Koszyk 0
Opis:
W kilku miejscach na świecie dochodzi do spektakularnych zamachów: w Bostonie od kuli snajpera ginie prezes dużego koncernu farmaceutycznego, w Dijon zostaje zastrzelony podpułkownik Legii Cudzoziemskiej, a w Londynie major chińskiego wywiadu zostaje otruty radioaktywnym polonem. Czy wszystkie te wydarzenia mogą mieć jakikolwiek związek ze spokojnym życiem, jakie prowadzi w Warszawie młoda pisarka Anna? Być może tak właśnie jest, ale kobieta zupełnie nie zdaje sobie z tego sprawy ... Tymczasem każdy jej krok śledzony jest przez byłego policjanta. Został on wynajęty przez tajemniczego mężczyznę, który ukrywa się pod pseudonimem Iron. Prywatny detektyw bardzo szybko dochodzi do wniosku, że życie Anny oraz jej męża biznesmena nie należy do szczególnie fascynujących. Wkrótce okazuje się jednak, że były tajniak bardzo się pomylił. Zwiodły go śmiertelnie niebezpieczne pozory... Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Marek Żelkowski
  • 2014
  • 1
  • 224
  • 208
  • 135
  • 978-83-7835-320-1
  • 9788378353201
  • ZBGCS

Recenzje czytelników

Uśmiech!

Ocena:
Autor:
Data:
W kilku miejscach na świecie dochodzi do spektakularnych zamachów. Czy wszystkie te wydarzenia mogą mieć jakikolwiek związek ze spokojnym życiem, jakie prowadzi w Warszawie młoda pisarka Anna? Każdy jej krok śledzony jest przez byłego policjanta, wynajętego przez tajemniczego mężczyznę, który ukrywa się pod pseudonimem „Iron”. Prywatny detektyw początkowo dochodzi do wniosku, że życie Anny oraz jej męża biznesmena nie należy do szczególnie fascynujących. Wkrótce okazuje się jednak ... że były tajniak bardzo się pomylił. Zwiodły go śmiertelnie niebezpieczne pozory...

Ta gra pozorów niezmiernie przypadła mi do gustu. Niewiarygodne, ile tajemnic może kryć w sobie zwykły człowiek. Kolejne odkrywanie mrocznych i bardzo zaskakujących faktów jest procesem dokładnie zaplanowanym przez autora. Przy takiej wartkości akcji, jaką dostajemy w Kocie z Cheshire, oderwanie się od pozycji jest rzeczą niemal niemożliwą. Wszystkie grzeszki z przeszłości stopniowo powracają, a nam dane jest przekonać się, że ich bagatelizowanie przynosi coraz to większe szkody.

Cóż, mogę jedynie uchylić czoła autorowi za napisanie tak dobrej powieści sensacyjnej. Z początku głowiłem się co wiąże nudną pisarkę Annę, a byłego policjanta, którego zadaniem jest śledzenie kobiety. Nie ma się do czego przyczepić, bo Anny jeszcze nie znamy tak samo, jak jej prześladowcę. Dlatego nieźle namęczyłem się z połączeniem tych dwóch osobowości. I co wywnioskowałem? Że nie mam pojęcia, jak powiązać te dwie osobowości.

Wracając do wykreowanych bohaterów, nie sposób jest im narzucić jakiekolwiek niedociągnięcie w procesie ich stwarzania. Postaci są niesamowicie wyraziste i dokładnie nakreślone, wnosząc tym samym do powieści wiele realistyczności. Samo wplątanie w to wszystko Kota z Cheshire jest pomysłem świetnym i świetnie wykorzystanym. Zastanawiam się tylko, czy VO 3 naprawdę potrafi zmienić tak wiele w zachowaniu człowieka.

Autor tak bardzo gmatwa i zapętla akcję, że nawet "Fachowy" pożeracz kryminałów ma wielki problem z rozgryzieniem zagadki. Trzeba nam wszakże wiedzieć, iż intryga plątana jest z taką gęstością, że ciężko cokolwiek odkryć przed wyjawieniem ciekawych faktów przez autora. Finał oraz epilog są tak zaskakujące, że musiałem odłożyć powieść na bok i powiedzieć sobie samemu "Wow, to było dobre".

Podsumowując, Kot z Cheshire jest świetnie napisaną książką, która dzięki swojej objętości i ciekawemu stylowi autora, pochłoniemy raz, dwa! Ja, w trakcie lektury bawiłem się świetnie i mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości uda mi się zapoznać z innymi dziełami tego autora.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena