Koszyk 0
Opis:
- epicka opowieść o wielkiej miłości oparta na historii Tristana i Izoldy - intrygujący triller o uczuciu, bliskości i śmierci - dziewiętnastowieczne Niemcy, świat opery i wielkich dzieł muzyki klasycznej Słynny tenor Ludwig Schmitt od najmłodszych lat posiada niezwykły dar: rozkłada dźwięki na części pierwsze, dociera do ich esencji i przechowuje je w umyśle. Wśród wszystkich gromadzonych dźwięków brakuje jednak tego jedynego, najważniejszego: dźwięku muzyki miłości. Wyrzucony ze szkoły ... zaczyna studia w konserwatorium w Monachium i zostaje najsławniejszym tenorem Niemiec. Odkrywa jednak kolejną, straszną, prawdę o sobie: podczas aktów miłosnych kolejne jego kochanki umierają z niewyjaśnionych przyczyn. Ludwig rozpaczliwie poszukuje przyczyny swojego przekleństwa, zwraca się do lekarza, do księdza, do wróżki, by w końcu odkryć, że jest "dziedzicem Tristana"... Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Muza
 • miękka
Mniej Więcej
 • Fernando Trias de Bes
 • 2009
 • 1
 • 288
 • 205
 • 145
 • 978-83-7495-631-4
 • 9788374956314
 • W9372

Recenzje czytelników

Romas i horror w jednym

Ocena:
Autor:
Data:
Już po kilku stronach można zauważyć, że książka niesamowicie nawiązuje do "Pachnidła". Fabuła jest bardzo podobna, chociaż w powieści wiele się dzieje. Początek nie jest ciekawy, ale kiedy rozkręca się, książka na prawdę wciąga.
Bohater z małego chłopca o niezwykłym słuchu i talencie muzycznym poszukującym swojej drogi, samego siebie staje się mordercą, chociaż pragnie tylko zaspokoić jedną potrzebę: potrzebę miłości. W międzyczasie zmieniają się narratorzy ... a akcje przelata wiele wydarzeń: tragicznych, wątki miłosne, opis Niemiec XIX wieku i niezwykła potrzeba wyzwolenia się spod "klątwy Tristana", szukając pomocy u księdza i wróżki.
W powieści zauważamy wątki młodego tenora i jego kochanek, historia zakonnika oraz listy Wagnera. Autor stworzył ciekawą fabułę i obsadził w niej bohatera, którego tragiczny finał jest pewien, wiadomo, ze nie ma dla niego ratunku. Mimo to pragnie się czytać do końca.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena