Koszyk 0
Opis:
 BÓG JEST OJCEM MIŁOSIERNYM, KTÓRY ZA DOBRO WYNAGRADZA, A GRZESZNIKA SZUKANaszym prawdziwym problemem jest niewiara w to, że Bóg kocha nas jako grzeszników. (…) Kiedy grzeszymy, nie tracimy godności syna i córki Boga. Dlaczego? Ponieważ w przeciwnym wypadku grzech musiałby mieć większą moc niż miłość i wierność Boga. (fragment)Dariusz Piórkowski - jezuita, pracował ... w Jezuickiej Służbie Uchodźcom (JRS) w Berlinie. Był duszpasterzem akademickim w Opolu. Publikuje w "Życiu Duchowym" i na portalu DEON.pl. Autor książek O duchowości z krwi i kości oraz Duchowa pielgrzymka do Lourdes. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • WAM
  • miękka
Mniej Więcej
  • Dariusz Piórkowski
  • 2016
  • 128
  • 194
  • 124
  • 97883277-1132-8
  • 9788327711328
  • ZD5VL

Recenzje czytelników

Książeczka o miłosierdziu

Ocena:
Autor:
Data:
Książeczka o miłosierdziu to praktyczne rozważania i ćwiczenia, na podstawie przedstawionych przypowieści, oraz rachunek sumienia. Podobała mi się bardzo sentencja zawarta na końcu książki, którą pragnę zacytować: „Bóg jest ojcem miłosiernym, który za dobro wynagradza, a grzesznika szuka”.
Z miłosierdziem Boga mamy większy kłopot, niż z Jego sprawiedliwością. Interpretując sobie miłosierdzie, traktujemy Boga jak pobłażliwego dziadziusia ... który na wszystko nam pozwala i nie widzi naszych wybryków. Często chowamy się przed Nim, za zasłoną samowystarczalności, lub zarzucamy Go ciągłymi pretensjami, że nie dał nam tego czy tamtego. Ciągle obrażamy się na Boga, bo wydaje się nam niesprawiedliwy. Papież Franciszek ogłosił ten rok, jako rok poświęcony miłosierdziu, w którym mówi: „Jesteśmy wezwani, aby utkwić wzrok w miłosierdziu byśmy sami stali się skutecznym znakiem działania Ojca, aby świadectwo wierzących stało się jeszcze mocniejsze i skuteczniejsze”. Chodzi m.in. o to żebyśmy spojrzeli na swoje codzienne życie przez pryzmat Słowa Bożego, a przez to byli bardziej miłosierni. Najpiękniejsze słowa Jezusa o Bogu szukającym i ratującym człowieka to przypowieści z Ewangelii Św. Łukasza: o zagubionej owcy, zawieruszonej drachmie i o dwóch pogubionych synach. I właśnie o tych przypowieściach jest ta książeczka. Interpretację przypowieści oraz przekaz dla czytelnika autor ujął bardzo prosto, a jednocześnie subtelnie, aby nie urazić czytelnika, lecz wciągnąć go w rozważania. Pod koniec książeczki zawarte są również medytacje o miłosierdziu i praktyczne ćwiczenia, tak aby czytelnik mógł swobodnie z nich korzystać, oraz przydatne rady w rachunku sumienia.
Książeczka w miękkiej oprawie, zawiera 124 strony, czyta się ja powoli i rozważa w sercu, więc zarezerwuj sobie drogi czytelniku godzinkę lub dwie i medytuj wraz z ks. Dariuszem który jest ekspertem naszych dusz.
Życzę owocnej lektury.
Moja ocena: 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena