Koszyk 0
Opis:
Moje pierwsze cyfry i słowa… z dźwiękiem! Książki z panelem dźwiękowym dla młodszych dzieci do nauki pierwszych słów i cyfr. W każdej książce znajdują się 4 przyciski. Przyjazne i proste grafiki są dostosowane do wieku dziecka.
 • Wilga
 • twarda
Mniej Więcej
 • Praca zbiorowa
 • 2016
 • 10
 • 225
 • 220
 • *, 97883280-3111-1
 • 9788328031111
 • ZDATQ
 • 1-3 lata

Recenzje czytelników

Książka z dźwiękiem. Moje pierwsze słowa

Ocena:
Autor:
Data:
"Moje pierwsze słowa" to książeczka, która na swoich grubych kartonowych kartach zawiera obrazki prezentujące pojazdy (pociąg, samochód, rakietę, łódkę), zwierzęta (konia, krowę, owcę, świnię) oraz zabawki (bębenek, piłkę, książkę, lalkę). Na ostatniej rozkładówce maluchy znajdą scenkę zatytułowaną Herbatka u misia. Przy każdym z obrazków znajduje się pytanie, które rodzice mogą zadać dzieciom, nawiązujące do danej ilustracji, np. W co ubrana jest lalka ... gdzie mieszkają świnki czy dokąd chciałbyś polecieć rakietą. Dodatkowo na każdej z czterech rozkładówek przy jednym z obrazków znajduje się kółeczko w kolorze odpowiadającym kolorowi z panelu dźwiękowego, informujące który guzik wcisnąć aby usłyszeć odpowiednio odgłos jadącego pociągu, rżenie konia, grę na bębnie czy tykanie zegara.
Książeczka jest solidna i wytrzymała a ponadto bardzo kolorowa czym przyciąga uwagę najmłodszych. Egzemplarz zawiera piękne proste ilustracje o typowo dziecięcej tematyce, w żywych barwach. Ich proste kształty mają za zadanie przyciągnąć wzrok, wywołać uśmiech na twarzy i wzbudzić zainteresowanie malca otaczającym je światem. Dzieci, które znają już kilka słówek będą chętnie odpowiadać na zadawane przez rodziców pytania co upłynni ich wymowę, sprawi, że zaczną one analizować to co widzą i zachęci do dalszej nauki. Jeśli chodzi natomiast o panel dźwiękowy nie mogę mieć żadnych zastrzeżeń. Guziczki są duże dzięki czemu dzieciom łatwo je wdusić a same dźwięki nie są pojedynczymi odgłosami, trwają bowiem dość długo. Co prawda zaciekawiła mnie informacja o miejscu produkcji książeczek (made in China), ale po skrupulatnym obejrzeniu stwierdzam, że jest ona wykonana naprawdę solidnie, porządnie i bezpiecznie, tak, że bez obaw ;) Wszystko zasilane jest natomiast trzema maleńkimi bateriami AG10.

Mojej ponad rocznej córeczce taka książeczka interaktywna bardzo się spodobała. Lubię zabawki, które oprócz tego, że bawią dzieci, rozwijają też ich zdolności. Jako rodzic wstawiam jej więc najwyższą ocenę. Urzekły mnie czyste i niezbyt głośne dźwięki pochodzące z plastikowego panela dźwiękowego, prostota a zarazem wielofunkcyjność. Co ważne córka chętnie po nią sięga, ogląda kolorowe obrazki próbując wcisnąć kolejne guziczki. Polecam, naprawdę warto ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Pierwszy krok do nauki mówienia

Ocena:
Data:
Chyba każdy przyzna mi rację, że czytelnictwo i miłość do książek trzeba kształtować od najmłodszych lat, a najlepiej od samego urodzenia. Książki mogą nam bowiem ułatwić naukę, rozwinąć słownictwo i przede wszystkim sprawić przyjemność! Właśnie taką książkę - uczącą pierwszych słów - stworzyło Wydawnictwo Wilga, wzbogacając ją również o dźwiękowe przyciski.Przede wszystkim warto zauważyć, że książka jest pięknie i solidnie wydana ... Każda ze stron jest gruba i odporna na zabrudzenia (łatwo można wszystko zmyć ściereczką, nie niszcząc przy tym książki). Na każdej ze stron znajdują się dwa obrazki z dużym napisem (nazwą przedmiotu) oraz z pytaniem, które możemy zadać dziecku podczas przeglądania książki. Dzięki pytaniom dodatkowo rozwijamy słownictwo dziecka, ucząc go np. kształtów, czy nazw ubrań, a nawet zaczynając liczyć. Do każdego obrazka rodzic może sam stworzyć jakąś krótką historię, co rozwinie wyobraźnię. Książka umożliwia przy tym zabawę wszelkiego rodzaju onomatopejami - dzieci będą mogły udawać ciuchcię, owcę i pozostałe umieszczone w książce elementy. Nauka onomatopei jest pierwszym krokiem do rozwoju mowy, więc wspaniale, że właśnie takie wyrazy (umożliwiające zabawę dźwiękami), zostały umieszczone w Moich pierwszych słowach.


Jestem przekonana, że książka spodoba się każdemu maluchowi - jest kolorowa, a obrazki są wyraźne, dzięki czemu dziecko będzie mogło bez problemu skupić na nich uwagę. Przyciski, które wydają dźwięki są dla dzieci dodatkową atrakcją. Polecam ją dla maluchów nawet półrocznych - przeglądanie tej książeczki będzie dla nich wspaniałym ćwiczeniem koncentracji, a przy tym okazją do wspólnej zabawy i ćwiczenia małej motoryki (kartki są na tyle duże i grube, że dziecko może je samo przekładać).
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena