Koszyk 0
Opis:
Kupa faktów to kolejna po Kupie wiedzy książka do czytania w toalecie! Pozwól sobie na odbycie edukacyjnej podróży. Niczym król nie wstając z „tronu” czytaj w świątyni dumania. Okupuj terytoria wiedzy. Bądź jak papier toaletowy: chłoń i rozwijaj się. Ta książka zastąpi stosy czasopism i książek w Twojej ubikacji. Podobno wystarczy aż na kilkadziesiąt długich posiedzeń!
 • Pascal
 • miękka
Mniej Więcej
 • Cary McNeal
 • 2014
 • 0
 • 312
 • 190
 • 135
 • 9788376422879
 • 9788376422879
 • ZBEYC

Recenzje czytelników

Lektura toaletowa

Ocena:
Autor:
Data:
Wizyty w toalecie są nieodzownym elementem naszego życia (tak, w ciągu życia spędzamy tam trzy lata) i nie da się z nich ot tak zrezygnować, ale nikt przecież nie zabrania nam urozmaicić sobie posiedzeń i wykorzystać tego czasu bardzo produktywnie. - tak jak robi to Umberto Eco i 75% społeczeństwa. Czytanie w toalecie staje się zjawiskiem coraz powszechniejszym, ale okazuje się, że znalezienie lektury idealnej na tę okoliczność nie jest wcale proste ... Kolorowe gazety nasycone wyczynami celebrytów mogą przyprawić o zawrót głowy i mdłości. Natomiast periodyki informacyjne mogą wywołać skoki ciśnienia. Powieści niestety są zbyt długie i zanim człowiek uruchomi wyobraźnię, wczuje się w klimat trzeba zbierać się do wyjścia. Lektura toaletowa powinna krótka, treściwa i tak skonstruowana, aby w każdej chwili można ją było rozpocząć jak i zakończyć.

Na przeciw naszym potrzebom wychodzi Cary Mc.Neal i jego książka „Kupa faktów”, która zgodnie z opisem okładkowym na zawsze odmieni egzystencję toaletową odbiorcy, pozwoli mu rozwinąć się niczym papier toaletowy i osiągnąć rozluźnienie na tronie. Brzmi trochę jak reklama środków przeczyszczających, ale pod koniec znajdujemy informacje uspokajającą, że działanie tej książki jest całkowicie bezpieczne i nieszkodliwe.

O czym w takim razie jest "Kupa faktów” ? O wszystkim, co przeciętny człowiek chciałby wiedzieć o świecie. To 1001 faktów i informacji o otaczającej nas rzeczywistości i dotyczących najważniejszych aspektów życia m.in.: pożywienia, człowieka, zdrowia, klimatu, obcych, duchów oraz epizodów z dziejów świata. To zbiór ciekawostek, które momentami szokują np: kwas żołądkowy jest tak silny, że potrafi rozpuścić żyletkę w niecały tydzień. Śmieszą – połowa Amerykanów jest przekonana, że prezydent ma prawo do zawieszenia Konstytucji bądź wprawiają w osłupienie swoją absurdalnością jak np: zakaz nawiązywania przez obywateli USA kontaktów z istotami pozaziemskimi. Autor oprócz zebrania informacji pokusił się o urozmaicenie publikacji o własne komentarze i spostrzeżenia, w których zawiera cięte riposty lub dowcipne pointy.

Publikacja McNeala niewątpliwie jest ciekawa i zawiera krótkie oraz treściwe wiadomości, pozwalające na poszerzenie horyzontów i przyswojenie wiedzy. Nie jest to jednak lektura naukowa, a większość zawartych w niej informacji szybko ulotni się z naszej pamięci. Niektóre na pewno przyniosą nam uświadomienie i zrobimy z nich użytek w codziennym życiu. Ale nie jest to książka, która pozwoli nam doznać olśnienia, poruszy nasze emocje, choć niewątpliwe zmusi do refleksji. Nie zapominajmy jednak, że jest to lektura toaletowa, a jej zadaniem jest umilenie nam czasu w toalecie. I w tej kwestii sprawdza się idealnie, ba nawet może być źródłem przyjemności dla wszystkich domowników, którzy posiedli sztukę czytania – bo różnorodność i przekrój podjętych w niej tematów sprawia, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Moim zdaniem „Kupa faktów” powinna być wyposażeniem każdej toalety.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena