Koszyk 0
Opis:
JAMES FORRESTER TO PSEUDONIM HISTORYKA, DOKTORA IANA MORTIMERA, AUTORA PRZEWODNIKA PO ŚREDNIOWIECZNEJ ANGLII DLA PODRÓŻNIKÓW W CZASIE, KTÓRY ZNALAZŁ SIĘ W PIERWSZEJ DZIESIĄTCE BESTSELLERÓW „SUNDAY TIMESA”, A JEGO EKRANIZACJA JEST JEDNĄ Z NAJWIĘKSZYCH PRODUKCJI SERIALOWYCH KANAŁU BBC 2 Z domu Wielkiego Herolda Clarenceux zostaje skradziony przechowywany w ścisłej tajemnicy akt małżeń ... stwa Anny Boleyn z Henrym Percym. Clarenceux podejrzewa o kradzież kobietę, która pomagała mu go odnaleźć, Rebeccę Machyn.  Wyrusza na poszukiwanie Rebecki i dokumentu, lecz jego poszukiwania zostają przerwane przez legendarnego pirata, Rawa Carewa. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • James Forrester
  • 2015
  • 1
  • 464
  • 205
  • 144
  • 9788378855675
  • 9788378855675
  • ZCGFI

Recenzje czytelników

Polecam.

Ocena:
Autor:
Data:
Krótko podsumowując- bardzo dobrze napisana książka. Do największych plusów Korzeni zdrady należą: niesamowite tempo akcji, jej błyskawiczne i częste zwroty oraz bardzo wierne i drobiazgowe oddanie szczegółów historycznych.
Lektura książki to nie tylko trzymająca w napięciu przygoda, ale także niebanalna podróż wstecz przez chyba jedną z najbardziej lubianych epok, okres burzliwych rządów Tudorów. Choć przygody bohaterów są fikcyjne ... to jednak autor niezwykle umiejętnie umiejscawia je na tle epoki, wplata przy tym w treść wiele autentycznych postaci. Wierne oddanie realiów społecznych i historycznych urzekło mnie. Nic dziwnego, że to ono jest największym atutem książki. Wszak jej autor, James Forrester to historyk. Właściwie nazywa się on dr Ian JF Mortimer, James Forrester to jego pseudonim.
Korzenie zdrady to doskonała lektura na kilka godzin. Czas przy niej płynie błyskawicznie. A podróż w czasie do elżbietańskiej, pełnej intryg i niebezpieczeństw Anglii jest wspaniałą przygodą.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena