Koszyk 0
Opis:
Czytamy bez mamy. Poziom 2 Porywająca historia dwóch braci, którym książki służą do wszystkiego, tylko nie do czytania. Układają z nich tunele, konstruują forty i mury obronne, budują wieże. Pewnego razu podczas zabawy z jednej książek wychodzi Skrzat Literka i nagle - kiedy chłopcy chcą się z nim zaprzyjaźnić - okazuje się , ze nieczytane wiąże się z poważnymi problemami... Nowy przyjaciel wprowadza Stasia i Kacpra w świat wyobraźni i pokazuje, jakie skarby kryją się za zwykłymi literkami.
 • Debit
 • miękka
Mniej Więcej
 • Magdalena Zarębska
 • 2014
 • 0
 • 76
 • 206
 • 140
 • 9788371679988
 • 9788371679988
 • ZCAX3
 • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Kraina Nieczytania

Ocena:
Autor:
Data:
Niestety "Kraina Nieczytania" nie przypadła mi do gustu. Myślę, że jest to historia wyjątkowo nudna i nijaka, która najprawdopodobniej nie zainteresuje zbyt wielu dzieci. Pomysł na książkę o dzieciach, które nie lubią czytać jest naprawdę ciekawy, ale nużąca narracja nie pozwala śledzić tej historii z zapartym tchem. Nie spodobały mi się również ilustracje, które moim zdaniem za bardzo przypominają scenerię z gry komputerowej i raczej nie ubogacają wyobraźni dziecka ...

Po lekturze tej książki nie pozostało we mnie żadne wrażenie, dlatego zdecydowałam się ją ocenić 5/10. Myślę, że ani nie ma w tej historii czegoś, co zasługiwałoby na zdecydowaną pochwałę, ani czegoś, co byłoby powodem do przesadnej krytyki.

To historia dla dzieci, jedna z wielu, nie wyróżniająca się niczym specjalnym.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Ciekawa pozycja dla młodego czytelnika.

Ocena:
Autor:
Data:
Kraina Nieczytania, to książka dla nieco starszego dziecka, które już samodzielnie czyta. Czcionka i odstępy między wierszami są nieco mniejsze niż w książkach z poziomu pierwszego. Książka jest też nieco dłuższa i przedstawia bardziej rozbudowaną historię dwóch braci - Stasia i Kacpra.
Bracia uwielbiają bawić się zabawkami w swoim pokoju i oglądać bajki w telewizji, za to nie cierpią wręcz książek. Przydają im się one na przykład jako tunele dla pociągów ... elementy do konstrukcji fortów czy murów obronnych. Każdy dzień mija im identycznie. Rano idą do szkoły i przedszkola, a popołudniu bawią się w swoim pokoju. Pewnego dnia podczas zabawy na jednym z samochodzików pojawia się nietypowy gość.
Skrzat Literka przybywa do Stasia i Kacpra aby nauczyć ich czytać i pokazać im jak wspaniałą zabawą jest czytanie książek. Czy Skrzatowi uda się przekonać chłopców do nauki czytania? Czy bracia pokochają książki i poproszą rodziców aby im je czytali? Przeczytajcie sami.
Pełna recenzja na www.kiedymamaniespi.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena