Koszyk 0
Opis:
Królowa Zdrajców to triumfalne zwieńczenie "Trylogii Zdrajcy" zapoczątkowanej przez Misję Ambasadora i rozwiniętej w tomie pod tytułem Łotr. Wydarzenia w Sachace zmierzają do punktu kulminacyjnego, gdy Lorkin powraca po kilku miesiącach spędzonych wśród buntowników. Królowa Zdrajców powierza mu doniosłe zadanie wynegocjowania przymierza między jego ludem a Zdrajcami. Lorkin musi zostać budzącym postrach czarnym magiem ... aby móc okiełznać potęgę całkowicie nowego rodzaju mocy wykorzystywanej do tworzenia klejnotów. Wiedza ta może przynieść zmiany w Gildii Magów lub sprawić, że Lorkin na zawsze pozostanie wygnańcem. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Trudi Canavan
  • 2012
  • 1
  • 600
  • 200
  • 128
  • 978-83-62170-48-7
  • 9788362170487
  • ZAOBE

Recenzje czytelników

świetna!

Ocena:
Autor:
Data:
Czytam książki pani Trudi Canavan już od 4 lat i do tej pory przeczytałam jej 3 trylogie i nie zawiodłam się na żadnej! ;)
Na tą część, ostatnią część trylogii Zdrajcy nie mogłam się doczekać! Oczywiście jak tylko pojawiła się w księgarni to ją kupiłam i przeczytałam "jednym tchem". Zwieńczenie całej trylogii jest świetne. Książkę się czyta naprawę z wielkim zainteresowaniem i uśmiechem na ustach, chociaż są też smutne momenty ... Końcowa część jest naprawdę pięknym zakończeniem i nie potrafiłabym sobie wyobrazić czegoś lepszego. Polecam ją do przeczytania z całego serca każdemu kto lubi książki o fantastyce, magach i oczywiście magi. Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Koniec Kyralii

Ocena:
Data:
To już nasze ostatnie spotkanie z bohaterami Gildii magów. Trudi Canavan, królowa gatunku fantasy wykonała kawał dobrej pracy wydając tą siedmiotomową historie magów. Królowa zdrajców stała się zwieńczeniem wspaniałej historii.

Uwielbiając książki Trudi Canavan ciężko jest mi przyznać, że ta była tą najsłabszą ze wszystkich. Zabrakło mi wszystkiego, za co pokochałam te serie ... Kiedy przy Misji ambasadora narzekałam na chwilową nudę i zbyt wolną akcję to w Łotrze byłam zachwycona tempem akcji jak i nią samą. Natomiast Królowa zdrajców utraciła to wszystko. Akcja zamiast się rozkręcać traciła swój polot, a to co autorka zrobiła z bohaterami było po prostu straszne. Nie tego można by się spodziewać po finalnej części.
Najbardziej drażniącą mnie rzeczą było to co autorka postanowiła zrobić z postacią Cerego. Nie zasługiwał na taki koniec. W przypadku jego Canavan ani trochę się nie postarała. Zabiła całkowitą ciekawość, jaką budził. Kiedy nastał taki koniec słynnego już Ceryniego autorka zabiła również we mnie zainteresowanie książką.
Niestety nie tylko jego postać została „zepsuta”. Również młody Lorkin przeżył swój upadek. Przemiana jaka zaszła w jego osobie była drastyczna, a jakby tego było mało stała się zmianą na gorszę. Najbardziej rażącą rzeczą w jego zachowaniu był stosunek do matki. Śmiało mogę powiedzieć, iż był on po prostu okrutny.
Przyznam także, że jeśli chodzi o wątki miłosne to zostały one bardzo zaniedbane. Wręcz były upośledzone. Wydaje mi się, że kiedy postanawiamy wpleść taką sytuację w naszą historię powinniśmy jej poświęcić odrobinę więcej uwagi niż tylko po dwa zdania na wątek w sześciuset stronowej książce.

Samo zakończenie Królowej zdrajców było dość przewidywalne. Po tych wszystkich wydarzeniach można było się spokojnie spodziewać, że tak to wszystko się zakończy. Jednak słowo przewidywalny nie jest tu przeze mnie użyty w dobrym znaczeniu. Po poprzednich częściach oczekiwałam czegoś lepszego. Można było wycisnąć z królowej coś więcej. Wielka szkoda, że niestety tak się nie stało.

Książka oprócz wad posiada także zalety. Przede wszystkim jest nią cała historia. Ponieważ bez wątpienia była ciekawa i mimo tych wszystkich minusów pozostała taką. Trzymała w napięciu do ostatnich chwil, a finalna bitwa wniosła wiele „życia”.

Również i w tej książce znalazły się moje ulubione mapy. Tym razem jednak jest ich już trzy.
• Kyralia
• Sachaka
• Kyrliańska Gildia Magów

Trylogia Zdrajcy na pewno nie dorównuje Gildii magów. Co do tego nie ma wątpliwości. Drugiej takiej na pewno nie będzie jeszcze długo, ale warto sięgnąć i po Zdrajców, aby poznać dalsze losy naszych bohaterów.

Pozdrawiam,
A.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena