Koszyk 0
Opis:
Szósta księga cyklu KRONIKI ŻELAZNEGO DRUIDA – serii o Atticusie O’Sullivanie, ostatnim druidzie i najśmieszniejszym, najbardziej zwariowanym i najbardziej zapadającym w pamięć bohaterze urban fantasy od czasów Harry’ego Dresdena! Jak na dwutysiącletniego druida Atticus O’Sullivan całkiem szybko biega. I dobrze się składa, bo musi uciekać przed dwiema boginiami łowów – Artemidą i Dianą, wspomaganymi przez Olimpijczyków. Umykając przed ich ostrzałem, Atticus ... Granuaile i wilczarz Oberon pędzą jak szaleni od Rumunii przez Polskę po Francję, by prosić o pomoc przyjaciela Tuatha Dé Danann. Cały ten radosny maraton panteonów psuje nordycki bóg Loki. Wystarczy przecież, że zabije w końcu tego uprzykrzonego druida, a będzie mógł rozpętać wreszcie swoją małą apokalipsę. Kevin Hearne urodził się w Arizonie. Uczy angielskiego, a kiedy nie sprawdza stosów prac domowych i nie pisze powieści, hoduje bazylię i maluje pejzaże z córką. Ponadto lubi robić piesze wycieczki, czytać komiksy i mieszkać sobie z rodziną w tycim, acz przytulnym domku. W cyklu KRONIKI ŻELAZNEGO DRUIDA dotychczas ukazały się: *Na psa urok *Raz wiedźmie śmierć * Między młotem a piorunem *Zbrodnia i Kojot *Kijem i mieczem. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Rebis
 • miękka
Mniej Więcej
 • Kevin Hearne
 • 2014
 • 1
 • 488
 • 203
 • 133
 • 978-83-7818-516-1
 • 9788378185161
 • ZBDFH

Recenzje czytelników

Kronika wykrakanej śmierci

Ocena:
Autor:
Data:
To jest fenomenalne uczucie, gdy sięgasz po kolejną część swojej ulubionej serii, w tym przypadku szóstą, i pierwsze co robi ona to cię rozśmiesza. Przeczytawszy już tyle części powinnam się przyzwyczaić, że Kevin Hearne nie lubi jak czytelnik się nudzi, nawet jeśli jest to dopiero pierwsza strona. Jednakże i tak przyjemnie się robi, gdy przekonujesz się po raz kolejny, że Hearne jest niesamowitym autorem.

Tak jak wspomniałam książka ,,Kronika wykrakanej śmierci" ... potrafi rozbawić i to nie tylko na pierwszej stronie, później również mamy wiele momentów, które potrafią rozśmieszyć. Jednak człowiek nie samą komedią żyje. Pojawia się tu wiele wątków akcji, bójek, ucieczek, co porywa czytelnika w wir wydarzeń. W książce dzieje się naprawdę dużo. Nie skończymy zapoznawać się z jedną przygodą, a tu już druga pojawia się na horyzoncie. Czytając tę książkę po prostu nie ma czasu na nudę.

,,Kronika wykrakanej śmierci" jest wspaniałą kontynuacją przygód o druidzie Atticusie. Autor co chwila dodaje nam nowe ciekawe wydarzenia, czy też bohaterów. Ucieczka, walki, bogowie, różnego rodzaju potworki i inne stworzenia, sprawiają, że książkę czyta się w pełnym zainteresowaniu. Gdy już się czytelnik wciągnie w historię nie spostrzeże się kiedy kończy już czytać książkę. Coś niesamowitego. A po zakończeniu nie da się nie odczuć, że pragnie się przeczytać kolejną część i poznać kolejne przygody. Mnie osobiście bardzo ciekawi poznanie bardziej nowej bohaterki.

Można by pomyśleć, że epilog oznacza koniec naszej historii, jednakże nie takie rzeczy z Domem Wydawniczym Rebis i tą książką. Po skończeniu czytaniu ,,Kroniki wykrakanej śmierci" mamy jedną, niesamowitą niespodziankę, mianowicie kolejną przygodę druida. I jak tu nie lubić tej książki?
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

POLECAM!

Ocena:
Autor:
Data:
"Kronika wykrakanej śmierci" jest już szóstą częścią cyklu o Druidzie Atticusie; nasz bohater ponownie stara się uniknąć zabicia z rąk bogów. Wiele serii w miarę przybywania tomów staje się coraz mniej ciekawa, jednakże to nie jest ten przypadek – każdy kolejny tom jest świetny i ten nie jest wyjątkiem. Wszystko mi się tu podobało – od szybkiej, wciągającej i pełnej zwrotów akcji, przez ciekawych, zabawnych i inteligentnych bohaterów, aż po świetne teksty Oberona ... mitologiczne inspiracje i ogólny obraz świata. "Kronika wykrakanej śmierci" jest nie tylko ciekawa (i zaskakująca!), ale też zabawna, o czym można się przekonać niemal na każdym kroku, a co ważne nie jest przy tym idiotyczna, ponieważ autor nie wypcha bohatera na siłę w absurdalne sytuacje, tylko po to, by wydobyć trochę humoru – tutaj owy humor powstaje dzięki świetnym dialogom. Dodatkowo na końcu tej książki znajduje się dość długie opowiadanie, którego akcja ma miejsce kilka lat wcześniej. Krótko mówiąc, warto przeczytać; polecam.
Czytajcie Druida! :)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena