Koszyk 0
Opis:
Dlaczego w Londynie giną japońskie dzieła sztuki? Jakie tajemnice ukrywa statek widmo? Kim jest starzec sączący kufel grogu w zadymionej tawernie? I co ma wspólnego z piratem Blackiem Willem? Czy ostatni ronin zdoła ocalić cudowny wachlarz? I czy klątwa złotego smoka dosięgnie każdego, kto odnajdzie skarb? A co jeśli Natoka Matsuzawa nie jest przyjacielem, za jakiego uważa go Bartek? Kraj Kwitnącej Wiśni i japońskie baśnie, które stają się prawdą, okrutni wojownicy ninja i tajemniczy ronin ... a w tle nieustraszeni piraci. To tylko część przygód, jakie tym razem czekają na Ostrowskich i Gardnerów. Wszystko bowiem dzieje się w zawrotnym tempie, a stawka jest bardzo wysoka! Tym razem gra toczy się o... nieśmiertelność! Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Agnieszka Stelmaszyk
  • 2012
  • 0
  • 280
  • 210
  • 150
  • *, 97883-265-03948
  • 9788326503948
  • ZAL0D
  • 10-13 lat

Recenzje czytelników

Świetna :)

Ocena:
Jest to rewelacyjne opowiadanie w którym przeczytamy o okrutnych ninja, samurajach, japońskiej mafii, a nawet pirackich legendach i skarbach... Wszystko to jest bardzo interesujące i mimo, że to książka dla młodzieży, czytałam ją z ogromną przyjemnością. Jestem pewna, ze zainteresuje ona nie tylko nastolatków, ale również nie jednego dorosłego :)
Znajdziemy w niej wiele opisów i ciekawostek. Fajnym dopełnieniem książki są ilustracje ... dzięki nim czytanie poszło mi bardzo szybko :)

Cała seria bardzo mi się spodobała i nie mogę doczekać się kolejnej części, która ukaże się już wkrótce. No cóż, może ja po prostu zaczynam "dziecinnieć" ;)

Co prawda Nikodem ma na te książki jeszcze parę lat, ale już teraz stoją sobie one na jednej z naszych książkowych półek i czekają :) Jestem przekonana, że w przyszłości spodobają się one mojemu dziecku równie mocno jak mi :)

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

***

Ocena:
Autor:
Data:
Kolejny, czwarty już tom Kronik Archeo przenosi nas wprost z krzyżackiego zamku w bardziej egzotyczne rejony - do Kraju Kwitnącej Wiśni.
Tym razem uwagę rezolutnego rodzeństwa Gardnerów: Mary Jane, Jima i Martina oraz Ani i Bartka Ostrowskich przykuwa sprawa zuchwałego rabunku w londyńskim domu aukcyjnym Christie's oraz British Museum, skąd zamaskowani wojownicy ninja wynoszą kolekcję japońskich malowideł. Młodzi bohaterowie odkrywają ... że na skradzionych dziełach sztuki znajduje się pewien osobliwy wachlarz ozdobiony podobizną złotego smoka. Wkrótce ma miejsce seria tajemniczych zdarzeń, pozornie ze sobą niezwiązanych: Ania odkrywa na strychu starą księgę japońskich baśni, a w nich opowieść o wachlarzu młodości, który kojarzy jej się z przedmiotem uwiecznionym na skradzionych malowidłach; do domu dziadka młodych Gardnerów włamują się wojownicy ninja w poszukiwaniu kupionego na targu staroci astrolabium, zaś opiekunka Ostrowskich, panna Ofelia oraz detektyw Scotland Yardu prowadzący śledztwo w sprawie tajemniczych kradzieży, Gordon Archer, otrzymują anonimy, których nadawca każe ostrzec Gardnerów przed grożącym im niebezpieczeństwem. Wydaje się jednak, że na wszelkie ostrzeżenia jest już za późno, bowiem rodzina Gardnerów znika bez śladu... Ostrowscy podejrzewają, że w ich zniknięcie zamieszany jest sekretny zleceniodawca wojowników ninja, szef japońskiej mafii, a także awanturnik i poszukiwacz skarbów Jack Fox oraz jego wspólniczka Aurora; wszystkim im zależy na przejęciu legendarnego artefaktu - wachlarza młodości. Ania i Bartek wraz z rodzicami i opiekunką wyruszają do japońskiej stolicy śladem zaginionych przyjaciół.

Do każdej kolejnej części Kronik Archeo podchodzę z rezerwą i delikatną obawą, czy dorówna poziomem poprzednim tomom - i raz za razem, z ogromną ulgą stwierdzam, że moje obawy były bezpodstawne. Nie wiem,w jaki sposób autorce udaje się ta niełatwa przecież sztuka, ale wszystkie części serii są równie świeże, intrygujące i wciągające. Oczywiście można by zarzucić autorce, że konstrukcję fabuły cechuje pewna powtarzalność i schematyczność, ale po co zmieniać coś, co doskonale się sprawdza za każdym razem? Moim zdaniem jest to raczej zaleta całej serii, zwłaszcza, że uwagę czytelnika pochłaniają nie jałowe dywagacje dotyczące konstrukcji fabuły, lecz wartka akcja pełna intrygujących i nieoczekiwanych zwrotów osadzona w ciekawie i z polotem zarysowanych realiach charakterystycznych dla każdego tomu. Tym razem autorce, w ferworze dynamicznej akcji i zawiłości fabuły udało się znakomicie oddać egzotyczny klimat Japonii oraz fascynujący kontrast pomiędzy nowoczesną, tętniącą życiem metropolią a światem pradawnych legend, tradycyjnej obyczajowości i kultury.
Tak, jak i w poprzednich częściach Kronik Archeo przykuwa naszą uwagę wysmakowana i atrakcyjna szata graficzna: przepiękna, twarda oprawa nawiązująca do klimatu serii, mapka na wewnętrznych jej stronach, a także całe stronice stylizowane na kartki kroniki prowadzonej przez młodych bohaterów czy prasowe wycinki, które są oryginalnym urozmaiceniem lektury. Rewelacyjnym pomysłem są liczne ciekawostki dotyczące kultury i historii Japonii oraz te, które w inny sposób nawiązują do fabuły umieszczone na marginesach stron. Dzięki powielaniu sprawdzonych - i lubianych - pomysłów, Kroniki Archeo nie tylko trzymają równy, wysoki poziom, ale też raz po raz intrygują, bawią, działają na wyobraźnię, a za pomocą przystępnie i atrakcyjnie podanych ciekawostek i informacji - rozwijają pasje i budzą zainteresowanie młodego czytelnika.
Gorąco polecam wszystkim pasjonatom serii, zaś tych, którzy jeszcze nie mieli okazji sięgnąć do lektury poprzednich części Kronik Archeo - odsyłam do księgarni lub biblioteki w trybie natychmiastowym. Przekonacie się, że gwarantują one oryginalną i intrygującą rozrywkę niezależnie od wieku i zainteresowań!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena