Koszyk 0
Opis:
Mroczny sekret odkryty! W końcu dowiecie się, co tak naprawdę przeraża Karolka, jaki film nakręcił o swojej rodzinie i dlaczego jego  mama bardzo nie lubi dnia matki. Poznacie też ulubionych władców Karolka i jego kolekcję brutalnych robali. Uwaga, wszystkie larwy z drogi!  Zupełnie nowe opowiadania o Koszmarnym Karolku.
 • Znak
 • twarda
Mniej Więcej
 • Francesca Simon
 • 2016
 • 1
 • 416
 • 216
 • 156
 • *, 97883240-3929-6
 • 9788324039296
 • ZD5IH
 • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

"Mroczny" Karolek:)

Ocena:
Autor:
Data:
Koszmarny Karolek - jak już zapewne wiemy - to główny bohater opowiadań. Uważany jest za najkoszmarniejszego dzieciaka na świecie. Uwielbia denerwować, płatać figle i przyprawiać o mocne bicie serca wszystkich dookoła. Jego ulubioną ofiarą jest Damianek - młodszy brat. Generalnie robi wszystko, co jest przeciwieństwem bycia grzecznym i kulturalnym.
W niniejszym zbiorze mamy cztery opowieści. Każda z nich natomiast ma swoje rozdziały. Całość jest napisana pod tłem mrocznych zjaw ... tajemniczych zagadek i większych, bądź mniejszych koszmarków:)
Samą treść czyta się bardzo szybko ze względu na wielkie literki i dużą ilość obrazków. To powinno zachęcić dzieciaki do samodzielnego czytania.
Ilustracje, jak już pisałam, są prześmieszne i bardzo dobrze odzwierciedlają charakter treści.
Zbiór ten nie jest tylko - jak zauważymy podczas czytania - zbiorem samych przygód Karolka Koszmarnego. Są tu bowiem - dokładnie dwie - części zawierające, nazwijmy to , wiadomości encyklopedyczne:) Chodzi mi tutaj mianowicie o Koszmarnego Karolka i wszechwładnych władców oraz o Koszmarnego Karolka i brutalne robale. Są to oczywiście informacje przekazane w dość nietypowy, bo bardzo zabawny sposób. Przykład:

Król Haiti Henri Christophe (1811 - 1820) postanowił sprawdzić lojalność swoich straży, rozkazując im maszerować prosto w przepaść. Jeśli byli posłuszni, spadali i umierali. Jeśli odmówili, Henri skazywał ich na tortury i stracenie - str. 161. Jak żywcem wyjęte z "kroniki absurdu":)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dobry wybór

Ocena:
Autor:
Data:
Nigdy nie przypuszczałam, że będę polecać książkę dla dzieci! Właśnie to robię :) świetna książka o przygodach małego Karolka, który potrafi płatać figle.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena