Koszyk 0
Opis:
Składam słowa, pierwszy poziom serii Czytam sobie, to wspaniały początek nauki czytania. Proste, acz zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami i przy użyciu 23 podstawowych głosek. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia głoskowania. Wysokiej klasy kolorowe ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.
 • Egmont
 • miękka
Mniej Więcej
 • Zofia Stanecka
 • 2013
 • 1
 • 32
 • 185
 • 145
 • 97883-237-60450
 • 9788323760450
 • ZAX3P
 • 4-6 lat

Recenzje czytelników

Czytam sobie trolla

Ocena:
Autor:
Data:
Trzy, dwa, jeden, START… Zaczynamy naukę czytania!

Wydawnictwo Egmont jakiś czas temu wpadło na świetny pomysł, aby wzbogacić swoją ofertę skierowaną do najmłodszych, w książeczki wspierające naukę czytania. Program patronuje Biblioteka Narodowa i jest on zgodny z zaleceniami metodyków.
Czytam sobie jest trzystopniowym programem wspierającym naukę czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat.

Poziom 1 SKŁADAM SŁOWA, to książeczki, w których tekst nie przekracza 150-200 wyrazów ... a zdania są bardzo krótkie. Dodatkowo znajdują się w nich ćwiczenia z głoskowania (23 podstawowe głoski)
Poziom 2 SKŁADAM ZDANIA, to propozycja dla dzieci, które pierwsze zmagania z czytaniem mają już za sobą. Książeczki zawierają dłuższe, bardziej rozbudowane zdania (800-900 słów) z elementami dialogu. Do tekstu użyto również dwudziestu trzech głosek, ale wzbogacono tekst o „h”. Na poziomie drugim dzieci ćwiczą również sylabizowanie.
Poziom 3 POŁYKAM STRONY, to już wyższa szkoła jazdy. Do budowy tekstu użyto wszystkich głosek, tekst składa się z 2500-2800 wyrazów. Zdania są dłuższe i bardziej złożone. Dodatkowo książeczki z tego poziomu zostały wzbogacone w alfabetyczny słowniczek trudnych wyrazów.

Wszystkie książeczki z serii zostały stworzone z myślą o tym, żeby wzbudzić w dziecku ciekawość i chęć do nauki czytania. Bajeczne ilustracje, mądre i zabawne teksty znanych polskich autorów (Zofia Stanecka, Grzegorz Kasdepke, Wojciech Widłak, Joanna Olech, Rafał Witek, Ewa Nowak), duża czcionka oraz naklejki-nagrody umieszczone na końcu książeczek przyciągną każdego malucha.

W nasze ręce trafiła książeczka z poziomu pierwszego Koc trolla Alojzego, autorstwa Zofii Staneckiej (znana przede wszystkim z bestsellerowej serii książeczek o Basi). Już z okładki uśmiecha się wesoły troll z bosymi nóżkami, a na jego głowie panoszy się mały kotek. Alojzy bardzo lubi dostawać prezenty. Dziś rozpakowuje paczkę od kuzyna. Znajdzie w niej coś mięciutkiego i cieplutkiego. Niespodzianka jednak kryje w sobie również tajemniczego przybysza. Jesteście ciekawi? Zajrzyjcie do książeczki…

Sięgając po ten tytuł miałam nadzieję, że będzie zawierał tekst nieco ambitniejszy niż Ala ma kota. Wiem, że małe dzieci właśnie tak od lat uczą się czytać, ale czy muszą to robić w tak nudny sposób? Nie zawiodłam się. Wydawnictwo obiecuje wciągające historie i tak jest w rzeczywistości. Nawet na pierwszym poziomie!

Autorką przezabawnych ilustracji jest Jona Jung, laureatka wielu nagród i wyróżnień. To właśnie ona postanowiła zmienić stereotypowe myślenie o trollach i stworzyła wzbudzającego sympatię Alojzego. Na sam jego widok mojemu synkowi śmieje się buzia i każe sobie „cytać tlora”. Ilustracje są ogromne i kolorowe (nie krzykliwe). Podoba mi się, że tekst został od nich oddzielony wyraźną kreską. Tam, gdzie są literki jest tylko białe tło, które pozwala dziecku skupić się na nauce czytania. Na każdej stronie znajdują się ćwiczenia z głoskowania, co niezmiernie przypadło do gustu Tymkowi. Moje dziecko od małego fascynuje się literkami i od dawna zna prawie cały alfabet, takie ćwiczenia tylko przybliżają go coraz bardziej do celu, jakim jest samodzielne czytanie.
Na odwrocie przedniej okładki znajdują się trzy zadania do wykonania po skończonej lekturze, które utrwalają zdobytą wiedzę, uczą dziecko opowiadać własnymi słowami przeczytaną historię i pobudzają wyobraźnię.

Nagrodą za wysiłek i trud malucha są naklejki – medale umieszczone z tyłu książeczki (jestem super, czytam sobie, po nitce do kłębka) oraz dyplom sukcesu, które jeszcze bardziej motywują do pracy.

Uważam, że to wspaniałe, że wydawnictwa wychodzą naprzeciw dzieciom i rodzicom, wspomagając naukę czytania. W dobie, kiedy ludzie czytają coraz mniej, potrzeba takich akcji jak najwięcej.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Koc trolla Alojzego

Ocena:
Autor:
Data:
Koc trolla Alojzego to książka Zofii Staneckiej, autorki wielu bajek oraz książeczek o sympatycznej małej Basi. Książka ukazała się w serii czytam sobie i skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym, poznających dopiero literki i próbujących budować z nich pierwsze słowa.
Lektura opowiada króciutką historyjkę trolla Alojzego, który w prezencie od kuzyna otrzymuje uroczy i cieplutki kocyk, ogromnie przypadający mu do gustu.
Opowiadanie jest dla dziecka tym bardziej ciekawe ... że szczegółowo każdą jego scenkę obrazują barwne ilustracje. Tekst jest bardzo króciutki, na każdej stronie znajduje się bowiem zaledwie jedna linijka napisana sporych rozmiarów czcionką. Usytuowana jest ona na dole strony, dlatego malec śledząc paluszkiem literki może podziwiać jednocześnie ilustracje nad nią. Poza tym w niewielkich ramkach dziecko znajdzie też głoskowane wyrazy umożliwiające ćwiczenie czytania.
Mnie jako rodzica niespełna sześcioletniej dziewczynki książeczka bardzo zainteresowała. Jest ciekawie wydana, a co najważniejsze pomaga dziecku w opanowaniu trudnej sztuki czytania. Razem z córką zakasałyśmy więc rękawy i ćwiczymy, bo ćwiczenie przecież czyni mistrza ;)
Córce spodobały się kolorowe ilustracje i poniekąd to one są dla niej zachętą do nauki. Polecam tę książkę wszystkim maluchom, które zaledwie raczkują dopiero w bezkresnym świecie literatury, z pewnością ćwiczenie z tym właśnie egzemplarzem będzie dla nich wspaniałą przygodą i zaowocuje w przyszłości ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena