Koszyk 0
Opis:
To Eamon, jako syn Wielkiego Archona, miał podejść do Prób, zdobyć tytuł Archona i w przyszłości zająć miejsce swojego ojca. Jednak gdy Eamon ginie podczas niebezpiecznej wspinaczki, Ewa, jego siostra, postanawia go zastąpić. Wbrew rodzinie i tradycjom rodu podejmuje decyzję, która może odmienić jej życie. Poszukiwanie reliktów, stanowiące część Prób, może doprowadzić ... do odkrycia tajemnic, które wywrócą cały jej świat do góry nogami. I tom trylogii. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Heather Terrell
  • 2015
  • 1
  • 256
  • 194
  • 123
  • 9788328015364
  • 9788328015364
  • ZCHCB

Recenzje czytelników

Relikt

Ocena:
Autor:
Data:
"Relikt" wpisuje się jako kolejna pozycja w modny ostatnio cykl powieści katastroficznych dla młodzieży, gdzie Próba jest miarą wartości człowieka. Podjęcie wyzwania i uczestnictwo w trudnych zadaniach stanowi niejako inicjację i przejście z fazy dzieciństwa do dorosłości. Niedawno czytałam z tej serii "Testy", które mnie zafascynowały, jednak "Relikt" nie zrobił już na mnie takiego wrażenia. Książka nie jest zła i na pewno znajdzie spore grono wielbicieli ... ale sam temat zaczyna być już mocno wyeksploatowany i dla mnie męczący. Oczekuję od takich książek oryginalności i zaskoczenia, a tego, niestety, tutaj nie znalazłam....
Powieść biegnie dość spokojnie, ciekawi, ale nie porywa. Jest napisana lekkim, przyjemnym językiem i czyta się ją dość szybko. Mam nadzieję, że moje córce bardziej przypadnie do gustu niż mnie.

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2015/03/relikt-heather-terrell.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Relikt. Księgi Ewy

Ocena:
Autor:
Data:
Brat bliźniak Ewy ginie w podejrzanym wypadku. Chłopak miał stanąć do Prób, lecz teraz Ewa postanowiła wypełnić to zadanie. Zwycięzca zostanie nowym Archonem, lecz aby to osiągnąć, Ewa musi wykazać się odwagą i siłą charakteru.

Książka jest porównywana do „Igrzysk Śmierci” i występują cechy wspólne, lecz ta książka jest czymś zupełnie innym, delikatniejszym, bez krwawych scen i niestety, „Relikt” wypada słabo względem „Igrzysk”. Nie przepadam za porównywaniem lektur ... gdyż czytelnik nieustannie powraca myślami do „Igrzysk”, co moim zdaniem jest niepotrzebne.

Ziemię obmyło Uzdrowienie i przeżyli wybrańcy. Przyszło im żyć w surowym, mroźnym klimacie. Społeczeństwo jest podzielone, każdy ma swoje zadania, oczywiści niektórzy stoją wyżej od innych. Ludzie żyją według Prawa, zachowują się odpowiednio i skromnie, każde niewłaściwe zachowanie jest karcone. Ewa pomimo porządnego wychowania często łamie zasady, które są absurdalne. Jej postępowanie chyba było największym atutem książki, ponieważ reszta nie do końca przypadła mi do gustu. Pozostali bohaterowie nie wzbudzili większego zainteresowania, a niektórzy byli wręcz mdli i nijacy.

Początek książki był ciężki. Z racji, że świat się różni od tego, który znamy, autorka starała się przekazać jak najwięcej informacji w początkowym stadium historii. Dużo objaśnień i pompatycznych przemów, które co prawda nakreśliły obowiązujące zwyczaje, lecz było to zwyczajnie nudne. Akcja książki rozgrywa się w przyszłości, lecz nie ma tu technologii, świat przypomina średniowiecze. Język również chwilami jest stylizowany i różni się od normalnego, dodało to całej historii klimatu.

Akcja jest powolna i nabiera tępa podczas Prób, lecz to po nich najwięcej się dzieję. Kandydaci poddani Próbom nie mogą rozmawiać między sobą, co niestety sporą część książki pozbawiło dialogów, które lubię. Ewa po odnalezieniu Reliktów, dostrzega tajemnice i zaczyna się zastanawiać nad tym, co jest prawdą a co kłamstwem. Druga część książki znacznie lepsza, jednak ostatecznie książka mnie nie zachwyciła.

„Relikt” jest lekturą niewymagającą. Słabo nakreślone postacie, z wyjątkiem Ewy i powolna akcja zniechęcają, lecz widać w tej książce potencjał, który mam nadzieję w następnej części rozbłyśnie. Jak na razie w książce urzeka tylko mroźny klimat oraz stopniowo budowane napięcie.
3-/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena