Koszyk 0
Opis:
Berliński komisarz Nils Trojan widział w swej karierze naprawdę wiele, jednak ogarnia go przerażenie, gdy w ciemnej piwnicy znajduje ciało młodej kobiety w sarkofagu z pianki poliuretanowej. Wkrótce policjant natrafia na bliźniaczo podobną sprawę z przeszłości. Przed laty lalkarka Josephin Maurer została jednak uwolniona w ostatniej chwili. Napastnik zdążył jedynie zostawić na jej ciele makabryczne ślady. Mężczyzna, który uchodził za zabójcę, zginął w wypadku samochodowym. Czy to możliwe ... że znalazł naśladowcę? A może wciąż żyje i chce dokończyć swego okrutnego dzieła? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Max Bentow
  • 2014
  • 344
  • 205
  • 135
  • Ślady zbrodni
  • 978-83-271-5155-1
  • 9788327151551
  • ZBJO9

Recenzje czytelników

Pianka montażowa

Ocena:
Autor:
Data:
Pianka montażowa, fachowo nazywana pianką poliuretanową, kojarzy się tylko z jednym. Z remontem. A co, gdyby tak użyć jej w całkiem innym celu? Na przykład... nie to zbyt przerażające. Jeden z bohaterów nie cofnął się i przed tym. Udusił swoje ofiary pianką montażową...

Berliński komisarz Nils Trojan widział w swej karierze naprawdę wiele, jednak na widok ciała młodej kobiety uduszonej pianką poliuretanową tworzącą swego rodzaju sarkofag ogarnia go przerażenie ... Wkrótce Trojan natrafia na bliźniaczo podobną sprawę z przeszłości. Przed rokiem lalkarka Josephin Maurer została uwolniona w ostatniej chwili, napastnik zdążył jedynie zostawić na jej ciele makabryczne ślady. Mężczyzna, którego uznano za sprawcę, zginął w wypadku samochodowym. Czy to możliwe, że znalazł naśladowcę? A może wciąż żyje i kontynuuje okrutne dzieło?

Po ukończeniu studiów aktorskich grał na różnych scenach i pisywał scenariusze. Za pracę dramaturga został odznaczony licznymi nagrodami i stypendiami. Mieszka w Berlinie. "Ptaszydło" to jego debiut powieściowy i zarazem początek serii o berlińskim komisarzu Nilsie Trojanie.

"On sam sypiał niewiele. Sen był małą śmiercią."

Nie dane mi było zapoznać się z pierwszym tomem serii "Ptaszydło" i bardzo ubolewam z tego powodu, ponieważ nie mogę porównać obu powieści Bentowa. Po przeczytaniu "Lalkarki" jestem w stanie powiedzieć, że autor zyskał sobie kolejnego fana, który jak najszybciej musi przeczytać poprzednią książkę.

W trakcie lektury nie ma czasu na nudy. Ciągle dzieje się coś godnego uwagi, coś co przyprawi nas o wypieki na twarzy. Urywanie historii w momencie, gdy emocje sięgają zenitu, to sprawdzony sposób, jakim Bentow zyskuje sobie sympatię czytelników.

Chylę czołowa autorowi za niewiarygodną wyobraźnię. Z niektórymi wyjściami i sposobami tortur, spotkałem się po raz pierwszy. Każdy z nich wywołała we mnie przerażenie oraz obrzydzenie. Bardzo często zdarzało się, że musiałem odłożyć kryminał na bok i przetrawić daną informację, ponieważ jej brutalność docierała do mnie dopiero po dłuższej chwili.

Gorąco polecam każdemu przeczytanie tej pozycji. Niesamowicie wciągająca fabuła zapewni nam kilka ekscytujących chwil w te leniwe, letnie popołudnia.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena