data:
Znając i podziwiając twórczość Izabeli Pietrzyk byłam przekonana, że biorąc do ręki "Lepszą połowę" czeka mnie przednia zabawa.
Nie pomyliłam się,ale otrzymałam coś jeszcze. Powieść niezaprzeczalnie zawiera ogrom humoru i to takiego, który rozśmieszy największego ponuraka. Oprócz tego w książce autorka między wierszami przekazuje nam całą prawdę o życiu w małżeństwie.
Myślę, że każda mężatka odnajdzie w przedstawionym bohaterze Robercie cząstkę swojego męża ... Natomiast panny na wydaniu mogą w powieści odnaleźć wskazówki jak obchodzić się z przyszłym ślubnym.
Mi osobiście lektura otworzyła oczy na pewne sprawy, a co więcej wytłumaczyła i wytknęła mi kilka błędów, które nagminnie popełniam w swoim małżeńskim stadle.
Oczywiście to wszystko należy traktować z przymrużeniem oka, ale ziarno, a właściwie ziarnisko prawdy pani Pietrzyk zgrabnie tu umieściła.
Marta jest żoną idealną i perfekcyjną w każdym calu. Czyżby?
Gotuje, sprząta, dba o swojego męża i dorosłego syna z prawdziwym oddaniem. Wręcz czyta im w myślach, usuwa z pod nóg każdą przeszkodę. Oni nie muszą nic. Nie muszą robić, myśleć, pomagać. To wszystko wykonuje za nich ich prywatny robot wielofunkcyjny - Marta.
Jak łatwo się domyślić nie przynosi to naszej bohaterce satysfakcji. Za swoje poświęcenie nie otrzymuje wdzięczności.
Jest więc stale sfrustrowana i wiecznie niezadowolona. Chcąc nie chcą wyżywa się na swoich mężczyznach, którzy kompletnie nie rozumieją, o co ona się wścieka. Jedyną osobą, która ją rozumie i wspiera jest jej przyjaciółka Jolka, która całą sobą sekunduje Marcie w zmaganiach z nic nie robiącymi darmozjadami.

"... Mówię ci, moje pazury rosną w krogulczym tempie, a u niego w miejscu stoją. Wiem, że jest lekko opóźniony w rozwoju, ale żeby nawet z paznokciami nie nadążał?.."

Marta dokuczając mężowi, obrzucając go obelgami, udowadniając mu głupotę i brak zaradności doprowadza wkrótce do zmiany. Jest to zmiana drastyczna, szokująca i niespodziewana, zwłaszcza dla niej.
Jak sobie z tym poradzi?

Uwielbiam takie książki. Pani Pietrzyk dysponuje takim poczuciem humoru, który niezwykle sobie cenię. Cała powieść jest napisana w sposób tak zajmujący, że zupełnie tracimy świadomość poczucia czasu i miejsca.
Oby więcej takich książek na rynku wydawniczym.
Polecam wszystkim mężatkom, pannom i rozwódkom. A także i panom bez względu na stan cywilny.
Ja tymczasem czekam na kolejne dzieło, które wyjdzie spod pióra pisarki.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Obowiązkowa lektura dla kobiet

Ocena:
Autor:
Data:
Ja pierniczę, w życiu nie czytałam tak świetnej książki i nie chodzi mi o wielkie mądrości, ani wspaniałe treści-na tym się nie znam, filologii polskiej nie skończyłam (jestem tylko matką, żoną...), ale Pani Izabelo, jest Pani fantastyczna, jeżeli choć trochę przypomina Pani bohaterki zlepione razem w jedną -to jest Pani boska.
Śmiałam się w głos, w wielu sytuacjach widziałam mojego faceta, nawet od lekarza z rozciętym palcem uciekł podobnie, ale najważniejsze, Pani naprawdę rozumie kobiety ... że nie wspomnę o facetach.
Bohaterka jest jak wiele, wiele z nas, żeby zrozumiała o co chodzi w życiu z facetem, musi dostać porządnego kopa-najczęściej właśnie od niego i inne kobiety muszą jej to brutalnie i boleśnie uzmysłowić, a cytat dlaczego Bóg stworzył kobietę z łzami jest strzałem w 10, ja też po wylaniu ich morze oczyszczam się i wraca mi rozsądne myślenie (a zawsze myślałam, że jestem histeryczką i płaczką). Usłyszałam kiedyś, żeby faceta traktować jak 5-letnie upośledzone dziecko i będzie dobrze, zawsze sądziłam, że to bzdury, w końcu wychowane w kulcie ojca, dziadka, a nawet bohaterów narodowych, uważamy ich za "mądrzejszych", ale na szczęście tylko do pewnego momentu w życiu i oby ten moment nastąpił szybciej, niż wolniej.
Biedna Marta- która myślała, że posprząta, opierze, ugotuje i za to będzie bohaterką, kogoś przypomina prawda kobietki?, biedniejszy jej syn, od dziecka w ochronnej bańce, którą przebił najbardziej ukochany na świecie drugi facet-tatuś, za którego by w ogień skoczył, na szczęście chłopak załapał w porę, kto ma więcej łez, emocji i bez względu na wszystko go nie opuści.
Wspaniałe koleżanki, od Jolki po niezbyt na początku lubianą Elwirę, której psychoterapia upewniła Martę, że ona też nie jest bez winy.
Już książką "Histerie rodzinne" się zachwyciłam, dlatego mam wszystkie Pani autorstwa, ale ta powinna być obowiązkową lekturą dla wszystkich kobiet. Bardzo Pani dziękuję za te wybuchy śmiechu, relaks w te pochmurne jesienne dni, za te wzruszenia i żądam powtórki z rozrywki
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena