Koszyk 0
Opis:
Wzruszająca i doskonale napisana historia kilku pokoleń niezwykłych kobiet. W Czerwonych Bagnach od zawsze mieszkały kobiety. Mężczyźni pojawiali się tu na krótko i zaraz odchodzili. Na zawsze. Klątwa czy przypadek? Julianna, Amelia, Rozalia, Anastazja - kolejne pokolenia nauczyły się walczyć samotnie z przeciwnościami losu, który nie szczędził im tragicznych doświadczeń. To miejsce było ich azylem, dawało siłę i poczucie bezpieczeństwa. Minęło sto lat. Do Czerwonych Bagien przyjeżdża Kornelia ... najmłodsza z rodu samotnic, by dojść do siebie po niedawnych ciężkich przejściach. Ona też urodziła córeczkę i także wychowuje ją sama. Zbliża się dzień setnych urodzin prababki Rozy. Dla Kornelii będzie to nowy początek... Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Grażyna Jeromin-Gałuszka
  • 2011
  • 286
  • 195
  • 125
  • 978-83-7648-961-2
  • 9788376489612
  • ZALAX

Recenzje czytelników

Tajemnicza

Ocena:
Autor:
Data:
Książka inna niż wszystkie. Dosyć dziwna historia rodu w którym pozostają tylko kobiety. Mężczyźni albo odchodzą albo umierają...
Czy uda się odkręcić ta złą passę, czy najmłodsza z nich ma szansę na prawdziwa miłość bez łez i cierpienia, czy kolejnym dzieckiem w rodzinie dalej będzie dziewczynka?
Zachęcam do lektury opowiadającej o kobiecej sile i wytrwałości, o historii rodu, która sprawia ze potrafią samodzielnie iść przez życie i skutecznie stawiać opór jego przeciwnością.
Czy ta recenzja była przydatna?

Przepiękna i wzruszająca saga o czterech pokoleniach silnych kobiet

Ocena:
Autor:
Data:
„Kobiety z Czerwonych Bagien” autorstwa Grażyny Jeromin-Gałuszko to jedna z piękniejszych książek, którą miałam ostatnimi czasy przyjemność przeczytać. Chociaż z drugiej strony, czytaniem jest trudno to nazwać, bowiem ja pochłaniałam stronę za stroną do bardzo późnych godziny nocnych a właściwie to czerwone bagna pochłaniały mnie.
Jest to przepiękna i wzruszająca saga o czterech pokoleniach silnych kobiet, które tylko na krótko goszczą mężczyzn w swoim życiu ... Obecność ich jest chwilowa ale często brzemienna w skutkach, bowiem wszystkie Panie tego rodu posiadają pewną dziedziczną skłonność. Otóż gdy spotykają na swojej drodze tego jedynego to momentalnie tracą rozsądek i władzę w nogach. Jak to pięknie ujęła Amelia, jedna z nestorek rodu: „ …każda musi w końcu trafić na swojego antychrysta...” i potem walczyć z przeciwnościami losu, których niestety życie im nie oszczędza. Natomiast Czerwone Bagna to nie tylko posiadłość rodzinna w której historia przeplata się z codziennością, ale przede wszystkim miejsce gdzie każda z nich może odzyskać siłę i spokój.
Mogłabym jeszcze tak długo opisywać zalety tej ksiązki ale sama nie lubię czytać długich komentarzy, a ponad to doskonale zdaję sobie sprawę że po prostu ubóstwiam sagi i mogę być mało wiarygodna w ich ocenie. Podobały mi się dokładnie wszystkie, które do tej pory przeczytałam, no i oczywiście „Kobiety z Czerwonych Bagien” nie pozostają wyjątkiem na mojej liście.
Polecam zatem tę książkę wszystkim, ponieważ panie mogą przekonać się że drzemie w nas siła, a panowie znajdą kilka „drogowskazów”. Proponuję jednak nie zasiadać do niej bez paczki chusteczek, bowiem saga ta nie tylko bawi ale i wzrusza a łzy mogą popłynąć z obu powodów jak u mnie. Polecam gorąco!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena