Koszyk 0
Opis:
Triumfalny powrót Anne Rice do „Kronik wampirów”, uznany przez czytelników Goodreads najlepszym horrorem 2014 roku! Nieoczekiwany, porywający powrót Lestata… Wampiry mnożą się na potęgę. W wielu miejscach na świecie dochodzi do pożarów i masakr podobnych do tej z Królowej Potępionych… Stare wampiry, zbudzone ze snu, stają się posłuszne tajemniczemu Głosowi, któ ... ry nakazuje im wyeliminować wszystkich bezmyślnych wampirzych pobratymców – od Paryża i Bombaju, przez Hongkong i Kioto aż po San Francisco. W Nowym Jorku zbierają się najważniejsze postaci z „Kronik wampirów”. Louis de Pointe du Lac, Armand, Marius de Romanus czy David Talbot, wampir z sekretnej organizacji Talamaska. Nie może wśród nich zabraknąć pozornie nieobecnego bohatera, tułacza, oszałamiającego buntownika i wielkiej nadziei nieumarłych – wspaniałego księcia Lestata… Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Rebis
 • miękka
Mniej Więcej
 • Anne Rice
 • 2015
 • 1
 • 592
 • 198
 • 129
 • 978837818-750-9
 • 9788378187509
 • ZCVZU

Recenzje czytelników

Rewelacja

Ocena:
Autor:
Data:
Anne Rice ujęła mnie swoją twórczością po przeczytaniu dwóch tomów "Godzin Czarownic". "Kroniki Wampirów" nigdy wcześniej nie wpadły mi w ręce, zatem przypomnienie terminologii związanej z wampirami na początku książki, z pewnością było przydatne i pouczające :), tak, jak i nawiązania do poprzednich części, nie miałam zatem problemu z ogarnięciem tematu. "Książę Lestat" to historia o wampirach, przedstawiająca młodego ... jak na wampira Lestata oraz całą gamę starożytnych wampirów, tych od których się wszystko rozpoczęło, między innymi Maharet i Mekare, artysta Marius, matka Gabrielle ... Gdyby ktoś miał problem z zapamiętaniem sporej liczby wampirów, na końcu książki znajdzie ich opisy. Nigdy mnie nie pociągały filmy czy książki o wampirach, myślałam sobie, że to takie bajeczki, jak o zombie, czy krasnalach, czy ataku krwiożerczych pomidorów. Przy Anne Rice nie da się podejść w ten sposób do tematu, ona wciąga nas dogłębnie w swoją historię, zaczynamy nią żyć, jesteśmy tam wraz z bohaterami, stoimy tuż obok i obserwujemy ich. Niech Was nie zrazi fakt dość długiego "wstępu", to konieczne, to pozwoli lepiej zobrazować tę mroczną intrygę. Znajdziecie tu również nawiązanie do Talamaski. Nie, nie będę opisywać co znajdziecie w tej książce. Niech Wam wystarczy fakt, że jestem pod ogromnym wrażeniem i co tu dużo mówić/pisać, na pewno chcę więcej "Kronik Wampirów" :), a przechodząc po zmroku boczną uliczką, bacznie rozglądam się wokół, a nuż ktoś skusi się na moje ABRh- ;)

Dziękuję Wydawnictwu Rebis za udostępnienie książki.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Nowa era wampirów

Ocena:
Autor:
Data:
"Książę Lestat" to zwieńczenie cyklu, lecz zakończenie owej książki - stanowiące dla wampirów początek nowej ery - może oznaczać także początek nowej serii. Autorka postanowiła ostatecznie wyjaśnić różne kwestie związane z pochodzeniem i cechami krwiopijców. Wykorzystując rozważania bohaterów, serwuje celne komentarze na temat wpływu rozwoju cywilizacji oraz zalewu twórczości dedykowanej wampirom na sytuację tych ostatnich ... Prezentuje też ewolucję dzieci nocy jako istot potrzebujących wspólnoty, wskutek czego dorastają do swego rodzaju dorosłości - cywilizacyjnej rewolucji. Podobnie jak inne powieści, ta również zawiera wnikliwe obserwacje psychologiczne, a jej przekaz okazuje się dość prosty: każda myśląca istota potrzebuje stanowić część większej całości, potrzebuje miłości i znajomości swych korzeni, by czuć sens istnienia.
Pisarka, by podkreślić, że bohaterowie i bohaterki pochodzą z innych epok, zadbała, aby narracja miała staroświecki, egzaltowany, czasami pompatyczny charakter. Niestety, w pewnym momencie staje się ona uciążliwa i pretensjonalna. Zapewnienia o miłości padają tak często, że tracą moc i wartość, ponadto wzmianki o strojach i ich opisy, rzecz przecież ciekawa, zdają się pojawiać co chwila, czy trzeba, czy nie trzeba.To dość irytujące. Lecz mimo powyższych mankamentów to bardzo ciekawa pozycja - barwna, wciągająca i warto ją przeczytać.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena